Климатик- За две стаи?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот JuStan » Чет 30 юли 2020 8:43


...........

Последна промяна от JuStan на Вто 17 май 2022 15:30, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот niki300 » Съб 17 окт 2020 0:32


Аз смятам, че климатик за две стаи не е много добра идея. По-скоро 2 броя по-евтини и по-слаби ще дойде по-икономично. Важното е само да са инвертори, защото другото харчи яко ток и няма никакъв смисъл. От време на време намирам хубави цени даже на хиперинвертори в интернет. Ако искаш виж тук дали няма нещо изгодно и ако няма ги следи, пускат хубави промоции от време на време, но наистина по-добре вземи два климатика.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот Snuupy » Сря 28 юли 2021 14:53


Здравейте, колеги!

И аз се включвам с едно питане. Трябва да взема климатик(ци) за две стаи, едната е 3х4м, другата е 5х4м. Апартамента е среден, ЕПК, с по една външна стена, от към прозорците. Вътрешна и външна изолация, 3 камерна дограма.

Въпросът ми е: Мога ли да мина с един по-голям климатик за двете стаи или трябват два? Става въпрос за инверторен климатик, за отопление и охлаждане. Гледам само висок клас, като бюджета ми е около 3000лв за два или респективно един.

Гледах и мултисплит системи:
https://vimax.bg/multisplit-sistemi/invertorna-multisitema-mitsubishi-heavy-scm40zs-w-klas.html

Което излиза към 3000лв с двете вътрешни тела.

Моля за всякакви съвети :)


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот dalgia-73 » Сря 28 юли 2021 15:05


И със един климаъик ще стане.Поставен във коридора и на отворени врати.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот toraborat » Сря 28 юли 2021 15:17


Аз съм с вътрешно ЕПК и наслагах във всяка стая отделен. 14-ка или 18-ка е в голямата която е хол и кухня и 12-ки в малките, на Фуджи. Зима, лято не се тормозят, не бучи нищо и така. Тогава майсторите ме убедиха да не слагам мултисплит, най-малкото поне за едното тяло ще ти трябват сигурно 20 метра тръби през някоя стая. За мен си е удобство, охлаждам/затоплям само хола през деня и само спалните вечер. Но и имам доста разстояние между спалните и хола, при теб не знам как е.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот milmar » Сря 28 юли 2021 15:29


Аз бих (а и у дома така съм направил) поставил отделен климатик в стая. По-евтино ще излезе от мулти, пък и как си представяш това мулти да ти монтират и готово .... друг път. За мултито отиваш на цялостен ремонт на апартамента - гипскартон или окачен таван за скриване на тръбите. Аз имам вкъщи 4 броя 9-ки на Panasonic, топлят/охлаждат. С хола (20+ m2) 9-ката също няма проблем.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот kamaza11 » Сря 28 юли 2021 15:46


Какъв е смисълът да се сложи един климатик ?
Познат сложи един климатик на подобен апартамент като твоя. Ми нищо не става, пред климатика е мраз, той пък от своя страна фучи като побъркан и не спира и за момент, а в другата стая е всеедно си навън, ама на сянка. Тоест ефект- нулев.
Предимствата да си вземеш два климатика за около 1500лв са в пъти повече.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот Snuupy » Сря 28 юли 2021 16:05


Прави сте, колеги.

Отидох до V-Max за консултация, в крайна сметка ще се вземе един 9-ка и един 12-ка на Митцубиши, като общата цена е 3348лв с до 3м тръбен прът (безплатен монтаж). Мултисплит системата и те я отхвърлиха, именно заради огромния тръбен прът, който първо ще седи грозно, второ ще излезне по-скъпо....

9-та:
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk25zs-w-src25zs-w-premium-9000-btu-klas-a.html

12-та:
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk35zs-w-src35zs-w-12000-btu-klas-a.html


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот powerade » Сря 28 юли 2021 16:08


Колега за тия пари трябва да са Heavy Industries серия, ако ли не, по-добре не ги взимай, това е луда цена за 9 и 12-ка


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот Snuupy » Сря 28 юли 2021 16:11


Колега, тази серия, са да. Може ли да препоръчаш нещо по-евтино със сходна консумация на ток?


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот powerade » Сря 28 юли 2021 16:18


Не съм професионалист, но от обща култура, пък и от наблюдения от климатици (2 на село и при приятели) сериозни разлики в консумация, начин на работа и качество на изработката има само между най-евтините и скъпите (като твоите) Идеята каква ми е, според мен няма смисъл да се хвърляш на Митсу (за японския пазар НЕМАТ нищо общо с тия тука) а по-скоро вземи Gree - 5 год гаранция, има ги във Вимакса, и мисля, че поне 1000 лв надолу ще си....
Не взимай Панасоник според мен, единия е такъв, работи ама шумно някак, другия е General Electric, повече ми харесва и е по-тих
Няколко човека са с Gree Fairy серия, никакви ядове, студят яко, топлят добре... Така че НЕПРОФЕСИОНАЛНО мнение - Gree


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот VWGT » Сря 28 юли 2021 16:19


Моделите са топ, доволен ще останеш. Работят изключително тихо и са подходящи за спално помещение. Mitsubishi heavy industries и Mitsubishi electric не са различни модели/серии, а две напълно различни компании. И двете марки нямат компромис в качеството.
Cree с тези параметри ще са до 10% по-евтини. Ако ще се ползва само за охлаждане всякакъв ще върши работа, но за отопление остани с тези.

Последна промяна от VWGT на Сря 28 юли 2021 16:23, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот kamaza11 » Сря 28 юли 2021 16:20


Snupy, Точно такива щяхме да взимаме от Вмакс, но накрая се оказа, че нямаха наличност и разсрочиха за след месец. Не искахме да чакаме и ги заменихме с Fuji Electric от друго място. Ако държиш за моделите- по- късно мога да видя. Монтажниците казаха, че са конкурентни по производителност. Цената на 12-ката беше до 1400лв, не повече, но това с отстъпки, понеже сложихме повече климатици.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот Snuupy » Сря 28 юли 2021 16:22


@VWGT - И аз така сметнах, колега. За жалост в капитализма - евтиното, обикновено излиза скъпо и не ми се прави компромис с нещо, за което ще плащам ежемесечни сметки. Да, доста пари са, инвестиция е, но реално се изплаща във времето, според мен...

@kamaza11 - Fuji-то, което гледах беше даже една идея по-скъпо от Mitsubishi-то, но човека каза, че Mitsubishi-то е малко по-тихо, въпреки, че пише, че са на еднакви децибели.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик- За две стаи?

Мнениеот kamaza11 » Сря 28 юли 2021 16:29


И на нас ни казаха това за шума, но реално не пречи. Три са в спални и не пречат на почиването/ спането, а при включен телевизор въобще не се забелязва. Не те навивам все пак де, ти си преценяш.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта