Избор на настолен компютър.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот 777 » Пет 08 окт 2021 19:10


Дънна платка, ако ти трябва просто купуваш друг. А за захранване из OLX мисля, че се намират достатъчно. В краен случай някой подобен с по-слаб процесор на минимална цена и имаш захранване. Лоша изненада е, ако купиш настолен DELL - не знам по-новите как са, но преди слагаха едни малки турбини вместо стандартни вентилатори. Като изгори - върви намери същата. Затова моето правило е: марков, но без DELL.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Пет 08 окт 2021 20:06


не знам но според мин ще е кофти тръпка да се скапе дъно или захранване на на седмия месец (имат 6 месеца гаранция) и да идат 500лв на буклука,ако е сглобен от нови части обекновенно имат 3 години гаранция
примерно ако трябва дам насоки на колегата нова конфигурация бих взел хубаво захранване 70-80 лв може би бих се спрял на Intel Pentium Gold G6405(2021 г модел) дъно, което да подържжа м2 памет.бих сложил една 256 гб,като начало и една платка рам 8гб спокойно ще влезе в 550 лв бюджет


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот 777 » Пет 08 окт 2021 20:40


Шансът да си купиш кола на старо и да блокира двигателя е доста по-голям отколкото да изгори дъното на марков PC на старо след 6 месеца. Или в началото ще е зле или ще изкара 10г.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Нед 10 окт 2021 1:22


В компютрите за разлика от колите има много малко неща които да се износват с времето и всички те са предвидени за максимално лесна подмяна. В много от случаите дори няма нужда от инструменти. От личния си опит гарантирам дългия и безпроблемен живот на марковите машини. Ако не сте имали маркова машина до сега, а само асемблирани, то няма как да знаете какво сте изпуснали. Много юзери ползвали 2-3-4 машини през целия си живот, дават съвети, но ви препоръчвам да се доверите на професионалисти които поддържат стотици машини, а през ръцете им са минали хиляди. Ще се уверите и в реалната производителност на машините. За асемблираните всичко е много условно и негарантирано.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Нед 10 окт 2021 7:43


Нека спрем малко с това колко са хубави марковите машини и да оставим темата за надежността настрана. Помолих за примерна асемблирана конфигурация. Освен колегата tdi fen, никой не каза какво актуално може да се сглоби около тази сума.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот 777 » Нед 10 окт 2021 10:37


Има форум hardwarebg.com където ще ти изсипят 10 предложения за асемблирани конфигурации.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Нед 10 окт 2021 11:32


Наясно съм. Както съм наясно и с това, че и тук има колеги които могат да изсипят толкова предложения. Затова пиша тук, а не там.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот stefan4o » Нед 10 окт 2021 11:35


А към АМД имаш ли афинитет?


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот vandu » Нед 10 окт 2021 16:14


Не казваш за какво ще се ползва.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Нед 10 окт 2021 16:36


Забелязвам, че напоследък никой колега занимаващ се с асемблиране не си прави труд да прави конфигурация по поръчка безплатно и то за една машина. По твоето искане всички биха те пратили на страница на някой от вносителите. Там си има конфигуратори и се оправяш сам. Биха ти предложили готова конфигурация. Обяснението е сравнително просто. Никой не обича да рискува с нещо което не е тествано и никой не иска да затваря пари в нещо ако може да го прескочи.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Нед 10 окт 2021 17:11


stefan4o имам афинитет към всичко което движи гладко Win 10, Word, Excel и Chrome. 20 години работя само на AMD машини и не съм имал съществени ядове.
vandu написал съм още в първия си пост ясно и точно за какво ще се ползва машината, а именно само за офис нужди.
mamamy не е проблем готова асемблирана конфигурация с тествани компоненти, но дори такава никой не предлага. Бутат ми само машини втора ръка и това е така не защото те са най-добрия избор за моите нужди, а защото всеки търговец иска да работи с възможно най-голямата печалба и не го бригат нуждите на клиента.
Разбирам, че времето за подбирането на компоненти и сглобяването на машината е ценно, а печалбата твърде малка от нов асемблиран комп за 500 лв. За същото време ще сглоби геймърска машина за 2000 лв. и ще спечели повече.
Също разбирам, че това което хората сменят или изхвърлят на запад, се изкупва от нашите за смешни пари, освежава се, тества се набързо и тук се продава със солидна печалба като ми се препоръчва защото това е "най-доброто за моите нужди" иначе търговеца видиш ли не печели почти нищо от него :mhihi
Само че търговеца трябва да е наясно че като не може да отговори на нуждите ми, губи клиент, а неговия конкурент печели клиент и утре ще поръчам пак от този който ми е направил подходяща конфигурация за бюджета или нуждата, а не от този който ме е пратил на сайта на вносителя :c020


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Нед 10 окт 2021 17:25


Така е. Търси си търговеца който ти е продал последния комп! О, ама той го няма вече, фалирал. Е за това ти говоря. Пазара се промени и твоята логика е далеко от него. Продават се втора ръка на една цена повече Поршета отколкото нови Трабанти. Що ли? Друго си е новото! Сигурно пазара греши. Те клиентите са прости. :mhihi


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Нед 10 окт 2021 17:47


Нелепи сравнения за коли от картон и топ лимузини и обяснения за икономическите потоци не са ми от полза. Ако можеш да помогнеш с примерна нова офис конфигурация - ок. Ако ли не - няма смисъл да съчиняваме свободно в друго посока и да разводняваме иначе смислена тема. Явно аз съм от тъпите клиенти и искам пример за една актуална проста нова офис конфигурация.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Нед 10 окт 2021 18:22


https://www.jarcomputers.com/Lenovo-V50 ... 81011.html
Ето ти един нов марков и без Уиндоус. За тази цена той вече е остарял като параметри.

Ето и един събиран. С нищо не е по добър:
http://sofiacomputers.net/kompyutri-kom ... hp?id=3228

За тези пари нямаш шанс за нещо читаво и ново. Все пак хубавите процесори струват толкова. Можеш да забележиш колко са щедри търговците от към хардове. Така е защото им паднаха цените, а спрямо ssd дисковете са доста назад като параметри.

ПП И не е хубаво човек да е толкова мнителен. Не всеки срещу теб се опитва да те излъже, но ти обиждаш всички по този начин. От мен толкова. Каквото и да вземеш дано да си заслужава. Успех!

Последна промяна от MamaMy на Нед 10 окт 2021 18:50, променено общо 2 пъти.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот vandu » Нед 10 окт 2021 18:24


Ето ти нов:
http://sofiacomputers.net/kompyutri-kom ... hp?id=2015
Ето ти втора употреба :
https://ardes.bg/product/hp-compaq-elit ... hrr-160036

Ето и съпоставка между двата процесора:
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I ... /3539vs621
видеочипа на I7 e по-добър въпреки че е по-стар ссокет.

Новия е с ДДР 4, но е на половина по-малко

MamaMy написа:За тези пари нямаш шанс за нещо читаво и ново. Все пак хубавите процесори струват толкова. Можеш да забележиш колко са щедри търговците от към хардове. Така е защото им паднаха цените, а спрямо ssd дисковете са доста назад като параметри.


Зависи за какво се ползва и с какъв уидоус. С уин 7 за офис ще вършат добра работа. Компа който ползвам в службата ми е със сокет 775 ДДР2 4гб и си работи много добре с уин 7. И аутокад си му върви и илюстратора.


ПП: Аз бих търсил комп с дъно който поддържа сокет LGA 1151 и да има 4 слота за рам памет.

Последна промяна от vandu на Нед 10 окт 2021 18:40, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта