Въпрос за телевизия от А1

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Въпрос за телевизия от А1

Мнениеот Ivo_Dinkov » Нед 26 май 2019 7:46


Имам въпрос относно окабеляването за сателитна телевизия- изграждам в момента окабеляването на два етажа за телевизия и интернет. Къщата е в Долни Богров и там оптика няма, съседите са на А1 сателитна. За нета всичко е ясно, интересното е за телевизията. Плана е през един вход да влезе сигнала и от там да го разхвърлям чрез сплитер за двата етажа и от там с по още един за всяка стая, но ме притеснява с една чиния колко точки мога да захраня? План Б е през мрежовия кабел да гледам.




Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за телевизия от А1

Мнениеот tosco » Нед 26 май 2019 8:03


Mishonti написа:Иначе наличната в А1 функция start over от 6-7 години, във Виваком е налична от едва 6 месеца.


Какво ще рече тази функция?


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Въпрос за телевизия от А1

Мнениеот gadnyara » Нед 26 май 2019 8:29


@Ivo_Dinkov: 4 приемника на чиния. Пуснете си 4 кабела до точката, къде ще е паницата, или си оставете трасе за бъдещо окабеляване дотам. Ако предвидите и конструкция за монтаж, ще си спестите творби от страна на монтажниците на системата. Не е нужно да слагате сплитери или табове в центъра на звездата. Като решите къде ще монтирате ТВ, директно свързвате кабела от чинията с този към помещението. За целта трябва да е достъпна точка - техническо помещение например.

Аз също се изнесах към периферно село и ми липсва кабеларката от града - на Нет1 имах сигнал, на колкото ТВ реша.

Първо пробвах с IPTV от Булсат. Забравих му търговското име. Издържах колкото месеци бях предплатил и поръчах сат.ТВ от Мобилтел.
Имах условие да ползвам вградения сателитен приемник поне на телевизора в дневната - без външен. Засега, дори след смяната на кодека на (вече) А1 на h265 нещата се случват. Обикновено не им се занимава - предпочитат да сложат настроен вече приемник, вместо да въвеждат честоти и транспондери...

На БТК имах желание да им пробвам IP или сат. ТВ. Но още при влизането в техен магазин, директно ми сервираха двойни на обявените в брошура цени, с обяснението, че са само, ако вече съм им клиент. Промоция за стари клиенти било... за пореден път ги изключих от моя списък.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос за телевизия от А1

Мнениеот Winner25 » Нед 26 май 2019 10:04


tosco написа:Какво ще рече тази функция?


Пуска текущото предаване от начало с натискането на един бутон.

stefan4o написа:...според мен никоя интерактивна не може да изкара качество, както при цифровата през коаксиален кабел...

При ме е точно обратно, но най вероятно зависи какво пуска като сигнал доставчика.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за телевизия от А1

Мнениеот инжектопляктор » Пон 27 май 2019 8:33


Ivo_Dinkov написа:Плана е през един вход да влезе сигнала и от там да го разхвърлям чрез сплитер за двата етажа и от там с по още един за всяка стая, но ме притеснява с една чиния колко точки мога да захраня? План Б е през мрежовия кабел да гледам.

Пусни директни кабели в армирани гофри до чинията и FTP кабели за интернет до разпределителна кутия и гофра армирана навън за кабел на доставчика.
Няма как по една коаксиалка да гледаш от чиния независимо дали сложиш приемници като я разделиш със сплители. Ще се бият за поляризацията.
Mishonti написа:Явно не си ползвал новите на Виваком.

Ползвал съм всичките. Освен това слагам сателитна телевизия на руснаците като допълнителна дейност.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Въпрос за телевизия от А1

Мнениеот Mishonti » Пон 27 май 2019 18:10


Добре, направи един клип как работи бавно и лагва приемника, аз също ще направя един. Да потвърдиш тезата си.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта