Избор на барбекю

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот group® » Вто 24 май 2022 8:20


Имат срок и на тях си има стикер.
Адски са малко местата, където може да се пълнят и голяма разправия.

Не знам какво е барбекюто и дали можеш да ползваш нормална бутилка, но помисли за наемните от бензиностанциите. Плаща се депозит и след това си я подменяш навсякъде.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на барбекю

Мнениеот Stivi » Вто 24 май 2022 10:32


VWGT написа: Препоръчаха ми някакви олекотени пластмасови, първо че били леки, второ не гърмели

Ако ще го разнасяш това барбекю с колата, има резон да търсиш олекотени бутилки, но ако ще си седи в двора ми се губи смисъла, а колкото до гърменето...стандартните метални, да не би да гърмят от само себе си ??


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на барбекю

Мнениеот muns61 » Вто 24 май 2022 12:49


Не виждам драма с теглото, та да ползваш различни от стандартните метални. Осен ако ще ги качваш на Еверест.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот VWGT » Сря 25 май 2022 8:16


Значи барбекюто ще се ползва само на вилата, стандартен размер е, смисъл че в него влиза всякаква по размер бутилка. Честно казано такава си представях да си взема изначало (синя, метална), но после ми напъпниха главата за тези пластмаси и ... така. Имам къде да зареждам, макар че не е много близо (от там стана дума за две бутилки, носене и тн). Но толкова пари не ми се дават определено и за това реших да питам.
Щом имат срок на годност втора ръка не става, те сигурно всичките са вече с изтекъл срок в Европа, т.е. взети за без пари от там. Въпросът е дали тук някой не може да ги провери и сертифицира? Иначе сигурно ще държат газ без проблем. По-евтини са от нова желязна бутилка и доста по-удобни за носене.

Другото, което разбрах е че едно средно bbq харчи около 1.5 кг газ на час. Моето е даже малко (само с две горелки), да кажем че харчи 1кг. Т.е. една 20кг бутилка ще ми стига за година сигурно.

Само с депозита на бутилка от бензиностанциите не разбрах как е ... плащаш веднъж 100 лева депозит, после само носиш/сменяш като си плащаш газта дефакто, и като решиш я връщаш ли, а те ти връщат платения депозит ли? To, така наистина излиза най-добре...


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот humanic » Сря 25 май 2022 8:54


Аз имам голямо барбекю на дървени въглища без газ.

И какво правя?

Слагам върху него обикновената електрическа скара от соц-та и си пека :)

Нещата стават в рамките на една бира време.

Друго е, ако дойдат 20 човека - тогава отнема 40 мин.

Та.... тия газове са излишни според мен.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот VWGT » Сря 25 май 2022 9:17


Аз имам зидано барбекю, но при мен нещата не стават за една бира време. Последният път бяхме 8 човека и един час докато стане скарата както трябва, постоянно трябва да ръчкаш, да внимаваш за температурата ... абе разправия и ангажимент си е голям. С газовото си за 5 минути готов до желаната температура и за 10 мин е на масата. Живият огън остава само за атмосфера :)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на барбекю

Мнениеот Stivi » Сря 25 май 2022 9:51


Абе, от едно барбекю не замирише ли на дървени въглища...не ми го хвали :a045 Ясно е, че мръвки могат да се изпекат по всякакви начини, но аз като чуя, че ме канят на "барбекю" очаквам месото да мирише на пушек, иначе си е...месо на скара :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот VWGT » Сря 25 май 2022 10:14


Значи имам условия за всякакви вкусове и желания, само бутилка за газ нямам все още.
Един съсед е наредил вътре над горелките някакви вулканични камъни. Реално загрява тях, пък те греят месото. Пак става :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на барбекю

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 25 май 2022 11:52


аз съм с газова бутилка вкъщи, плащах е 70 лева преди 5-6 години от топливо с договор и т.н. Ако реша с този договор мога да я върна и да си взема парите. Когато свърши отивам на някое ОМВ или топливо и я сменям с пълна като плащам цената на газта към момента. Понякога ми я пълнят на бакърена фабрика, на една метан станция , на която има и пропан - бутан. Пълнят я пак толкова но излиза малко по-евтино , не мога да кажа точно с колко , защото реално не готвим много на газ и бутилката при нас кара около година и половина. Та за мен това ти е варианта, още един плюс , е че на бензиностанцията или топливото има много бутилки и може да си избереш най-чистата и запазена, имаш си бележка с която може да я върнеш , ако има проблем (примерно издиша от игличката) , като я вземеш пълна е запечатнана с фолио отгоре и знаеш че е точното количество, проверена е и е с нова гумичка.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот fur1ous » Сря 25 май 2022 12:55


Има места в София където продават бутилки втора употреба, проверени със сменени клапани. Цената по спомен от преди 2-3 години е 70-100лв. на бутилка, като бутилката си е лично твоя, няма договори и тн.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на барбекю

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 25 май 2022 13:02


Че тя и тази , която съм взел си е моя , договора служи само ако реша да я върна да си взема парите, не ме обвързва по друг начин. Риска да си купиш бутилка от старите , които вече не взимат на топливо и на ОМВ си остава в твоя двор , по твоето предложение


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот fur1ous » Сря 25 май 2022 13:10


Имаме една която се ползва от 2003г., нищо и няма, проверява се сменя се клапана и е като нова.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на барбекю

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 25 май 2022 13:12


на ОМВ няма да ти я вземат , нито в Топливо, това за мен е ограничаващо


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на барбекю

Мнениеот fur1ous » Сря 25 май 2022 13:16


В какъв смисъл няма да ми я вземат, зареждал съм я на доста места, принципно главно на газстанцията за битова газ зад булгарплод зареждам.
Никога не са ме връщали, а защо ми е да им я давам бутилката, аз си я ползвам. Не желая да ми я взимат :icon_lol


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на барбекю

Мнениеот Stivi » Сря 25 май 2022 13:21


fur1ous написа:В какъв смисъл няма да ми я вземат

Няма да я приемат за директна подмяна, празна за пълна, да си я пълниш може навсякъде !



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта