Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Чет 24 дек 2020 14:05


Опитах се да преинсталирам един лаптоп и сега не иска да се свърже с интернет нито с wifi нито с кабел. Изобщо не откривам иконка за wifi никъде в компютъра. Беше с 8.1, пробвах да му сложа 7ца, ама като не можах да се свържа с интернет пак се върнах на 8.1. И пак същата работа, а до вчера си бачкаше нормално.
Някакви идеи?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот stefan4o » Чет 24 дек 2020 14:56


НеМа драйвър. Щом нЕма икона.
Дай модел на машината да опитаме да помогнем.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот buller » Чет 24 дек 2020 14:57


Много хора пропищяха от Windows updates и не добри инсталации.
Виж какъв е моделът на network card в Device manager-a и свали ръчно драйвърите за картата.
После инсталация + рестарт и би трябвало да си готов.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Чет 24 дек 2020 16:23


Моделът е TOSHIBA SATELLITE C55-A-167
Закачих му телефона и успях да му пусна интернет ама не съм много сигурен откъде и какви драйвери ми трябват.


Едит:
Свалих малко наслуки някакъв драйвер и вече имам ви фи. Вярно че свалих преди това и някви други тъпотии, дето може да са ми проблем, ама засега май се оправих. Благодаря ви за помощта.
Така и така съм пуснал темата, в момента свалям уиндоус 10, смятах да пробвам още веднъж преинсталиране с надеждата да се оправи интернета. 8цата хич не я харесвам, дали да пробвам с 10 или да опитам още веднъж със 7 или да си остана с тъпата 8ца. Какво бихте ме посъветвали?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Чет 24 дек 2020 16:43


Да е жив и здрав този руснак да каже как да си пусна нета, без него и да намеря драйверите трябваше да ги преписвам с моливчето и после да показвам тетрадката на камерата на компютърчето icon_idea


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот stefan4o » Чет 24 дек 2020 17:51


Камене, с 4ГБ ще му е тегаво с вин10.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Чет 24 дек 2020 20:39


Значи ще му оставя 8цата, сега поне не иска пароли и прочее щуротии. Лаптопа е на майка ми и нея направо я беше страх да го отваря заради паролите. А сега си е съвсем нормален и 10 пъти по-лесен за употреба.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Пет 25 дек 2020 18:03


Засега лаптопа си бачка перфектно и май проработи точно навреме, защото компа от който пиша в момента май сдава багажа. Да не пускам още една тема ще питам тук.
През лятото често се случваше като се опитам да го включа и някакъв вентилатор развива бесни обороти сякаш ще излита. Оправяше се като го изключа за 5 минути от щепсела. Иначе не го изключвам с дни, като си лягам пускам някакво филмче от ютюб и компа си заспива след мен, като се събудя го събуждам и него без никакви проблеми. Но понякога все пак го изключвам и тогава се получаваше проблем при включването.
Днес след обяд пак си пуснах филмче и като се наспах монитора беше изгаснал, излязох навън за няколко часа и като седнах пак пред него се оказа, че не мога да го събудя. Изключих го със задържане на бутона и като се опитах да го включа пак се включи вентилатора с бесните обороти, но този път почна да мига и една червена лампа заедно със звуков сигнал - три дълги писукания, след десетина секунди лампата и писуканията се повтарят. Пак го изключих от щепсела и след 5 минути се включи нормално.
Какво може да се е прецакало, компа е старичък HP, купих го преди 4 години втора младост и досега бях много доволен от него.
Прикачени файлове
IMG_20201225_175504_61899124.jpg


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот stefan4o » Пет 25 дек 2020 18:22


Отваряш, почистваш, сменяш пастата на процесора и чипсета и така.
Правих го на моя Делл - има видимо подобрение.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Пет 25 дек 2020 18:38


При изключен компютър процесорът едва ли се нуждае от хубава паста за охлаждане :rolleyes Какво е чипсет?
През лятото проблемът се появяваше след няколко часа изключен компютър, тогава едва ли са много частите, които прегряват и които могат да изстинат след 5 минути откачане от контакта. Някой може ли да ми каже какво може да прегрява при изключен компютър, а дали изобщо прегрява нещо или компютърът само си мисли, че е прегрял и затова форсира вентилатора. Другия път ще се опитам да разбера, кой точно вентилатор развива бесните обороти.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот stefan4o » Пет 25 дек 2020 19:57


Бъркаш. При ноутбуците температурите не са като при колите. Буквално за секунди скача с 15-20 градуса отгоре. Тук всичко е малко и прецизно изчислено - нямаш големите тухли за охлаждането, като при настолните. На моя делл радиаторите му тежат сигурно няма и 100 грама.
Отвори го и го почисти, няма да сбъркаш. При лаптопите е задължително да се прави профилактика през известно време.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Пет 25 дек 2020 21:27


Питам за голям настолен компютър HP, заглавието е за лаптоп, ама той уж вече е ОК. Извинявам се, че не съм уточнил. И очевидно нещо в него прегрява докато е изключен или поне прегряваше преди 5 месеца, защото не съм сигурен, че днешния проблем е свързан с проблема през лятото. Якия вентилатор започва да духа незабавно след като натисна копчето за пускане.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот stefan4o » Пет 25 дек 2020 21:37


Разгледай БИОС-а. Имат опция за вентилатора да духа на макс. Все пак го погледни. Виж и температурата на процесора.
Настолните също имат нужда от смяна на паста.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот tdi fen » Пет 25 дек 2020 22:02


при включване биос освен сигналите изписва проблема


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Пет 25 дек 2020 22:09


Не ми се изключва сега, защото не съм сигурен, че ще мога пак да го включа. И всъщност забравих да пиша, ама при включването днес след като изстина за 5 минути, се включи с черен екран, това не е за първи път и аз съм свикнал веднага да отивам на "старт уиндоус нормали" и хич не съм се замислял да поразгледам там. Аз всъщност съм си доста неграмотен с компютрите и едва преди два дни разбрах какво е BIOS, макар че и преди съм я срещал тази думичка. При следващото включване ще се опитам да разгледам.
Иначе през лятото го чистих старателно с компресор, без това да се отрази на работата. Предишния комп работи няколко години и когато реших почистя огромното количество прах и нещо се прецака и тогава се наложи да си купя този комп. Затова сега малко ме е страх да бърникам вътре. Стария още си ми стои, преди малко го отворих пак да погледна, кондензаторите изглеждат трагично, така че едва ли моето чистене е проблема, но със сигурност чистенето беше последната капка дето преля чашата и компа отказа.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта