Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот summer_smile_ » Вто 17 сеп 2019 14:03


Здравейте.
Днес се появи проблем с телефона - Iphone 8, по време на разговор се чува много тихо, все едно глъхне. Сутринта всичко си беше наред, после си смених стъкления протектор и говорих със слушалки, преди да се случи гореописаното. Споменавам го, защото си мисля, че може да има нещо общо, но може и да не е свързано. Четох в интернет, пробвах номера с включване и изключване на блутуута, изключих и phone noise cancellation. Вкарвах и вадих слушалките, рестартирах, ъпдейтнах до последната версия на ios. Нищо не се случва. :neutral
Някой да е имал подобен проблем? Телефонът е гаранционен, но ми се иска да избегна сервиз, ако мога сама да си помогна.




Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот Kuncavia » Вто 17 сеп 2019 14:48


Освен да прежалиш стъкления протектор и да пробваш, като го свалиш. Аз имах подобен проблем с говорителите, така се бяха запушили, че като ги почистих, всеки път ми изкарва акъла този телефон. Единственото логично е да си зацапала горния говорител с протектора, там се чисти само след разглобяване на телефона, съответно в сервиз...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот Winner25 » Вто 17 сеп 2019 19:45


Може би въпроса ми е смешен, ама процепа на протектора съвпада ли с този на слушалката?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот georgebonev » Вто 17 сеп 2019 20:01


Протектора едва ли има влияние на звука...
По-скоро нещо механично или софтуерно е променено след ползването на слушалките...

В някои телефони, може и всички... има инженерно меню, от което софтуерно може да се променят настройки и за звука.

Тези от сервиза би трябвало да го знаят...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот инжектопляктор » Вто 17 сеп 2019 21:02


Много iPhone са с този проблем. В опциите за достъпност изключи на звука заглушаването на шум(noise reduction)
Ако не помогне - виж калъфа. Ако не - сервиз. Това са скапани телефони. Само като съм говорил към такъв и от такъв ми е глъхнел разговора.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот stefarata » Вто 17 сеп 2019 21:45


Ако е в гаранция-директно в сервиза. Инжектопляктор, да не бъркаш iphone с алкател,че ги наричаш скапани?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот Pichaga » Вто 17 сеп 2019 22:41


старата ми 6 се беше набил с прах говорителя, толкова много че едвам се чуваше-разглабяне почистване и е като нов. Стана от стоене в джоба. Виж как е прахоляка


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот инжектопляктор » Вто 17 сеп 2019 22:48


stefarata написа:Инжектопляктор, да не бъркаш iphone с алкател,че ги наричаш скапани?

Имал съм iPhone и временно ползвах друг. И говорих с хора с iPhone. 3 телефона - две 7-ци и една 10-тка.
Докато съм говорил чрез или с някого, който е с iPhone винаги се наблюдаваха подобни аномалии.
Дори Нокиа-та която ползвам за служебна се чува 10 пъти по-добре по нея какво се говори.
Добавям това не като спам, а просто за да потвърдя че този проблем не е частен случай, а масов с iPhone.


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот summer_smile_ » Вто 17 сеп 2019 22:48


Мерси, момчета. Ще го водя на сервиз, колкото и да не ми се занимава. Не е от стъклото, махнах го и пак не се чува. Де що пише в интернет направих. Говорих със сервиза и ми казаха, че в 90 от случаите е точно от набит прах в говорителя и се оправя след почистване, което щяло да отнеме 30-40 минути, стига да си запиша предварително час, както смятам да направя. Ще пиша дали се е оправил. :beer


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със звука по време на разговор - Iphone 8

Мнениеот summer_smile_ » Вто 01 окт 2019 11:23


Има развръзка - занесох го в официалния сервиз, където срещу 40 лв. и един час престой почистиха говорителя и звукът се оправи. :th_up
Благодаря на всички.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта