Избор на настолен компютър.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Чет 07 окт 2021 22:50


Я направо разгледай тук https://www.kvantservice.com/kompyutri-s-windows/. Много неща можеш да харесаш. За сторидж не е нужно да закачаш дисковете към дъното. Има УСБ преходници.




Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Чет 07 окт 2021 23:18


Нямам време да разглеждам и избирам. Отдавна не следя какви са актуалните тенденции. За последно сглобявах компютър сам преди 10 години и от тогава не ги следя.
Трябва ми съвет от някой който е в час и знае читава фирма в София която да сглоби или предложи готова конфигурация.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Чет 07 окт 2021 23:28


Трябва ли ти лицензен Уиндос? Ако не ти трябва виж този https://www.kvantservice.com/product/de ... 990-10706/

Последна промяна от MamaMy на Чет 07 окт 2021 23:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Vlad777 » Чет 07 окт 2021 23:30


Квантсервиз продават компютри втора ръка, което колегата е писал, че не иска. Аз лично купувам доста компютри и лаптопи от тях за точно такава употреба при мои клиенти (браузър, Word, Excel, YouTube) и за посочения бюджет са за мен оптималното решение. Безпроблемни и надеждни, а и с гранция 1 година. Win10 Home е 50 лв. По желание срещу доплащане, дискът може да бъде заменен с SSD. Тези, които аз купувам обаче са SFF (малка кутия) и нямат CD или записвачка. Това може да бъде обаче добавено като външен модул за 60-70 лв.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Пет 08 окт 2021 8:05


Windows трябва да инсталира фирмата от която ще го взема, но не е нужно да е лицензиран.
Кутията предпочитам да е голяма заради по-доброто охлаждане.
Предпочитам нова машина за да е надеждна възможно най-дълго. Работата ми е такава, че не мога да си позовля да остана без компютър дори за ден.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Пет 08 окт 2021 9:17


Имаш леко заблуждение. Маркова машина втора употреба ще издържи доста повече от нов асемблиран тук компютър. При положение, че сервизите са заринати с изгорели захранвания от токови удари и от тези камари буквално я има 3-4, я не захранвания от маркови компютри. Същото се отнася и за повечето компоненти. За вентилаторите това е особено валидно. Фирмите монтират в кутиите каквото има на пазара, а вярвай ми това не е най-доброто на света. Карат по 2-3 години и стават много шумни или дори спират. Интересно, че в марковите не са се доверили дори на оригиналните вентилатори на Интел. Сигурно имат основания.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот 777 » Пет 08 окт 2021 10:34


Кванта е добър вариант, макар че напоследък Alphacom са по-заредени. Относно втората ръка - има стари модели, но има и почти нови (на съответната цена). Освен всичкото може да се купи Windows за 36-50лв с лиценз за PC втора употреба.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Пет 08 окт 2021 10:38


MamaMy написа:Имаш леко заблуждение. Маркова машина втора употреба ще издържи доста повече от нов асемблиран тук компютър. При положение, че сервизите са заринати с изгорели захранвания от токови удари и от тези камари буквално я има 3-4, я не захранвания от маркови компютри. Същото се отнася и за повечето компоненти. За вентилаторите това е особено валидно. Фирмите монтират в кутиите каквото има на пазара, а вярвай ми това не е най-доброто на света. Карат по 2-3 години и стават много шумни или дори спират. Интересно, че в марковите не са се доверили дори на оригиналните вентилатори на Интел. Сигурно имат основания.

Колко доста повече?
За 20 години съм сменил три асемблирани машини. Тоест всяка с живот между 5-7 години и още работят, но не са актуални вече. Не съм имал проблеми освен едно изгоряло евтино захранване и някой стържещ вентилатор и затова написах по-горе като изискване захранването да е качествено.
Не отхвърлям втората ръка, но си мисля че за около 500 лв. може да се сглоби нова машина която да е по-надеждна от втора ръка маркова работила хиляди часове в някой офис и вече не толкова актуална.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Пет 08 окт 2021 12:12


и според мен може да се сглоби нещо ново за тези нужди


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Vlad777 » Пет 08 окт 2021 12:49


Купил съм над 40 компютъра и лаптопа от Kvantservice за последните 3-4 години. 1-2 са давали някакъв дефект, а се ползват при клиенти, които работят от 08 до 24 ч. без почивен ден и като цяло преди това ползваха разни асемблирани машини, с които постоянно имаше проблеми. Голяма част от машините работят в кухня на много топло и като го отвориш вътре има продукти да си направиш една пица, но работи :mhihi

Ето сега например този DELL за 500 лв: https://www.kvantservice.com/product/dell-optiplex-3050-16631/
Процесор i5-6500, 8 GB RAM, 256GB SSD. При тези компютри проблеми с охлаждането няма със сигурност. Който има желание нека се опита да сглоби подобна конфигурация. Ще ми е интересно на каква цена ще се постигне подобна производителност, включително и охлаждане.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот 777 » Пет 08 окт 2021 13:00


PC втора ръка спокойно може да изкара 5-7 или 10г. А ако изгори нещо, най-вероятно ще е по захранването, т.е. поправимо или заменимо.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот vandu » Пет 08 окт 2021 13:38


Много фирми педлагат асемблиране, но всички ще те питат "за какво ще се ползва"
Ако не се ползва за игри комп на 15г. работи без проблем.
Моят е с LGA 775 ддр2 с малък ъбгрейд за 30 лева миналата година продължава да си бачка супер. Имам само едно изгояо захранване мин. седмица. За 50-70 лева има резервни дъна барабар с процесора и рам паметта.
Аз лично бих взел втора употреба ама хубаво дъно вместо ново но китайско. Дори и от "копачка" их взел дъно или видео.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот stefan4o » Пет 08 окт 2021 17:57


Колега, то всичко е китайско :mhihi Да не мислиш, че на марковите машини дъната им са мейд ин УСА.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот 777 » Пет 08 окт 2021 18:34


Проектирани са в САЩ, което не е малко. Или поне ако китаец е проектирал рутинната част, то някой по-умен от него е направлявал процеса.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Пет 08 окт 2021 18:58


и аз съм на мнение,че марковите машини втора употреба доста добри, но имат и минуси според мен цената им не е оправдана предвид ,че са 6-7 годишни, също така ако се развали трудно ще се намерят части като захранване или дънна платка ,ако се намерят ще трябва време и е занимавка



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта