Помощ за избора на телевизор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот stefan4o » Съб 19 авг 2017 17:34


Най-добре отиди в някоя верига за такава техника и поразцъкай малко някой, който си харесал от нета. На филипса менютата им са страшно скапано направени или поне последните модели, които съм виждал. ЛГ имаха много подредени и интуитивни менюта допреди 2-3 години моделите им. Но и те напоследък са малко като филипс... Аз затова и реших да заложа на Самсунг, като го избирахме преди 10-ина дни. Като махнем посредствената матрица и малко забавената му реакция другото си е ОК. Като се прибера ще го разцъкам пак да видя да не би нещо да съм в грешка и да иска някаква настройка на филтрите на картината.




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот Xaxy » Съб 19 авг 2017 19:13


Ще съм благодарен споделиш мнение,както и модела


Потребителски аватар
АнгелВачков
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 авг 2017 15:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот АнгелВачков » Съб 19 авг 2017 23:12


На наще самсунга е много бърз, уникална картина чете всичко де що има, а беше по евтин от моя филипс за 900 лв дето сменя каналите 2-3 секунди ако е на кеф иначе 4-5. Забива доста . за да го заспя цъкам половин час. Лг имам един 24ка много съм доволен от него, лесно се работи бърз и качествен.
Ще мина през Зора да видя тоз мрелия филипс как е от към меню и бързодействие.
п.п. самсунга е четириядрен, филипса двуядрен.... шибаничко


Потребителски аватар
АнгелВачков
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 авг 2017 15:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот АнгелВачков » Нед 20 авг 2017 0:53


ей ся открих няколко далаверски оферти за ue43j5600 за 43LH590V и 43LF590V съответно и предния модел 570V, демонстрационни бройки ама си имат 2 год гаранция което мисля че си е ок като се има в предвид че са 200 лв надолу като цена.
Кое от тия животни е по-добре ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот stefan4o » Нед 20 авг 2017 7:42


Кой Самсунг е четириядрен J5200 моделът ли? :stumm
Аз не знам защо си играете да му давате таймер за сън, като си има съответната опция,просто го оставяш и си заспиваш. След 2 часа ще изгасне сам (по дефолт, ако не му направиш друга настройка).


Потребителски аватар
АнгелВачков
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 авг 2017 15:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот АнгелВачков » Нед 20 авг 2017 9:19


Е как като цял ден съм у дома да ми се изключва телевизора на всеки 2-3-4 часа ли ? Като легна да спя го нагласям на 30 мин и си наням спокоен за това държа опцията за заспиване да е удобна.
И да самсунг телевизорите които имат смарт технологията са 4-ядрени и евтините и по-скъпите ( до към 1400 лв)
Филипс със и без андроид пак са двуядрени до колкото видях.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот lokva » Нед 20 авг 2017 10:25


изключва се след 1 час след последното натискане на бутон на дистанционното. поне на моят самсунг е така


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 20 авг 2017 12:11


Скоро един познат в едно кафе, каза че си купил нов самсунг от тия смартовете, имал функция като зададеш някакво време да превключи на определен канал, който му зададеш... Примерно гледаш Дискавъри, искаш в 19:00 да гледаш бтв новините- и той в 7 превключвал сам на бтв :eek тва има ли такова нещо или тоя ме пързаля? аз имам 2 самсунга от тия смартовете 3д и още какво ли не, а не намерих такава екстра....
пп. а за изключването след последна команда при мене и 2та са минимум 4 часа, като преди да се изключи вади прозорец с 60 секунден таймер броящ към нула, с опция да спреш автоматичното изключване.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот stefan4o » Нед 20 авг 2017 12:26


polovera_9n3 написа:Скоро един познат в едно кафе, каза че си купил нов самсунг от тия смартовете, имал функция като зададеш някакво време да превключи на определен канал, който му зададеш... Примерно гледаш Дискавъри, искаш в 19:00 да гледаш бтв новините- и той в 7 превключвал сам на бтв :eek тва има ли такова нещо или тоя ме пързаля? аз имам 2 самсунга от тия смартовете 3д и още какво ли не, а не намерих такава екстра....
пп. а за изключването след последна команда при мене и 2та са минимум 4 часа, като преди да се изключи вади прозорец с 60 секунден таймер броящ към нула, с опция да спреш автоматичното изключване.

Има, май си нямал допир с новите технологии :) И не го има само при Самсунг това. Даже съм я ползвал, но аз гледам телевизор доста рядко, пък камо ли да му гледам EPG и да си заплювам предавания/филми, да ми ги превключи.
Тая екстра я имаш само ако си на кабелен оператор БЕЗ цифров приемник - ползваш модул (примерно Близу). Иначе някои цифрови приемници (даже повечето) си я имат също. Инак ако я търсиш тая опция ползвайки аналогова телевизия - там няма да я откриеш.
Опцията за изключване можете да си я направите на колкото си искате време !!! Тя не е твърдо заложена да не може да се променя !


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 20 авг 2017 12:30


Това за да сменя каналите го нямам- поне не успях да го открия, и 2та тв са от високия клас, а таймера започва от 4, 6, 8 часа, няма опция за по малко от 4 часа


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот stefan4o » Нед 20 авг 2017 12:33


А на кой доставчик си, предполагам си с цифрова?
По принцип хората, които са ти инсталирали цифровата са длъжни да ти дадат малко уроци по боравене с нея. Поне аз така правех - показвах основните неща на хората, които биха им били полезни :th_up Ако искаш пиши на лични да не цапаме темата, че малко излязохме от нея :gruebel

Последна промяна от stefan4o на Нед 20 авг 2017 12:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ за избора на телевизор

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 20 авг 2017 12:36


С цифрова, но без допълнителен приемник- директно кабела в тв-то. Градската кабеларка е супер- има и леко контрабанда- имам 2 3 еднакви канала АХН - когато има някакъв мач, бокс, там нещо интересно- пише ахн, ама там има диема спорт или друг платен :Mr Green Fun



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: дити123 и 37 госта