Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mupk0 » Вто 24 сеп 2013 15:18


Абе предстой ми покупка на климатик.Като цяло решението,бюджета и желанието са си изцяло мой(за разлика от преди,когато купувахме нещо семейно и се взимаше най-доброто на момента което се види) и нещата сега не стоят така.Понеже имам още малко време ,се чудя какво да избера ориентировъчно,за да се "прецакам" най-малко.Ясно ми е ,че ще топлят,но искам да има най-голяма ефективност(конс. енергия / отдадена енергия спрямо Т отвън).Разглеждам оферти из интернет към момента и ми прави впечатление,че много сайтове споделят директно информацията за коефицентите без да ти се налага да ги смяташ.Това красноречив критерии ли е ? Стаята която ще топля е по спомен 11 или 13кв.Знам(така съм чувал),че дори 9тка ще върши работа,но мисля да си купя 12ка(а и разликата в парите е малка).Като бюджет си мисля 800 до 900лв с монтаж(идея си нямам дали е малко,за качествен климатик).В нас имаме 1бр Панасоник и 1 бр Хайсенс от най-старите.И двата работят чудесно и топлят доволно.Панасоника е в стая с изолация ,а Хайсенса в северна стая с 3 открити стени и се справя.Моята е с 1 външна северна стена и 3 вътрешни.Друга питанка е ,че самата стая няма излаз към прозорец(освен към терасата).На самата северна стена има достъп от хола ,където е монтиран Хайсенса.Самите 2 стай са съседни.Идеята ми е да монтират новият климатик над Хайсенса,и тялото в моята стая да е на северната стена,което ще направи тръбният път под 1.5м със сигурност,та даже и около метър(защото външното тяло ще дойде високо,а вътрешното ще е над него).Искам също така,ако има начин да не захранвам климатика от моята стая.Тоест в момента има инсталация към Хайсенса с кутия отвън.Предполагам не е проблем да вземат 220V от там,вместо да пускат кабели в моята стая ? Споделете вашият опит като цяло и какво е най-добре да првя...




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Вто 24 сеп 2013 15:39


Не е добре тръбния път да е голям, но и не се препоръчва да е много къс!
За 800-900лв с монтажа за жалост ще е най-ефтиния възможен инвертор, въпрос на късмет ще е.
Не е никак добра идея да се сложи климатик на такова място, че да нямаш достъп до него.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mupk0 » Вто 24 сеп 2013 15:55


milmar написа:Не е добре тръбния път да е голям, но и не се препоръчва да е много къс!
За 800-900лв с монтажа за жалост ще е най-ефтиния възможен инвертор, въпрос на късмет ще е.
Не е никак добра идея да се сложи климатик на такова място, че да нямаш достъп до него.

Достъп има до него от другата стая...не от моята :) Имаме прозорец,който е затапен от ламперия(разглобяема),понеже прозореца е в една ниша на самата сграда


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milmar » Вто 24 сеп 2013 16:29


Виждал съм на няколко места, особенно по 3-4 етажни кооперации, фасада без прозорци и климатик кацнал на нищото , достъп до него - само с пожарникарска стълба :mhihi . Как се почиства външно тяло, как се размразява при нужда, как се притяга тенеке като се разлопа - не знам :neutral . Мислех, че твоя случай е такъв.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mupk0 » Вто 24 сеп 2013 16:32


milmar написа:Виждал съм на няколко места, особенно по 3-4 етажни кооперации, фасада без прозорци и климатик кацнал на нищото , достъп до него - само с пожарникарска стълба :mhihi . Как се почиства външно тяло, как се размразява при нужда, как се притяга тенеке като се разлопа - не знам :neutral . Мислех, че твоя случай е такъв.

Принципно мога да си взема и Панасоник като в кухнята или Хайсенс(но не знам дали има нещо общо със старият материал) за тея пари...а и аз не го ползвам много(малко време прекарвам вкъщи).Идеята ми е да се набутам най-малко и да не оцеля някой "кьор фишек" от много избиране :D


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот vw_derby » Вто 24 сеп 2013 20:05


звънни на този човек - Евгени Рахов 0896973389 . Занимава се с климатизация на битови помещения .Ще те посъветва и ще ти каже какво е добро и лошо като марка, здравина и т.н.

П.С. за района на Стара Загора - поне виждам че си от там


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Вто 24 сеп 2013 20:11


Миро, вземи поне средна хубост. До ден-днешен проклинам момента, в който ми се досвидяха 200 лева отгоре да взема поне една Тошиба, вместо тоя Хаер, който купих.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот samo_pechka » Вто 24 сеп 2013 20:17


На Фуджитсу са хубави , но 12-ка инвертор е за малко повече пари...


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mupk0 » Сря 25 сеп 2013 0:07


Е да кажем мога да вдигна бюджета малко...не пречи да отидем на 1000-1100...все пак не се купува всеки ден :)


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот FreeSoul » Сря 25 сеп 2013 7:51


Също мога да дам един глас за Фуджитсу, General и т.н, все едно и също е.
Аз също ще слагам сега такъв и да ти кажа пак за парите си Фуджицу май е добър избор. Можеш да пробваш с кандидатстване за енергийна ефективност и да ти върнат 20% от цената, което на 1000лв. са си 200лв., с таксите в банката ще спестип към 100-120лв. :th_up


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот mely » Сря 25 сеп 2013 9:14


Изображение
http://www.mmc.bg/products/split-sitemi/ftx-j-g-.html
или http://www.mmc.bg/products/split-sitemi/ftxn-l-rxn-l-Daikin-Split.html
припоръчвам първия ако желаеш пиши ми ще ти дам телефона на фирмата .Шефа ми е приятел - много точни и коректни .На всичките ми приятели той е монтирал.Фирмата се занимава от котли до огромни чилъри за молове.Работа имат на глава ...казвам го за да знаеш че са сериозна фирма.Работя с тях и служебно от 12 години.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Winner25 » Сря 25 сеп 2013 11:21


Според мен най доброто предложение за предвидения бюджет е това:
http://www.technomarket.bg/products/09126470/lg-e12ek-nsb-e12ek-ua3
В момента може да се вземе и на изплащане без оскъпяване.
Fujitsu и Daikin са хубави климатици, но моделите които ще са по-добри от LG-то струват поне 1200лв без монтаж :th_up


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 25 сеп 2013 11:32


Още един глас за Fujitsu Дженарел с 2-ва такива съм и сега ще слагам трети,доволен съм и то много макс около 30-40лв.ми е на месец тока на тяло!!!!!


Потребителски аватар
Aleksey
Мнения: 168
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 20:55
Автомобил:
Двигател: 1996 ABF
Местоположение: Стара Загора

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Aleksey » Сря 25 сеп 2013 12:44


Fujitsu и General са едни и същи и като цена и качество са едни от най-добрите, друго което можеш да разледаш Toshiba или Mitsubihi Electric, но те са малко по-скъпи. Daikin плащаш само за марката, Panasonic, Midea,Osaka и сумати други не са това което бяха преди не си купувай такива. Ако ти е 13кв.м стаята си вземи 9-ка не 12-ка, защото ще прави по-голямо течение, ще си прави температурата по-бързо и по-често ще ти се струва че духа хладно.


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот nurv » Сря 25 сеп 2013 13:37


Миналата есен си купих Sang 12ка. Честно казано цяла зима топло помещение 16кв без драми. ОТделно, че цената на която го взех беше 180 лева под пазарната.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта