Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
LubomirIliev1
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 22 ное 2018 15:18
Автомобил:
Двигател:

Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот LubomirIliev1 » Нед 09 дек 2018 2:24


Здравейте,

Наскоро си купих каяк, който ще държа в гаража на приятел, който се ползва общо взето за склад от него и го посещава едва няколко пъти в годината.
Има две дистанционни за общата гаражна врата за подземните гаражи, но едното трябва да се програмира, а домоуправителя се оказа някакъв страшен ръб и след като веднъж се чухме и каза, че няма проблем и ще стане за 1-2 мин. повече не си вдига телефона...

По вида на дистанционното издирих една фирма, която го предлага, но оттам ми казаха 40лв за програмиране и това ми се струва доста солено...
Ако някой знае точните стъпки, за да обуча 2-рото дистанционно ще бъда много благодарен ако ги сподели на Л.С. или по телефон.

Дистанционното е с платка TX-HC3 и доколкото намерих някаква информация изглежда е със скачащ код. Прилагам снимки на него и на контролния модул, който е при гаражната врата.

Благодаря предварително,
Любо
0878489060

Снимки:
Дистанционно
Платка дистанционно 1
Платка дистанционно 2
Контролен модул




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот dobrin » Нед 09 дек 2018 2:34


Толкова си е. На мен ми взеха 30 лева миналата година за същото, макар че беше заедно със самото дистанционно. Просто си идва човек от фирмата, която го е монтирала и го обучава.


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот gadnyara » Нед 09 дек 2018 3:36


Пробвахте ли със стандартните стъпки - натискате бутона на контролера (светва диода) и после бутон на дистационното (изгася диода)? Така обикновено се дават права на натиснатия бутон от дистанционното...


Потребителски аватар
LubomirIliev1
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 22 ное 2018 15:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот LubomirIliev1 » Нед 09 дек 2018 19:42


Мерси за отговорите :)

dobrin написа:Толкова си е. На мен ми взеха 30 лева миналата година за същото, макар че беше заедно със самото дистанционно. Просто си идва човек от фирмата, която го е монтирала и го обучава.


За дистанционно и програмиране бих дал 30лв, но ми искат 40лв само за програмиране.

gadnyara написа:Пробвахте ли със стандартните стъпки - натискате бутона на контролера (светва диода) и после бутон на дистационното (изгася диода)? Така обикновено се дават права на натиснатия бутон от дистанционното...


Не съм пробвал, защото се притеснявам да не взема да изтрия другите дистанционни...
В момента на работещото всичко се случва само с единия бутон, така че предполагам след като натисна Learn на контролера трябва да натисна веднъж същия бутон на неработещото и магията ще стане? На друго място ми бяха писали, че трябва да задържа бутона на дистанционното няколко секунди, след като натисна Learn, но пък някъде прочетох, че със задържане може да нулирам паметта на контролера и да изтрия всички дистанционни...? :scare3

Поздрави,
Любо


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот gadnyara » Пон 10 дек 2018 1:14


Страхът си има цена. В случая вече сте получили оферта.
Ако изтриете всички, домоуправителят ще бъде намерен и всички дистанционни въведени, в.т.ч Вашето. :wink

Ако, все пак преодолеете страха си...
Само ако задържите бутона на контролера, може да стане нещо нежелано.
Но идеята е да го вкарате в режим на опознаване с еднократно натискане. А на дистанционното наистина може да се наложи да задържите 1-2 сек. Докато изгасне диода.
Втори вариант (ако не стане горното) е да натиснете бутона на контролерчето два пъти и то започне да мига. Тогава пак натискате дистанционното.

Проби си трябват...


Потребителски аватар
LubomirIliev1
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 22 ное 2018 15:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот LubomirIliev1 » Пон 10 дек 2018 7:47


Благодаря отново, ще пробвам в близките дни :)


Потребителски аватар
LubomirIliev1
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 22 ное 2018 15:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за програмиране на дистанционно за гараж

Мнениеот LubomirIliev1 » Съб 15 дек 2018 16:59


Днес пробвах и се получи като ми отне по-малко от 1 минута :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта