Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 9:41


Здравейте! :smile

Реших да се консултирам с форумната общност, тъй като битовите въпроси са ми доста далечна тематика.

Искам да купя качествен винтоверт за подарък. Бюджетът е на практика неограничен, тъй като виждам, че тези машинки, като цяло, не са чак толкова скъпи.

Предварително се извинявам, че ще задавам глупави въпроси, но искам нещата да ми се изяснят докрай, преди да направя окончателен избор. Предпочитам уредът да е с възможно по-голям набор от функции, защото не знам за какво ще се случи да бъде използван. Няма проблем да е дори професионален.

Като вляза в сайта на "Практикер", например, ми излизат 3 категории: "Акумулаторни бормашини / винтоверти", "Акумулаторни отвертки" и "Винтоверти, гайковерти". Към коя категория трябва да се насоча, като за начало, при положение че искам стандартен винтоверт (но с повече екстри)? И някой може ли да обясни с 2-3 изречения каква е разликата между изброените, че съвсем се обърках?

Мисля, че имам време и за онлайн поръчка, ако се наложи.

Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети! Благодаря! :beer




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Stivi » Пон 28 яну 2019 10:45


Въпроса звучи като "Имам 100 000лв за кола,каква да си вземе" :wink Не знам какво значи "неограничен" бюджет,но професионални машини от този тип има и над 1000лв !


Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 11:25


Да, извинявам се, вече разбрах, че съм допуснала некоректност, изразявайки се така, но наистина мислех, че "таванът" на тези уреди е 500-600 лв. :-)

Ами, естествено, че ако машинката ми излезе по-евтино, ще съм доволна, но принципно не искам да пестя финанси точно за това. 1000 лв. чак едва ли бих дала, но за нещо с добри показатели бих прежалила към 5 стотака, може и малко повече.

Но изобщо не знам за какво да гледам, кои марки са добри и т.н. Абе, пълен хаос ми е в момента.


helikamov
Мнения: 286
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот helikamov » Пон 28 яну 2019 11:38


Щом държиш да е качествен, погледни продуктите на DeWALT


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Stivi » Пон 28 яну 2019 11:54


Щом може и малко над 500 аз бих предложил това от линка,може да се намери онлайн и с още 20-30лв по евтини,но предпочитам леко по-скъпо от доказан продавач /с няколко физически магазина/ отколкото неизвестен онлайн търговец !
Безчетков,70 нютона,2 батерии 18V по 5Ah ,не е ударен,но то да разчиташ с винтоверт да дупчиш стени си е малко безсмислена работа,освен ако не се занимаваш професионално с онази техника която споменах за над 1000лв ! А всъщност ударния вариант на този от линка е с 20лв по-скъп....ако решиш още да отпуснеш бюджета :wink
https://www.tashev-galving.com/promo/18886/Винтоверт+акумулаторен+Li-Ion+DeWALT+DCD791P2+в+комплект+с+ъглов+държач+DeWALT+DT71517T


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот muns61 » Пон 28 яну 2019 12:12


De Walt е добър избор, а Ташев е коректен търговец.
Имам една молба -- снимай и покажи тук това, което ще купиш. Ама реална снимка, не от нета.


Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 12:18


helikamov написа:Щом държиш да е качествен, погледни продуктите на DeWALT

Благодаря, ще погледна. За пръв път чувам за тази марка, честно казано. :smile

Stivi написа:Щом може и малко над 500 аз бих предложил това от линка,може да се намери онлайн и с още 20-30лв по евтини,но предпочитам леко по-скъпо от доказан продавач /с няколко физически магазина/ отколкото неизвестен онлайн търговец !
Безчетков,70 нютона,2 батерии 18V по 5Ah ,не е ударен,но то да разчиташ с винтоверт да дупчиш стени си е малко безсмислена работа,освен ако не се занимаваш професионално с онази техника която споменах за над 1000лв ! А всъщност ударния вариант на този от линка е с 20лв по-скъп....ако решиш още да отпуснеш бюджета :wink
https://www.tashev-galving.com/promo/18886/Винтоверт+акумулаторен+Li-Ion+DeWALT+DCD791P2+в+комплект+с+ъглов+държач+DeWALT+DT71517T

Мерси за конкретното предложение!
Това ли е малко по-скъпият вариант? За 20 лв. разлика изобщо не бих се поколебала кой да взема, ако трябва да избирам между двата.
В този ценови диапазон има ли и други хубави машинки или уредът от линк-а наистина си заслужава на 100% и по-добро трудно може да се намери?

muns61 написа:De Walt е добър избор, а Ташев е коректен търговец.
Имам една молба -- снимай и покажи тук това, което ще купиш. Ама реална снимка, не от нета.

За това изобщо не е необходима молба. :-) Със сигурност ще се похваля какво съм взела и ще онагледя със снимки, обещавам. Само че няма да е близките дни. Живот и здраве, сигурно ще закупя уреда в рамките на идните няколко седмици.


Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 12:27


А тези Tashev-Galving имат ли шоурум в София или само склад, който не е достъпен за клиенти на дребно?


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Бай Иван » Пон 28 яну 2019 12:36


бул. „св. Климент Охридски“ 68, 1756 кв. Малинова долина, София


Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 12:38


Мерси!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот hvp800 » Пон 28 яну 2019 13:01


DeWalt , Makita , Metabo , Hilti , това са машинките в този ценови диапазон. И са с добро качество.
За домашна употреба са почти вечни :)
И за да е избора още по-труден ще ти кажа , че на акумулаторните уреди стоенето без работа не им се отразява добре.


Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 13:05


hvp800 написа:И за да е избора още по-труден ще ти кажа , че на акумулаторните уреди стоенето без работа не им се отразява добре.


Хм, лошо. :mhihi Освен да почна да заработвам през уикенда като монтажистка или там – каквато длъжност мога да изпълнявам, снабдена с ултра-качествен винтоверт. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот muns61 » Пон 28 яну 2019 13:20


Странна работа. В другата ти тема си мъж, а тук си в женски род. Това някакво раздвоение ли е?

Инак по темата - колкото е по-тежък инструмента, толкова е по-вероятно да е добър. Мерен без батерията.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 28 яну 2019 13:32


какво пък , може да е и двете , много пък си любопитен :mhihi
https://bg.wikipedia.org/wiki/Джендър


Потребителски аватар
Flame_In_Black
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 ное 2018 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Мнениеот Flame_In_Black » Пон 28 яну 2019 13:34


Не е раздвоение. :–) Мъжът ми си направи профил, защото искаше да пита за онези неща, но сега пък на мен ми притрябва да задам въпрос и реших да не си правя нова регистрация. Струва ми се логично, при положение че имаме само няколко мнения в този форум и не притежаваме автомобил от съответната марка.

Мерси, дано уцеля хубав уред. :–)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта