Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот petarkolev » Съб 05 яну 2019 16:09


Въпросът ми е, дали произволен приемник ще работи в къщи. Имам предвид, че ми предлагат мтелски приемник, дали ше работи, или за всеки потребител приемниците са настроени към неговия рутер? Имам суич, с който ще разклоня кабела, но дали приемника ще работи адекватно.




Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот DanZki » Съб 05 яну 2019 18:22


За ИПТВ ли става въпрос ? Каква е целта ? Предполагам, че искате да делите с някой съсед. Дай повече инфо.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот Stivi » Съб 05 яну 2019 18:28


То ако беше съсед вече да са го закачили да пробват и да разберат могат ли да делнат таксичката :wink На Fusion-те на Bulsatcom които работят с интернет няма никакъв проблем да го ползва комшията,но на А1 не знам как е !


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот stefan4o » Съб 05 яну 2019 18:41


Аз не можах да разбера, какво пита авторът. Ако успее да си формулира правилно въпроса и каква му е целта, може и да му помогна.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот petarkolev » Съб 05 яну 2019 19:28


Значи абонат съм на мтел. Имам рутер инсталиран от тях. Конфигуриран е, два порта за интернет по кабел, съответно за два компа. Третия порт е за телевизия. От него кабела стига до телевизора, където ива един суич. От суича един кабел отива в телевизора, другия до съседната стая, където има телевизор също. Искам да включа още един телевизор в кухнята. Искам от този кабел за телевизия, който е да свържа още един суич, в който да включа този въпросен приемник за телевизора в кухнята. И така този третия приемник ми е въпроса дали ще работи. Той е на мтел като другите моите, но дали е кодиран. Телевизията е по мрежови кабел, не е от кабелен доставчик.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот stefan4o » Съб 05 яну 2019 19:37


Няма да тръгне. Не го тествай. Всеки приемник при първоначална инсталация има оторизиране в билинг-системата. Ако искаш трети ТВ с интерактивна звъниш и даваш заявка. Иначе физически може да го включиш със суич, ама няма смисъл. При инсталацията техниците си носят суич и го монтират, където има възможност. С други думи безплатно няма как да стане...


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот petarkolev » Съб 05 яну 2019 19:43


Това исках да разбера. Много благодаря. Приятна вечер. (:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот stefan4o » Съб 05 яну 2019 19:46


Моля, няма проблем. По такива въпроси мога да бъда полезен, понеже може да се каже, че това работя...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот Winner25 » Съб 05 яну 2019 21:27


stefan4o написа:Няма да тръгне. Не го тествай. Всеки приемник при първоначална инсталация има оторизиране в билинг-системата. Ако искаш трети ТВ с интерактивна звъниш и даваш заявка. Иначе физически може да го включиш със суич, ама няма смисъл. При инсталацията техниците си носят суич и го монтират, където има възможност. С други думи безплатно няма как да стане...

Това конкретно за А1 или по принцип. Ако този допълнителен приемник е инсталиран и оторизиран в системата, няма ли да работи на друг адрес където има интернет от същия оператор :rolleyes


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот stefan4o » Съб 05 яну 2019 21:38


Конкретно за А1.
Ами т.нар. рутер е всъщност ONT устройство, в което влиза оптичен кабел и има ethernet изходи за ИПтв приемници и ПЦ/Рутер. Реално първо се описва това устройство. Не съм пробвал дали някой от приемниците би тръгнал зад друго абонатно ONT, но не би трябвало да тръгне. Тази платформа е доста гъвкава и позволява доста поле за изява и при нея почти всякакви варианти са възможни.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот Winner25 » Съб 05 яну 2019 21:47


И мен ме вълнува подобен въпрос като на колегата, само че аз ползвам телевизия на Виваком. Според техниците, ако оя приемник го включа към рутер на друг абонат който ползва телевизия и интернет, ще работи. Ако другия абонат ползва само интернет - няма да работи. Никой обаче не дава категорично мнение. Като намеря малко повече свободно време мисля да пробвам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот stefan4o » Съб 05 яну 2019 21:49


Каква е идеята да го включиш в друг абонат?
При нас ако клиентът ползва само интернет т.е. на ONT няма конфигурирана тв-услуга, то наистина приемниците не тръгват.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот Winner25 » Съб 05 яну 2019 21:56


Идеята е да не плащам за втори тв пакет, а само за допълнителен приемник.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот group® » Съб 05 яну 2019 22:13


stefan4o написа:Моля, няма проблем. По такива въпроси мога да бъда полезен, понеже може да се каже, че това работя...

Аз имам въпрос за А1 телевизия - може ли да се смени устройството към телевизора? Тоест това, което е с дистанционно и се сменят канали и т.н. (сори, ама не знам как се казва). Идеята е, че много бавно работи - смяна на на канали и т.н. Мога ли да си купя някакви по-джиджани устройства (бързи) и да си ползвам тях? Ако да - какво? Сегашното ми е ZTE.

p.s. сега видях, че се именува set top box :redface


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Приемник за телевизия на мтел съвместимост

Мнениеот stefan4o » Съб 05 яну 2019 22:33


Winner25 написа:Идеята е да не плащам за втори тв пакет, а само за допълнителен приемник.

Това може да стане само при Булсатком на сателитна чиния. Иначе не виждам как точно на даден адрес без да има абонамент ще включиш приемника? Визирам кабелен оператор, а не сателитен. Дай малко по-подробно, че не ти разбирам идеята, честно. Иначе пиратчета на коаксиала съм виждал доволно много, ама там дето има аналогова. На Лан-мрежа и оптика още не съм виждал пирати :mhihi Ако изключим едни тарикати, дето решили да ползват няколко свободни влакна от наша оптика, с която захранваме квартални табла. После се разсърдиха, щото колегата им накълца оптиката много грубо :icon_lol
Аз имам въпрос за А1 телевизия - може ли да се смени устройството към телевизора? Тоест това, което е с дистанционно и се сменят канали и т.н. (сори, ама не знам как се казва). Идеята е, че много бавно работи - смяна на на канали и т.н. Мога ли да си купя някакви по-джиджани устройства (бързи) и да си ползвам тях? Ако да - какво? Сегашното ми е ZTE.

С твое устройство няма как да ползваш интерактивна телевизия. Иначе... какво значи бавно работи, в смисъл чакаш по няколко секунди да смени канал ли? Тези, които съм виждал аз, стандартните ЗТЕ си работят нормално като за иптв-приемници като бързина имам предвид.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogosi и 152 госта