Климатик- За две стаи?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот milmar » Чет 29 юли 2021 9:09


Това за изплащането от икономия на ел. енергия е много трудна, спорна и направо невъзможна работа, когато говорим за скъпите модели с 4-5 плюса, сравнен с някой с два плюса. В смисъл, по-икономични са естествено, но тази икономия никога няма да възстанови разликата в инвестицията, смятал съм го много пъти. Единсвено ако е в някой магазин и работи нон-стоп. Смятал съм за отоление със Zubadan (Mitsubishi), но разликата от 1500лв спрямо по-среден климатик няма да се изплати от икономия и след 20г. употреба, както ползваме климатик вкъщи...



Ако климатиците са за опопление, параметъра SCOP не е толкова важен и това, че климатикът работел и на минус 15. То всеки климатик работи, и на минус 25. По-интересното е как се променя отдаваната топлина, колко пада при минус 15. Аз сравнявам два климатика по топлинна мощност при отрицателна температура. На свястните марки този параметър го има във вид на таблица температура->мощност, като си изтеглиш по-подробна информация за модела.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот nikmar » Чет 29 юли 2021 10:05


И аз имам подобна дилема. Имам 2 съседни спални, всяка по 12 м2 (височина 2,70 м), и искам да сложа едно външно тяло на удобен перваз до едната стая, като се пробива само един външен отвор. После се поставят 2 вътрешни тела в двете спални, като се пробива още един, но вътрешен отвор за втората стая. По този начин си осигурявам по-лесно обслужване, защото е трети етаж и за втората стая има много ограничена възможност за външен отвор и разположение на второ тяло, поради височина и много тесен прозорец за работа. Някой може ли да препоръча вариант с 1 външно и 2 вътрешни тела, като ще служат и за отопление, и за охлаждане? Естествено, търси се и не много скъп вариант!


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот quattro^^ » Чет 19 авг 2021 8:34


И аз съм на мнението на milmar, сложих в къщи едно ариели от метро 12ка за студено супер си работи и е тих. Тока 25 лв на месец се вдигна в тея жеги, охлажда 40 квадрата.Скъп климатик за студено само, а не само са пари на вятъра.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот Snuupy » Чет 19 авг 2021 20:53


@quattro^^ - Мнението ти е нерелвантно. Ако беше прочел, щеше да видиш, че съм взел инверторни климатици - за отопление и охлаждане. За охлаждане само и евтин климатик ще свърши работа що-годе. За отопление, тоя климатик от Метро не ми го сравнявай с Mitsubishi Heavy, моля те...


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот nikmar » Пет 20 авг 2021 8:50


Няма ли някой да препоръча мулти сплит с едно външно тяло според данните по-горе?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта