Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 05 юни 2020 12:03


Гледам няма такава тема или поне не откривам, предлагам тук да си пишем кой какво е измайсторил сам, какво си е купил и сглобил, от къде се снабдявате с материали, има ли борси за такива чудеса втора употреба, че дори и ако някой продава да предлага ненужни за него вече забавления за малчугани или пък попадне на интересни обяви в нет-а. Решил съм за двора да направя разни удобства на малките, че на площадките с деца се катерят като катерици вече, а са само на годинка и половина, а като одидем на вилата освен да ровят из двора , други забави нямат.
След кратко търсене не откривам много голямо разнообразие втора употреба , единствено това ми хвана окото за сега, след малко освежаване ще станат чудни атракции https://www.olx.bg/ad/gradinska-parzalka-s-lyulka-pyasachnik-i-klatushka-CID139-ID7W5jo.html#8209646c54




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот group® » Съб 06 юни 2020 11:32


Супер тема.
Най-яката инвестиция за двор е батут.
Нашият е 3 и нещо метра от JYSK и си заслужава всеки лев. Ползват го 3та година. Средната щерка проходи на него и разви супер баланс. Голямата (10г.) Още му се радва.
Идеален е за следобедна дрямка, ако успея да ги изгоня от него :a045

Сега им слагам басейн. Надуваем интекс 3.66м. Не знам още дали е добра идея :icon_lol

Пясъчникът също се ползва доста. Беше някакъв лидълски. Оттам имаме и една люлка, но не съм измислил още добро закачане (от тези плоските, като голям леген, но с плат) и не се ползва много.

Имахме пластмасова пързалка с кош за баскетбол - не се ползваше много. Затова не мисля да взимам големи такива съоръжения. Отделно, че не искам да губят интерес към детските площадки.

Сега ми е влезнала мухата за детска дворна къща. Но нямам време да я правя и гледам за готови. Нещо такова - https://richhouse.eu/sets/%D0%B4%D0%B5% ... 9%D0%B0-4/
Иска ми се да не е съвсем малка. Едно - да я ползват повече време. Друго - да я ползваме зимата за склад на градински мебели, гуми и т.н. А и може да се спи в нещо такова (гости).
Но съм в съвсем начален етап на идеята. Няма да е това лято май.


Обмислям и някакви забавления с гуми да измайсторим. Имам поне 15 гуми. Събирам идеи.

П.с. употребявани дървени съоръжения не знам дали е добра идея. Разглобяване и сглобяване - не знам как се отразява не здравината?! Може да съм малко параноичен, но гледайки по площадките - може да бъде опасно.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот groznika » Съб 22 авг 2020 22:16


Моля ако се счете за реклама да се изтрие.

Ей този тип сега дава някаква градина под наем. Знам обаче, че преди изработваше разни индивидуални проекти за градински къщички.
Има яки неща, но за съжаление нямам терен за подобни работи аз...

https://www.facebook.com/pg/Teddys-hous ... e_internal


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 май 2021 9:01


Бях забравил темата , а като гледам няма и много интерес , ама аз да се отчета за протокола :)
Възползвах се от идеята за батут и взех същия като предложения от баухаус, голям кед и е, гонят се като ММА в клетка голяма борба пада.
Направих им и люлка , като оставих място между двете люлки за тази , която пак пуснаха в лидъм преди две седмици, но не се доредих, отидох чак вечерта да я взема и нямаше в 6 обекта, дори звънях по телефона и ми казаха, че е свършила във всичките им обекти от цялата страна... явно са заредили по 2-3 люлки ... не знам
Пясъчник също сътворихме , сега сме на етап хранилка за пиленца , но е прясна и още не са я научили местните пилци, а и в момента храна в изобилие навсякъде и не им е интересно явно да ядат царевица, жито , просо и хляб :)
Прикачени файлове
IMG_20210526_100708.jpg
Screenshot_2021-05-26-10-08-30-438_com.miui.videoplayer.jpg
IMG_20210430_132835.jpg


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 май 2021 9:14


Това пък е детска маса с две пейки пак от Лидъл
Прикачени файлове
IMG_20210313_192855.jpg


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот hooligans » Сря 26 май 2021 9:40


Може ли повече информация за люлката?
Размер греди, шпилки и тн?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 май 2021 10:18


Имах останали греди 3 метра, отрязах ги на 2.25 мисля , че бяха 8/10см или 10/12см трябва да премеря. Откраднах си дизайна от изложената люлка отвън на паркинга на Баухаус на 202-ра . Сглобих я с дълги винтове за дърво останали от навеса от който останаха и гредите. Самите люлки са окачени на винтови обици с диаметър на резбата 12мм навити в дървесината.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 май 2021 10:20


:arrow
Прикачени файлове
IMG_20210429_092746.jpg
IMG_20210429_092731.jpg
IMG_20210429_092722.jpg
IMG_20210429_092715.jpg


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот joro_kem » Сря 26 май 2021 11:50


ето нещо и от мен - сътворено от стари палети, автомобилни гуми и подръчни материали
Прикачени файлове
3.jpg
2.jpg
1.jpg
5.jpg
4.jpg


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот joro_kem » Сря 26 май 2021 11:51


и добавка към къщичката - катерушка
Прикачени файлове
7.jpg
6.jpg
102.jpg
101.jpg
8.jpg


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот joro_kem » Сря 26 май 2021 11:52


финални щрихи
Прикачени файлове
104.jpg
103.jpg


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 26 май 2021 12:00


Това с гумите мисля и аз да го направя, в яслата имат едно такова същото и не могат да си тръгнат преди да се покатерят отвътре, отвънка, по 1,2,3 --- 10 пъти :D


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот VWGT » Сря 26 май 2021 13:23


А за къщичка на дърво имате ли някакви идеи, или принципи какво и как трябва да се помисли? Вариант ми е и само платформа от палет примерно ... някакви по специални захвати, сглобки или скоби има ли? Като сглобката за люлката примерно.

За двор с деца батута е първото нещо, което може да се вземе. Затварят се вътре по собствено желание за часове.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот joro_kem » Сря 26 май 2021 15:05


VWGT написа:А за къщичка на дърво имате ли някакви идеи, или принципи какво и как трябва да се помисли? Вариант ми е и само платформа от палет примерно ... някакви по специални захвати, сглобки или скоби има ли? ...

ами, важното е да се получи що-годе устойчива рамка, но и самите странични дъски също заздравяват конструкцията. основата при мен е от цял палет, постлан с парче винил и отгоре ламинат. под покривните дъски също има винил, за хидроизолация. там, където е невъзможно да се завинти дърво в дърво, съм използвал метални планки.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Детски кът, люлки, пързалки, къщички на дърво, пясъчници и т.н.

Мнениеот brum » Сря 26 май 2021 16:43


Стена за катерене е добра играчка за малки деца. Близнаците тъкмо станаха на 2 години и направих стената. Не е имало момент в който да им кажа "Хайде да катерим" и да не тръгнат нагоре. Разбира се срещу скромен стимул - лукче на най-горната хватка. Лукчето бива близнато и ми го връщат после, та карат по над седмица :) .

И за двор, и за апартамент е удачно решение. В апартамента заема малко място.

Важно да се направят отвори за монтаж на хватките по растер и да могат хватките да се местят на чести интервали (примерно веднъж на седмица). Така тъкмо децата научават как да я катерят и им качвате нивото на трудност с разместване или махане на хватки.

А за обезопасяване може и със седалка, и със надуваем дюшек под стената. Двугодишните ги пазя повечето пъти без осигуряване. 10 кила човек се хваща с лекота ако тръгне да пада. Каката дето е на 5 се качва със седалка и я осигурявам. Тя за разлика от хлапетата не пада, но пък придобива рутина така и после лесно мога да я пусна в зала за катерен :) .

А когато няма кой да ги пази се обръщат 1-2 подходящи хватки на около метър и малко височина. От ниско и да паднат нищо им няма. А с обърнати хватки не могат да се качат до горе.

Снимката е от първите 10 минути след монтажа на стената. Залепнаха за нея. Добре се вижда как са пробити отворите по растер.

И един трик за монтажа на шиповите гайки на гърба дето държат болтовете и хватките - пробива се отвор с 0.5мм по-малък от гайката. Гайката се набива с помощта на ударен гайковерт, здрав болт и дебела шайба с голяма периферия. В пъти по-лесно отколкото да блъскаш до откат с чука. И с тоя по-малък диаметър така се закотвя, че после няма падане.

И необходимите неща за събиране на такава стена:
* Плоскости (най-добре е да е водоустойчив шперплат за стена на открито).
* Хватки за катерене - Google дава доста резултати по нашите ширини. Има и в Декатлон, но там са по-малки и не са подходящи за най-малките деца.
* Болтове и шипови гайки от магазините за крепежни елементи. Евроболт е един вариант.
* Въже, седалка, карабинери - Декатлон. Въжето задължително да е за катерен, че има стабилна разлика между тях и другите въжета.
Прикачени файлове
1.jpeg



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта