странно поведение на електричеството

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
steelo
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 24 юли 2020 22:03
Автомобил:
Двигател:

странно поведение на електричеството

Мнениеот steelo » Пет 24 юли 2020 22:26


Здравейте приятели,
преди около година подминих старото табло на новозакупен от мен апартамент посредством "електротехник" Човека не беше от тези които ще ти свършат работата и ще гледат пак да го повикаш, а претупа таблото, като успя д ами свърже дори пералнята за осветлението след като изрично го предупредих за кръговете още при махането на старите бушони. Та към момента имам доста странно поведение на единия контакт, който ту има ток, ту няма. Контакта беше спрял докато си зареждах телефона. Естествено разглобих го проверих за слаби връзки, пъхам фазомера и ток няма! Докосвам с ръка веднъж - нищо, дваж - нищо и на третия път хлъцнах - тока ме цапна. Та така цяла зима контакта си бачка яко включвам и радиатор 2,5 кв и без никакви проблеми. Идва пролета и вкарвам там една крушка 1,5 вата на осрам със сензор за светлина и след има няма няколко месеца контакта отново се предава. Отново разглабям, оглеждам пипам, но този път умрял от всякаде. До тази вечер когато включих същата тази крушка и тя светна, но за малко. Премига няколко пъти и се предаде. след около минута. Подобен проблем имам и с осветлението в коридора, н отам не съм на 100% сигурен дали е слаба връзка някаъде или калпава лед крушка въпреки, че я сменях вече а проблема остава. Та драги приятели да Ви попитам дали е възможно слаба връзка да държи цяла зима радиатор на 2500 в. а да се предаде на крушка 1,5 в. Знам. че много ще питат за разпределитените кутии. Ами да ви кажа изтъргах къде що има стена в апартамента, а разпределителна кутия не открих ни една. Възможно е да са по пода, но не искам да си представям какво къртене ще падне ако е така след поставени плочки и замазки :( Някой да ми скокне с идея ??? Да пръскам л иел таблото на ново?




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: странно поведение на електричеството

Мнениеот joro_kem » Пет 24 юли 2020 22:52


Намери си свестен майстор, да не светнеш!


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: странно поведение на електричеството

Мнениеот tdi fen » Пет 24 юли 2020 23:31


панелка ли е апартамента


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: странно поведение на електричеството

Мнениеот Водния дух1 » Съб 25 юли 2020 5:34


Викай читав майстор,че не ми се мисли и ако имаш ел. бойлер ...


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: странно поведение на електричеството

Мнениеот toraborat » Съб 25 юли 2020 7:16


Отиди при съсед и виж къде са ти кутиите поне, моите са по тавана например. Едва ли са по пода, не звучи европейско...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: странно поведение на електричеството

Мнениеот tdi fen » Съб 25 юли 2020 8:55


има вероятност да са в пода кабелите и да са били панелни контакти,които играят ролята на кутии, но много често ги премахват и слагат обикновени и оставят връзките замазани в стената



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта