Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Пон 09 дек 2019 18:16


Ами колега,охлабвам леко двете гайки на дъската и с права отверка натягам ,ако ми се струва хлабава,с работни ръкавици повдигам веригата по средата на дъската и да се получи луфт около 7-9 мм.,на око разбира се.После завъртам на ръка веригата за да усетя леко ли се движи по дъската.Паля,форсирам малко-гася и пак завъртам веригата.Ако ми хареса,оставям я така!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот kris11 » Пон 09 дек 2019 19:16


Натискаш предния край на шината да се вдигне нагоре, натягаш, развърташ напред назад и проверяш дали не е отхлабена. и затягаш гайките.
След работа я отхлабваш да не стои натегната и чистиш дребосъка под капака на веригата.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Вто 10 дек 2019 6:59


Благодаря,колега!Ще пробвам и този вариянт.Колкото до почистването,правя го винаги след работа с резачката,но не съм се сетил да охлабя веригата.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Нед 05 яну 2020 12:53


Колеги,време е за "зазимяване" на моторния трион.Четох доста неща в интернет.Някои хора казват,че е добре да се изгори бензина докрай,други да остане в резервоарчето бензин.Аз го изгорих до край и изсипах маслото за мазане на веригата.Правилно ли според Вас съм постъпил?


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот alpinab » Нед 05 яну 2020 16:19


Аз с оставяне на бензин в резервоарчето вече съсипах една стара Макклоч , това преди 20тина год. Сега на новата ми Хуска винаги след рязане я изчаквам сама да угасне. Засега нямам проблеми, но е само на 4 години, ще видим. В офиц. магазин ми казаха така, както и винаги да използвам само прясно миксиран бензин.


Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот M.Georgiev » Нед 05 яну 2020 17:34


И как се поврежда с бензин в резервоара? :gruebel Имам Щил от 10-на години и винаги е бил пълен с бензин и масло. Не бях и чувал до днес, че се поврежда машината така...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот samo_pechka » Нед 05 яну 2020 17:41


niki_k написа:Колеги,време е за "зазимяване" на моторния трион.Четох доста неща в интернет.Някои хора казват,че е добре да се изгори бензина докрай,други да остане в резервоарчето бензин.Аз го изгорих до край и изсипах маслото за мазане на веригата.Правилно ли според Вас съм постъпил?

Следващият път процедираш така: гасиш , изливаш бензина ( да няма гориво ) от резервоара , маслото също. Не палиш резачката повече. Почистваш и прибираш. Това е. Тази практика да доизгори остатъци от гориво е леко грешна. Карба "изсъхва" тотално и после докато се накиснат платна едно друго минава време.
M.Georgiev написа:И как се поврежда с бензин в резервоара?
Чак поврежда не. Може да презимува и така. Но ако е ползвано масло за градинска техника е добре при първоначално палене с прясна смес. Маслата за градинска техника са със спестени параметри ( повечето ), не устискват и се разлагат , нерядко повличат бутала след 6-7 месеца престой ( особено и ако е сложено 20мл масло на литър бензин )


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот alpinab » Нед 05 яну 2020 21:46


M.Georgiev написа:И как се поврежда с бензин в резервоара? :gruebel ...



Първата ми резачка престоя безработна с бензин няколко години. Като реших да я ползвам отново не подкачваше гориво. Занесах я в Аргомаркет (където беше купена). От бензина били разядени някакви части по подкачващата система. Нямам идея какво точно. Поради старият модел нямат резервни части за нея. Все още е там .... Тази каръщисана марка текущо е собственост на Хуск. Няма нищо общо като качество с последната. И на самите резачки пише, че са правени в Китай. А това за средният клас и висок клас на Хуск не е така.



Също така колега мой приятел, който заедно с мен си купи Шилка , 2хх серия , 3 коня моделче. Без да и се вталясва какво налива и кога го налива вече й блокира мотора. Сега е ремонтирана изцяло. Така, не съм съгласен, че само налива и режеш.

П.с аз само споделям какво правя и когато се наложи бензинопила не се пуска от ръцете по цял ден:)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 08 яну 2020 7:37


Моята си седи с бензина в резервоара зимата, преди да режа обаче го изливам и сипвам нов


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Сря 08 яну 2020 15:10


От всички мнения стигнах до следния извод:
-Отивам в магазина на "Фускварна" в града и купувам 100 мл.масло /двутактово/-зелено.
-Купувам 1л.бензин от бензиностанция.
-Смесвам го с 35-40 мл. от двутактовото масло,разбърквам и сипвам в резачката.
-Паля,работи малко на място,гася и източвам бензина.
-Така я оставям до следващо наливане на пресна смес!
-


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот muns61 » Сря 08 яну 2020 16:37


Купуваш масло за двутактови мотоциклети и слагаш 50 мл на литър бензин. За китайчетата е отлична пропорция, не цапа свещи, само дими малко повече.
Маркучите и мембранките се скапват от разтворителите в бензина, затова наистина е по-добре да се излива от резервоара.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот samo_pechka » Сря 08 яну 2020 18:24


И при мен се ползва масла за двутактови високооборотни мотоциклети, добре е да отговарят на стандарт JASO FD ( пише го на тубата ) . Примерно може да ползваш http://www.bat-oil.com/divinol/%D1%81%D ... uct_id=574
Аз конкретно ползвам едно друго , но и това от линка е доста прилично масло , отделно е и на добра цена за литър.
Някои от маслата имат и стабилизатор за горивото , което е доп. плюс.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта