Избор на настолен компютър.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Съб 30 май 2020 19:04


аз ползвам същия процесор с 16 гб много добра конфигурация,но вече може би не особено актуална




Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот System_error » Съб 30 май 2020 19:56


MamaMy написа:Аз в момента предлагам това за домашен компютър втора употреба. До сега нямам оплаквания.

Lenovo M83
...


Това, предполагам е машина с вградено видео :smile
Да, добра е, особено, ако се добави едно GTX 1050 Ti или поне GTX 1050. Не съм им гледал цените наскоро (за втора ръка говоря) но май се въртят около 100 лв. вече.
Малко ме разочарова това "+ Официален WINDOWS 10 PRO MAR - 62лв. с ДДС". Вместо шаренкото и недъгаво нещо дето се води Операционна система, по добре да се вложат парите във видео. Win 7 не само според мен е най-добрата операционна система за масовия потребител, създавана някога от M$. Април и спряха поддръжката, ма мноу важно. Все още има лицензи, всякакви драйвери, езикови пакети и т.н.
Но това си е само мое виждане.
@ tdi fen
Какво значи "не особено актуална" ?
Работата ми е такава, че работя на два различни сървъра. Складови програми и т.н.
Как мислиш. Дали да не светна сисадмините, че са неактуални, работейки на Server 2008 или рискувам да споменават майка ми и цялата рода?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Съб 30 май 2020 20:54


на скоро мой познат сглоби доста по-добра машина на 1151, като бюджета му беше около 700-800 а пък да не говорим ,че излезе comet lake lga 1200 с какво е по-добър ами i3 ка е 8 ядра i5 12 а i7 16 i9 20 подържа до 128 gb ram скоростта е до 2933 Mhz докато haswell поддръжка 32 gb i 1600 mhz,разбира се цените са космически


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Вто 02 юни 2020 23:39


tdi fen написа:аз ползвам същия процесор с 16 гб много добра конфигурация,но вече може би не особено актуална


Повярвай ми само ССД-то вдига достатъчно скоростта да започне пак да ти харесва.

System_error написа:
MamaMy написа:Аз в момента предлагам това за домашен компютър втора употреба. До сега нямам оплаквания.

Lenovo M83
...


Това, предполагам е машина с вградено видео :smile
Да, добра е, особено, ако се добави едно GTX 1050 Ti или поне GTX 1050.

Не съм писал нищо за геймърски компютър. С вграденото видео се справя с всичко което е нужно на домашния потребител. Конфигурацията е много стабилна и държелива. До тук само един с надут кондензатор от над 20бр.
Относно недоносчето 10 на МС и на мен не ми е любим. И аз харесвам най-много 7, но вече няма лицензи за него. Отделен е въпроса колко хора са ... и държат точно на 10 защото приличал на андроида в телефона им и си мислят, че ще се справят по-лесно. Шарен свят, хора всякакви.
Моля да се отбележи, че аз в къщи все още работя с Р4 3,2 и 4рам. Покрива ми нуждите и не виждам смисъл да инвестирам в нещо различно от монитор примерно. 22 ката умалява. Там където живея интернета е още в каменната ера, а мобилните оператори се търсят по двора къде имат покритие :icon_lol


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот System_error » Чет 04 юни 2020 15:33


MamaMy написа:Повярвай ми само ССД-то вдига достатъчно скоростта да започне пак да ти харесва.

Факт!

MamaMy написа:Не съм писал нищо за геймърски компютър. С вграденото видео се справя с всичко което е нужно на домашния потребител. Конфигурацията е много стабилна и държелива.

И това е факт, но...
Не, че някога съм имал машина с вградено видео, но съм ползвал. А я питай геймърите дали GTX 1050 TI е геймърска :icon_lol Те са друга бира.
Предложих отделно видео, защото благинките с него са доволно повече от вграденото. На всички предполагам е ясно какви са.
Като стана реч за редовия потребител...
Дали аджеба ще усети разликата между SATA 2 и SATA 3 интерфейса при наличие на SSD? :smile
А с
Р4 3,2 и 4рам
могат да се случат чудеса, но това е друга тема :c020


Потребителски аватар
PlamenDimitrov1
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 19:58
Автомобил: golf 3 GTI _ 1Y
Двигател: ABF 95 _ 1Y 93

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот PlamenDimitrov1 » Сря 04 ное 2020 18:31


System_error написа:
MamaMy написа:Повярвай ми само ССД-то вдига достатъчно скоростта да започне пак да ти харесва.


Дали аджеба ще усети разликата между SATA 2 и SATA 3 интерфейса при наличие на SSD? :smile


Хард диск обикновенно ти дава до 150МБ/с като по-реалистично е около 100тина - зависи от многоо фактори.
Максимум скоростта на Сата 2 е до 300 МБ/с което всяко ССД на пазара би трябвало да достига лесно.

Разликата ти е в най-лошия случай е 2 пъти по-бърза скорост като аз залагам по скоро на 3 като не забравяме че "времето за достъп" на ССД е много по-бързо.

Преди 2 седмици купих 2 ССД-та 120ГБ на Hikvision от емаг за 37лв бройката - не мога да позная сата 2 FM2 компютъра ми който със харда си на 10 години забиваше при правенето на каквото и да е.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Vlad777 » Чет 05 ное 2020 9:41


Една идея за домашен компютър:
Dell OptiPlex 3040
i5-6500 CPU 2.50 GHz
8GB RAM
Intel HD Graphics 530 видео
120 SSD + 500 HDD

Компютърът го взех от тук. Той дойде с HDD 500. Отделно купих SSD 120 GB и външна кутийка на USB. Сложих бързия диск в компа и качих на него Windows, а по-големия и бавен диск сложих в кутийката на USB. Ползвам го за игри и филми. Свързан е към телевизора по HDMI, ползвам безжична клавиатура и мишка. Компютърът е с WiFi адаптер и антенка.

Като цяло съм доволен, защото е тих, досстъчно бърз и не заема място. За мен това е идеалното решение за гледане на филми.
DELL1.jpg
DELL OptiPlex 3040
DELL2.jpg
DELL


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Съб 07 ное 2020 19:45


Този същия го заглеждах, но в по-евтиния вариант:

Dell Optiplex 3040 - 129лв. с ДДС
Процесор : Intel Pentium G4400 (3M Cache, 3.30 GHz)
Оперативна памет : 8GB DDR3
Памет : 500GB
Оптично у-во : Да
Гаранция : 6 месеца

Не съм го пипал на живо, но много ми беше любопитно как ще изглежда. Все пак има и DVD. Явно си заслужава парите. Някой хора харчат повече за цигари през месеца.
Прикачени файлове
3040.jpg
3040.jpg (37.18 KиБ) Видяна 1839 пъти


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот slavi3331 » Съб 07 ное 2020 20:03


MamaMy написа:Този същия го заглеждах, но в по-евтиния вариант:
Виж някой вариант с G4560 понеже е като i3-6gen,а е по-евтин.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Vlad777 » Съб 07 ное 2020 21:23


Този е с доста по-слаб процесор, а предполагам и дъно и видео карта. Като цяло малкият размер оскъпява, но пък е много удобен да седи под телевизора


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот MamaMy » Съб 07 ное 2020 21:26


То не е какво искаш, а каквото има. Втора употреба внасят уж много фирми, пък стоката все една и съща? На мен това ми говори, че внасят няколко и всичко си го разделят.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Съб 07 ное 2020 22:15


според мен не си заслужава да се взема g дори i3 от това поколение изобщо нищо двуядрено, реално телефонът ти е по мощен, ако увеличиш на около 200 лв според мен нещо с i5 3570


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот vandu » Нед 08 ное 2020 9:40


За 200 лева може да си ъпгрейдваш или сглобиш някоя машина но не и да си вземеш ново читаво.
Едно читаво дъно ddr3 e над 70 лева.
Процесор 20-30 лева LGA 1156, 1155. Рам 3х1 гб. 40-50 лева, видеокарта, захранване, охладител и т. н.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот tdi fen » Нед 08 ное 2020 10:27


прав си компромис е https://outletpc.bg/dell-optiplex-7010- ... order=ASC/ нещо такова с едно ssd и евентуално още 4 gb ще тръгне доста добре


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Каспър » Чет 07 окт 2021 22:29


Моля, колегите които са в час с актуалните компоненти да предложат примерна конфигурация за настолен офис компютър. Бюджета е около 500 лв. като той не е определящ, тоест може да варира надолу или нагоре ако си струва. Не ми трябва супер мощна машина, а нещо което спокойно да движи Word и Excel.
Необходим ми е само компютър без периферия. Изискванията са:
- сравнително актуална конфигурация с възможност за лек ъпгрейд след няколко години когато остарее
- SSD колкото за ОС и възможност на дъното за закачане на поне три HDD SATA 2 за сторидж. Хардовете ги имам налични.
- захранване около 300-400W задължително качествено. В момента съм с 350W захранване от които се използват около 120W.
- вградено видео на дъното което да позволява гледане на Full HD спокойно.
- достатъчно RAM и процесор за да движи Windows 10 и да се работи с Word, Excel и Google Chrome едновременно
- добро охлаждане, защото компа е на сравнително затворено място
- оптично устройството имам ако ще се асемблира кофигурация, ако ще е готова маркова машина трябва да има записвачка
Приемам предложения както за асемблиран компютър (ако въобще за този бюджет може да се сглоби нещо с горните изисквания), така и за готови маркови машини, но задължително нови.
Препоръка за фирма в София която може да сглоби въпросната конфигурация също ще ми бъде от полза.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта