Съвет за дограма

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Съвет за дограма

Мнениеот milmar » Сря 06 юни 2018 15:19


Stivi написа:За влагата и мухъла са виновни други фактори, а не качествената дограмата :a045

Вината си е вина, но решението е проветряване, което е най-естественото. Има и други по-скъпи решения.
Дори и да няма други източници на влага, влагата отделена от хората, живущи в помещенията е достатъчна.

Пък и качествената дограма не е плътна, тъкмо обратното, има жалузи които се отварят и притварят автоматично и осъществяват обмен с външната среда!

Това ми попадна от раз, дори не съм го чел:
http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/




Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за дограма

Мнениеот FreeSoul » Пон 11 юни 2018 22:39


Rehau отпада, много над бюджета ми е.

Добра цена за Aluplast ми дадоха и уж бил немски профила и като качество ок.

Най-евтин ми предлагат Hammer ,който май е рециклаж, но нз дали въобще ще усетя разлика спрямо по-скъпите


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Съвет за дограма

Мнениеот milmar » Вто 12 юни 2018 7:34


Профилът си е профил, но изработката и монтирането на самата дограма също са важни. И с най-качествените материали може да се направи некачествена дограма, дето не се затваря добре. При монтажа могат да я сложат накриво, да я деформират и т.н. Хубаво е да се направи от хора със знание и опит, колкото и да не изглежда сложно. Аз имам 1 прозорец с Veka и няколко прозореца друг немски профил, не помня какъв. Виждал съм и дограма с KMG. Единствените проблеми при KMG и немските винаги са били на база човешки фактор - изработка и монтаж.


mariyanhristov
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 07 яну 2021 23:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за дограма

Мнениеот mariyanhristov » Чет 07 яну 2021 23:19


На 08.08.2020 направих към безхаберниците от Ролпласт поръчка за изработка на ролетни щори за два прозореца и две врати. Платих цялата дължима сума авансово при пускането на поръчката.
След няколко дни дойде техническо лице за да вземе размерите.
За първи път монтажниците дойдоха през септември. Оказа се, че размерите и на вратите и на прозорците са объркани. Взеха отново размерите и си тръгнаха.
За втори път дойдоха през октомври. Този път щорите на вратите бяха с точни размери и ги монтираха. Размерите обаче на прозорците бяха отново сгрешени. Взеха повторно размерите.
За трети път дойдоха в началото на ноември. Оказа се, този път че размерите са долу-горе точни. Кутиите бяха наред, но се наложи да се реже дължината на водачите. Когато започнаха да монтират щората на първия прозорец след като закрепиха кутията и започнаха да тестват щорите се оказа, че същите са къси и покриват само две трети от дължината на целия прозорец, т.е водачите са по-дълги, а самата щора е по-къса от точния размер на прозореца.
За четвърти път дойдоха на 27.11.2020 . Този път добавените ламели до пълната дължина на щората до коректния размер, бяха по къси и от другите ламели, и погледнато от вътрешната страна влиза светлина, тъй като добавените ламели не покриват цялата ширина на щората. Отделно кутиите от разнасянето напред и назад по камиони и складове бяха вече прилично надрани.
За Пети път дойдоха към средата на декември да монтират финално щорите . След като монтираха щорите се оказа че не се спускат сами ами трябва да ги дърпам с ръка докато тръгнат. Нямах сили и желание да се разправям с тях повече .
Препоръчвам ви и силно ви съветвам да избягвате всякакъв контакт и бизнес с некадърниците от Ролпалст защото взаимоотношенията ви с тях ще ви донесе много главоболия и скъсани нерви.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта