Интернет от флашка или от друг източник.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот hooligans » Нед 16 фев 2020 18:45


Barboukov написа:
xalerrelax написа:Ами под статично разбирам , всеки път като се вържа към нета , IP да е едно и също.
Да ,за браузване в чужди сайтове ще го ползвам.

Виваком И А1 го имат. Плановете бяха от 50 лв на месец.


Това е сателитен интернет, нали?




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Barboukov » Нед 16 фев 2020 20:08


Честно казано не знам как стига до клиентите. Мен за моите настройки ми трябва рутера и преди него не знам кое как е. В населените места, където операторите имат оптика, пак не дават статични IPта за ниски планове.
Тези на вивашит, които са с модем със сим, нямат дори реално IP.

За повече подробности в офис на операторите.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот ssssl » Нед 16 фев 2020 20:51


Клетъчен си е нета. От около 3 г. съм с Нет бокс в Кривина за видеонаблюдение. От начало няколко пъти отслабваше сигнала , но тогава и на телефона беше слаб.
Скоро смених ДВРа и новата програма, iVMS, за няколко дена точи бързата скорост.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот milmar » Нед 16 фев 2020 21:08


Barboukov написа:....В населените места, където операторите имат оптика, пак не дават статични IPта за ниски планове.
....

На оптика като искаш, ще ти дадат, няма проблем, но на мобилните - йок!
Сега с връзки дали става, не знам.
Аз съм живял и в комунизма, тогава всичко, включая маслините и тоалетната хартия беше с връзки, за жалост май не е свършил тоя етап. Ако имам пари, искам да ми кажат колко и да си платя, не искам повече комунизъм...
Не става въпрос за политика :-) .
В сайта на Жицаком ясно е написано, няма. Ще отида пак да питам, на една крачка ми е, но връзки, вратички и тям подобни, не благодаря.
Естествено, че при мен не става въпрос за място, където има кабелна мрежа (оптична или каквато и да е), иначе нямаше да се занимавам с глупости. Предполагам и темата на автора се отнася за подобен случай.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Ronin » Пон 17 фев 2020 5:19


Rqhovo написа:Значи питах хората ,на които съм слагал камери на А1 струва 3.99лв на месец върху таксата ,а на Виваком 3.59лв малко по либерални .Но и двата предлагат статично IP.Имам лична и служебна карта съответно на А1 и Виваком звънях да питам и ми потвърдиха ,че могат да ми дадат статично IP и двата оператора .като не пропуснаха да отбележат ,че се заплаща допълнително.Изрично ги питах за Нет бокс устройствата.
Няма мобилен оператор който през техните клетки да ти предостави статичен IP адрес.Настроил съм хиляди двр и нвр за 22 години!

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Andonov » Пон 17 фев 2020 9:42


А1 предлагат карта със статично IP. От 2018 ползвам такава, но на юридическо лице (не знам предлагат ли на физическо). Даже те тогава не бяха компетентни и ми я дадоха с флашка, която не поддържа статично IP, и веднага ми я смениха с техен рутер . Рутера не е заключен, тъй като трябваше да отварям порт, който ми трябваше за FTP server.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Winner25 » Пон 17 фев 2020 22:29


Нет бокса на Виваком се казва Мобикс и няма статично IP. Оптичния интернет има статично IP дори и в малките планове-безплатно. Друг интернет със статично IP e ADSL.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот xalerrelax » Чет 20 фев 2020 19:46


Малко раздвижване по темата.
Виваком нямат вариант със статично.
А1 имат ,за една година 25ГБ - 18лв , 50 ГБ - 22лв
Статичното IP e 3.6лв


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Andonov » Пет 21 фев 2020 12:09


Но нали прочете поста ми по горе. Да не вземеш флашка. Трябва ти рутер. Флашката след настройка за статично IP не го приема. След всяко изваждане и слагане си мени адреса.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот xalerrelax » Нед 23 фев 2020 20:34


Andonov написа:Но нали прочете поста ми по горе. Да не вземеш флашка. Трябва ти рутер. Флашката след настройка за статично IP не го приема. След всяко изваждане и слагане си мени адреса.

Гоше , забравих да напиша.
От А1 точно рутер предлагат.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Barboukov » Вто 25 фев 2020 10:44


Andonov написа:А1 предлагат карта със статично IP. От 2018 ползвам такава, но на юридическо лице (не знам предлагат ли на физическо). Даже те тогава не бяха компетентни и ми я дадоха с флашка, която не поддържа статично IP, и веднага ми я смениха с техен рутер . Рутера не е заключен, тъй като трябваше да отварям порт, който ми трябваше за FTP server.

Странно. Вече половин час ни обясняват за наш клиент, как няма статично IP на картата и не може да се пусне :stumm


drdos
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 02 апр 2008 15:42
Автомобил: golf 3
Двигател: aft
Местоположение: Пловдив

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот drdos » Вто 25 фев 2020 18:02


малко е overkill толкова зор за статично IP....не виждам смисъл...ако нямат аварии и да рестартират мрежово оборудване си седи същото IP много време (A1, рутер)...пък ако толкова държиш проблема може да се заобиколи примерно с Dynamic DNS


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот Andonov » Сря 26 фев 2020 8:47


IP-то си стои, но то не е статично, което го прави не достъпно от целия свят.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот beuchat » Чет 27 фев 2020 11:46


Не е достъпно за целия свят ако операторът ти предоставя локално IP за въвеждане в рутера,тъй като в този случай си имаш отделно външно IP,което се променя,ако се промени и рутирането към определен поддоставчик.За да се избегне това се плаща такса за резервация на външно IP.Има го не само при операторите с вътрешни IP-та,но и такива с динамични,като Булсат например


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Интернет от флашка или от друг източник.

Мнениеот milmar » Чет 27 фев 2020 12:53


То може IP да е статичен и да не се променя, но ако не е публичен, той няма да може да се маршрутизира и не е валиден, няма да се вижда самия той извън подмрежата на доставчика. Всички заявки от твоя рутер навън от мрежата на доставчика ще излизат на база на някакъв друг IP, който не е на твоя рутер, а на някакъв рутер на доставчика, който реално рутира заявката. Отвън е видим само този IP (на доставчика) и само той евентуално би могъл да се достъпи, но това няма полза за нас.

Ако IP на рутъра е публично, всичко зад него може да се настрои на различен порт и да се гледа от всяка точка. С това IP и различен порт могат да се гледат камери, да се конфигурират разни Home автоматики и т.н.
А също и да станеш предизвикателство или даже лесна плячка за разни хакери :mhihi .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта