Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот kn9453 » Пет 23 юли 2021 17:08


Winner25 написа:Може, може и на телевизора да си изтеглиш ЕОN Tv App. Това обаче няма да реши проблема с прекъсването на тока. Каквото и да ползваш, като се рестартира рутера трябва да се чака да тръгне за да има телевизия. Какъв е проблема с дистанционното?

Инсталирах АРР а и е много яко!
Звука е в пъти по- качествен, работи с едното дистанционно на телевизора. Сега пък ги няма допълнителните пакети като например някъкъв спортен пакет имам като бонус към дог. и 18+ :redface
Като заключение:
ако взимате втори БОХ за друг телевизор не ви трябва, той е 5лв./мес. това само ако ви е смарт телевизора.




Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот baracuda681 » Съб 25 сеп 2021 12:01


Чета и нещата не ми харесват въобще!
Бях се засилил към ЕОН на Виваком, НО... разбирам, че навсякъде трябва да има окабеляване с UTP, за всеки телевизор допълнителни пари за приемник, много лоши устройства...
Какви, по дяволите, са добрите възможности за интернет и телевизия в гр. София?!


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот silent » Съб 25 сеп 2021 12:36


Аз съм в покрайнините на София. Плащам 20лв. за 75Мбпс. Реално нета ми е между 150 и 300Мбпс. с оптика до в къщи. Телевията ми е 1 ТВ с Булсатком и още 4 бокса X96max. Боксовете са с нет през кабел. На тях съм с приложението на Булсатком и това на НЕТ1-Покет ТV. Основно гледам Булсатком.Нямам никакви проблеми с насичане липса на скорост пикселизиране, забиване и т.н. Вървят без проблеми и 4К каналите. Главния рутер е TP-Link - AX3000. Боксовете са много добри за парите си с един съществен недостатък охлаждането. След като загубих един другите ги модифицирах и вече проблеми никакви.
Ако имаш близък човек със сателитна тв от булсатком(дядо баба вуйчо стринка еле пък на село) който не ползва нет или телевизия през интернет ...може да ползваш правото му за акаунт с интернет приложенито на булсат за гледане на каналите им през интернет-до 4 приемника...които може да си поръчаш от китай на сносни цени...
В общи линии това е една идея. Само си търсиш стабилен нет.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот group® » Съб 25 сеп 2021 12:38


Вече и Нет1 го взеха от Виваком...
И да има някой останал на пазара, въпрос на малко време е да изчезне/бъде погълнат.


Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот Комшията » Съб 25 сеп 2021 14:10


silent написа:Аз съм в покрайнините на София. Плащам 20лв. за 75Мбпс. Реално нета ми е между 150 и 300Мбпс. с оптика до в къщи. Телевията ми е 1 ТВ с Булсатком и още 4 бокса X96max. Боксовете са с нет през кабел. На тях съм с приложението на Булсатком и това на НЕТ1-Покет ТV. Основно гледам Булсатком.Нямам никакви проблеми с насичане липса на скорост пикселизиране, забиване и т.н. Вървят без проблеми и 4К каналите. Главния рутер е TP-Link - AX3000. Боксовете са много добри за парите си с един съществен недостатък охлаждането. След като загубих един другите ги модифицирах и вече проблеми никакви.
Ако имаш близък човек със сателитна тв от булсатком(дядо баба вуйчо стринка еле пък на село) който не ползва нет или телевизия през интернет ...може да ползваш правото му за акаунт с интернет приложенито на булсат за гледане на каналите им през интернет-до 4 приемника...които може да си поръчаш от китай на сносни цени...
В общи линии това е една идея. Само си търсиш стабилен нет.

Това с интернет приложението на булсата цялата сумата ли се плаща за пакета който си предпочел или се плаща само отделната такса за приемника 2или3 лева.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот silent » Съб 25 сеп 2021 15:02


Akо имаш абонамент за сателитна телевизия...за приложението не се плаща....Ако баба ти или дядо ти на село имат сателитна паница и гледат булсат ти си правиш една регистрация мисля че с номера на техния приемник и си гледаш без пари през интернет техния пакет програми ...ако се ползва само приложението мисля се плаща целия абонамент...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот beuchat » Съб 25 сеп 2021 15:19


Преди в Али-то имаше разни IPTV портали за по 3-4 лева на месец с над 300 канала,включително и български.Смятам,че не е лош вариант.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 26 сеп 2021 6:32


group® написа:Вече и Нет1 го взеха от Виваком...
И да има някой останал на пазара, въпрос на малко време е да изчезне/бъде погълнат.

Значи бегам аз с 300 от виваком, преди 3 месеца дойдоха и ме окабелиха от нет1 и сега греда :banghead За сега положението остава без промяна. Ползват си се старите приложения и пакети, просто сметката се плаща на виваком, поне докато изтекат договорите, после явно ще трябва Еон
Между другото доколкото разбрах те спират стария тип ИПТВ и преминават само към ЕОН


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот baracuda681 » Нед 26 сеп 2021 7:16


К.Одаджийски написа:
group® написа:Вече и Нет1 го взеха от Виваком...
И да има някой останал на пазара, въпрос на малко време е да изчезне/бъде погълнат.

Между другото доколкото разбрах те спират стария тип ИПТВ и преминават само към ЕОН


Така казаха вчера в офис на Виваком. Няма възможност да се прехвърлиш на старите планове за телевизия и интернет. Предлагат два безплатни приемника, всеки допълнителен е по 5 лева на месец. Има и отстъпка за първата година на договора.
Започвам да се замислям сериозно, тъй като е само въпрос на време да сменят плановете от Нет 1 на ЕОН.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 сеп 2021 8:21


И аз съм на НЕТ1 и ползвам нет по UTP кабел и TV по коаксиален кабел. Доколкото помня имаше клауза в законодателставото, че телекомите са длъжни при подписан безсрочен договор или срочен, който е станал безсрочен, да поддържат плана докато не се откаже абоната и нямат право да го задължават да се прехвърли на друг план. Ще видим.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот stefan4o » Нед 26 сеп 2021 8:28


Никой няма да те задължи, просто ако е срочен, след изтичането ще ти кажат учтиво, че не могат да предложат услуга с такива параметри, защото няма такава налична в момента (и няма да има). Ще ти вдигнат цената от промоционалната (с договор е промоционална) на стандартната, която е 2-3 пъти по-висока. И ти сам ще избереш - или нов план или...

Доставчиците са си вързали гащите няколко пъти за подобни случаи. А може и да ти предложат по-добра оферта (което също се прави) от настоящата за близки (малко по-високи) пари. Примерно ще ти вдигнат таксата с 2 лв. ама ще ти удвоят скоростта на интернета или ще ти пуснат повече програми, да кажем.
Нали знаеш, къде работя? :mhihi

Последна промяна от stefan4o на Нед 26 сеп 2021 8:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 26 сеп 2021 8:30


В общи линии, неминуемо рано или късно ще се премине към техни планове. Най малкото поддръжката на мрежата на нет1 спира. При разни аварии ще прехвърлят към тяхната мрежа, което ще води до смяна на устройства, планове и т.н.т
Иначе това което пускат по коаксиала ако не е с устройство е трагедия като качество и поддържани канали. Аз си взех един бокс с инфини тв от тях за телевизора до който имам кабел, на другия телевизор инсталирах приложението на мой андроид бокс и безжично го карам. Сега отивам да видя дали на тоя бокс ще успея да подкарам ЕОН приложението и ако стане сигурно ще взема един бокс с план за подобните пари и те така.
Унесли са се с цените обаче като гледам и виваком и А1.
Пакетите с включени НВО и Диема екстра са по 70 лв месечно :screwy


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот baracuda681 » Нед 26 сеп 2021 10:24


Дали има начин да се качи приложението ЕОН на Raspberry pi, за да се избегне глупавото им устройство? И още един въпрос, ако всички телевизори са "умни", устройство не е необходимо, нали?


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот kn9453 » Нед 26 сеп 2021 13:57


На някои ОС не можеш да инсталираш ЕОН-а няма как да го изтеглиш.
При мен на Самсунга и ЛГ стана но, на Панасоника не можа, и съответно той отиде в "историята"


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Интерактивна тв и интернет - А1 или Виваком?

Мнениеот silent » Нед 26 сеп 2021 17:36


Има ли еон за андроид ...не го намирам в маркета



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта