Безплатно от eBay

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Безплатно от eBay

Мнениеот ktamen » Сря 30 окт 2019 22:29


Преди месец ми потрябва фенерче и си поръчах от ибей за 6 паунда. Толкова много ми хареса, че реших да си купя още 5 за подаряване на приятели, ама после реших, че 5 са малко и поръчах още 5.
Първото беше скъпо, ама дойде бързо от склад в Англия, другите бяха на половин цена от Китай, и те дойдоха за десетина дни, ама.......... различни и без вградена батерия 18650. Е стават грешки, писах на продавача да питам как ще процедираме и ми отговориха, че грешката си е моя. Разгледах пак обявата - наистина от общо 10 снимки имаше и 2 снимки на ментето и най-долу беше написано, че батерията не е включена.
Ама ибей не е продавалника и такива номерца няма как да минат - само снимките са достатъчна причина да си получа парите, а и освен това в официалното описание си пише съвсем ясно, че батерията е вградена. На по-читавите обяви даже изрично си пишат, че батерията не може да се вади, запоена е.
Писахме си с китайката разни глупости и като ми писна отворих рефунд, тя се пробва някви номерца да ме прекара да и пратя ламбите за моя сметка, ама в крайна сметка ми върна парите и фенерчетата си останаха при мен, щото доставката до Китай многократно надхвърля цената, а и аз щях да се постарая да избера най-скъпия вариант.
Почти същото се повтори и за вторите 5 бройки, само номерцата и бяха малко по-различни.
Все пак аз исках такива фенерчета и потърсих друг продавач, ама направих глупостта да питам какво ще получа и пак същата китайка ми отговори, че ще получа ментетата. Ако направо ги бях поръчал, сега щях да си имам 20 безплатни фенерчета, а не само 10.
Докато избирах бях написал 18650 в търсачката и в резултатите имаше много фенерчета с 5см габарит, как са набутали 65мм батерия в тях не става ясно - демек мога и такива да си поръчам и пак ще са безплатни, щото китайците лъжат най-нагло.
Единственото условие да си пазарувате безплатно от такива мошеници е да се ориентирате в менюто на ибей и да си знете правата.
ПП В крайна сметка си ги поръчах от Алито на още по-ниска цена, ама колегите ми ги харесаха твърде много и пак ще поръчвам още 10бр.
ПП2 Самият аз си светя с едно от ментетата, и то не лошо, имам доста 18650 и като ги заредя ми стигат за цяла седмица.
Прикачени файлове
Screenshot_2019-10-30 COB LED Headlamp USB Rechargeable Mini Headlight head light Torch Flashlight hi eBay.png
Screenshot_2019-10-30 My eBay Messages.png




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Безплатно от eBay

Мнениеот ssssl » Сря 30 окт 2019 22:49


И лед крушки се пазаруват така. Щото бай китаец в описанието пише някакви невероятни мощности.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Безплатно от eBay

Мнениеот stefan4o » Чет 31 окт 2019 7:54


За крушките съм виждал да сумират лумените на комплекта. Т. е. пишат, колко светят двете ламБи общо. Да, Ебай не е ОЛХ. Определено платформата защитава правата на купувача. Иначе ганьовци има и в Китай.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Безплатно от eBay

Мнениеот ssssl » Чет 31 окт 2019 21:11


Лумените не ги гледам, но китайците дават някакви нереални мощности, които много лесно се "атакуват" с помощта на обикновен мултицет.
Никога не съм поръчвал крушки ли каквото и да е, само с цел refund. Но мразя да ме правят на шаранче :mhihi


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Безплатно от eBay

Мнениеот beuchat » Пет 01 ное 2019 10:13


3 комплекта лед крушки имам безплатно от китайците.На първите диодите не бяха наместени като хората.Пробвах на ръка да въртя фиксатора,но не стана и писах на китаеца могат ли да се въртят,и той ми отговори не.Като ми върнаха парите се прежалих с клещите да ги понапъна,и то взе,че стана.Втория ми такъв случай беше с крушки H3,които в сравнение с обикновена H3 не беяха с правилно изпилени захвати пак на фиксатора и не можеше да се закрепи за фара.Последния ми случай е с "ултра ярки" крушки с 12 000 лумена,които светиха по-зле от обикновена крушка.Диспут за несъответствие на стоката с това,което е в описанието и всичко е точно :mhihi .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта