Прахосмукачка робот - избор и мнения

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот Pichaga » Пон 28 дек 2020 10:55


само да добавя
мопа съм ползвал 2-3 пъти, не че не мие добре, просто няма нужда, разбира се миенето се извършва, но с други уреди
За мен мопа всъщност не е водещ




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот vucata » Пон 28 дек 2020 11:53


Нашата е Румба. Толкова псувах по жената, че е взела прахосмукачка за 500лв.... А сега блага работа. 3 стаен го чисти перфе, като се има предвид факта, че имаме 2 декоративни заека. Не знам май минаха 6 месеца от както я взе, и съм много доволен от тази инвестиция. Използваме и другата на Филипс разбира се, но по рядко за дивани и финна прах по секции и така нататък. Факт е обаче, че роботчетата са перфектни за поддържане, но не и за основно чистене.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот bread1978 » Чет 31 дек 2020 12:42


И така - роботчето дойде (Шаомито за 420 лв, което колегата Груп предложи, а колегата Пичага ползва :-)).

Вече 2 пъти бръмчи из къщи - мога да кажа, че се справя отлично (около 80 квадрата супер разчупен апартамент, с много препятствия, без килими)! Смуче супер, има добра картография, не шуми много, приложението за телефона е добро - абе с две думи доста е организирано :smile. За тази цена изглежда отлично (и според повечето отзиви из нета). Мопа не съм пробвал още, ще го видим и него скоро.

П.С: Препоръчвам и фирмата от линка на Group (citytel.bg) -> в неделя около 19.00 го поръчах, в понеделник в 9.30 ми звъннаха, и в 12.00 робота беше при мен (имат собствена доставка) :biggrin


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот group® » Чет 31 дек 2020 12:47


Супер! Явно няма много смисъл от изхвърляне за тези шаумита от по 800+лв.

bread1978 написа:П.С: Препоръчвам и фирмата от линка ...


И аз съм много доволен от тях. Купил съм една камара неща (3-4бр. телефони, прахосмукачката, слушали и т.н.). В общи линии цените винаги са най-добри.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот stefan4o » Чет 31 дек 2020 13:04


И нашата пристигна. Малко зор вижда с килимите. Но пък иначе събира много добре. Толкоз косми...
Заслужава си парите, според мен. От ЕМАГ на прИмоция за 400 пари я взехме.
За хора с куче и/или котка вкъщи е много добро решение. Чак се замислям, дали да не си вземем животинка, като има кой да шета след нея :Mr Green Fun


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот silent » Чет 07 яну 2021 19:47


Стефчо кво купи в крайна сметка....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот stefan4o » Чет 07 яну 2021 19:57




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот nikmar » Сря 28 апр 2021 8:26


Колко е високо това роботче, за да разбера дали ще се мушка под шкафовете на кухнята?


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот bread1978 » Сря 28 апр 2021 10:28


Здравей, колега :beer
Ето този: https://www.citytel.bg/prahosmukachka-x ... um-mop-new
е с размери: 35 х 8.2 см.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот nikmar » Сря 28 апр 2021 10:43


Благодаря много - 8 см горе-долу е добре!


Потребителски аватар
blaze
Мнения: 257
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 10:10
Автомобил: Кораб Майка
Двигател: AHF BAU
Местоположение: Самоко3

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот blaze » Съб 12 мар 2022 8:11


Колеги, слаба е активността в тази тема, май няма много роботи във форума !?

Аз искам да споделя, после ще питам.
Жилището е 100кв само ламинат, 5 стаи.
Основното нещо, което ползвам на робота е, почистването на 1 стая, защото сме с бебе и куче и като сме в кухнята - пращам робота в хола да чисти и т.н.

Имах Xiaomi mi Vacuum Moo Pro , чисти страхотно, мопа е супер функция!
https://edigital.bg/robotizirani-prahos ... la-p756012

Имах Lydsto R1 , страхотен ! Чисти ТОП. Мопа си е супер, а станцията улеснява още повече.
https://dedal-robot.com/product/xiaomi- ... adaci-byal

За всякакви подробни мнения, питайте!

Обаче яко им куца работата с навигацията! От 10 пъти едва 2пъти отива където го пращам! Пращам го в дадена стая, той отива в друга, лута се , мота се, оглежда се, евентуално след 5мин отива в стаята в която трябва, или изобщо не отива.
Адски дразнещо е, от сервизите и официалните сайтове, немогат да отговорят защо., но бегло обвиняват пода, пе бил тъмен...
Пода ми е цвят сребристо сив дъб, няма как да е тъмен.
Пък и според мен навигирането зависи от лазера и софтуера. Все пак той се ориентира с лазера къде се намира, а защо софтуера го изпраща в друга стая....необяснимо. И не е да чисти, а отива някъде и се върти като мука без глава, просто се оглежда!

Та , въпроса ми е:
Някой ползва ли робот с приоритет като моя, да го изпраща в дадена стая и той да е 10/10 в правилната стая?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот stefan4o » Съб 12 мар 2022 8:16


Ние нашия го ползваме като го затваряме в определена стая. И той си чисти :mhihi Минаваме обаче и с другата прахосмукачка. Понеже има места, където не може да се навре. :c020 Като цяло върши работа, действително тая машина. Но е хубаво и домакинята да чисти, не става само с него :mhihi


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот Tipsy » Съб 12 мар 2022 9:20


Вкъщи сме от малко над 2 години с Xiaomi Roborock S50 и софтуера позволява да се раздели жилището на отделни помещения. Съответно когато трябва да чисти отделна стая го пращам в нея без проблем.
На тъщата взехме Xiaomi Mi Vacuum Mop Essential, който беше най-бюджетния модел на xiaomi. Той няма опция за запазване на карта, няма и лазер, а се ориентира по друг начин и малко хаотично дейтва. Понеже не запазва карта няма опция да чисти стая по стая.
Не съм се интересувал много след като купих моя робот, но щом той има опция да чисти където го пратиш значи и следващите поколения s5mx,s6,s7 и т.н. по-скъпи/премиум модели трябва да я имат тази опция.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот fur1ous » Съб 12 мар 2022 10:39


blaze написа:
Та , въпроса ми е:
Някой ползва ли робот с приоритет като моя, да го изпраща в дадена стая и той да е 10/10 в правилната стая?


Да, моя отива в дадената стая 10/10.
iRobot i7+

Дори да го вдигнеш от станцията, да го оставиш в някоя от стаите и да го пуснеш прави едно завъртане на 360 градуса и вече знае къде е, но той не е с лазер, а с камера, съответно трудно се ориентира в тъмното, ако то ва не ти пречи е супер, като навигиране е много добър.

Имам двама приятели с Deebot OZMO 950 . Честно за парите си 800лв към днешна дата не мисля,че може да се намери нещо по добро, но и той е с лазер и не мога да ти гарантирам,че 10/10 ще отиде в задедената стая, но би трябвало, мога да попитам ако ти е интересно де.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Прахосмукачка робот - избор и мнения

Мнениеот brum » Съб 12 мар 2022 19:18


За да може да се ориентира къде се намира робота трябва картата да му е адекватна. Ако има някакво разместване след това може да пробвате да изтриете картите.

Иначе нашият даже няма карти. Имаше в началото, но после почнахме да го ползваме по старият начин - пускаме го в затворена стая. С 3 деца в къщата друго не работи. На Rooomba-та даже се качваха да се возят.

А за камерата срещу лазера - никога не бих се върнал към този с камерата. Чистим основно вечер като легнат децата и ми идва на нагорно робота да мрънка, че му е тъмно...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта