Врътка за програматор на пералня Samsung SWF 6004

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Врътка за програматор на пералня Samsung SWF 6004

Мнениеот Каспър » Сря 13 май 2020 9:06


Засега го направих по най-мързеливия начин, поради липсата на време :redface Стегнах го с три свински опашки една над друга, без лепило, без сода и т.н. Ще видим колко ще изкара.
Междувременно детайла беше изработен на 3D принтер, но явно поради неподходящ материал малките зъбчета които държат пружините се чупят и оста също няма да изкара дълго при това положение. Сега чакам да бъде направен на цифрова фреза от алуминий или друг здрав материал.
kris11 не съм проверявал в този сайт.
hristodj модела е SWF 6004, пише го долу на капачката на филтъра за мръсната вода. Външно врътките на повечето SWF модели са еднакви, но отзад тази част която се е счупила при мен е различна при различните модели заради гърбиците които са с различно разположение според броя програми и продължителност на всяка програма за конкретния модел. Тези гърбици бутат накакъв палец отстрани който се подава в отвора, вероятно за заключването на вратичката, а може и за друго да е. Та затова казах, че трябва да е от същия модел. Провери при теб и ако е същата врътка, ще я спазарим. Вади се само с издърпване. На третата снимка в първия пост можеш да видиш разположението на гърбиците при мен, като скосяването на оста е отдолу хоризонтално.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Врътка за програматор на пералня Samsung SWF 6004

Мнениеот kris11 » Сря 13 май 2020 18:57


Каспър написа:kris11 не съм проверявал в този сайт.

Търсих за Конелиано със сушилня - излезе ми врътка за Самсуняк .С лека доработка заспа.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Врътка за програматор на пералня Samsung SWF 6004

Мнениеот hristodj » Сря 13 май 2020 20:10


Моята не я продавам за резерва е . В олх има за 15 лева цяла. Само трябва да се разходиш до там. :mhihi


Потребителски аватар
spyki_76
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Врътка за програматор на пералня Samsung SWF 6004

Мнениеот spyki_76 » Сря 13 яну 2021 21:54


Колега как се вади врътката от програматора. Дърпа ли се или си има някакъв друг начин.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Врътка за програматор на пералня Samsung SWF 6004

Мнениеот Каспър » Сря 13 яну 2021 22:32


Свинските опашки изкараха при мен 7 месеца и после пак се разхлаби. С 3D принтер или с фреза нищо не се получи.
Платих на техник, дойде и я оправи. Изряза ребрата, нави около оста лейкопласт и после отгоре го мина със секундно лепило. Каза че е правено и друг път и изкарва доста.
Аз за пръв път като вадих ръкохватката го направих със силно дърпане и мислех че така е правилно, но като дойде техника се оказа че не е било правилно и си има чалъм за вадене. Отвътре трябва да има винтче с шайба която да държи ръкохватката към оста, аз явно съм ги изкормил при дърпането и ги нямаше.
Трудно ще го обясня с писане, но натисни подвижната част на ръкохватката навътре и огледай за щипки които да натиснеш и да свалиш неподвижната част в центъра на ръкохватката, която не се натиска. След като я свалиш нея ще видиш винтчето и шайбата които трябва да махнеш и тогава да издърпаш ръкохватката.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта