Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот beuchat » Съб 26 дек 2020 13:09


Най-вероятно имаш проблем с охлаждането на видео картата.Ако е отделна,а не вградена в дъното и свали радиаторчето с вентилатора и ги почисти хубаво и смени термо пастата .




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот milmar » Съб 02 яну 2021 18:49


Няма значение дали е лаптоп или стационарен, пастата трябва да се сменя на максимум 5г (това от мой опит, иначе може да препоръчват и по-малък срок). Процесорите са сметнати да работят само с отнемане на топлината от тях и пренос на някъде извън корпуса на лаптопа (ако е лаптоп). А когато пастата изсъхне, загубва термопроводящата си функция и става по-лошо отколкото ако я няма. А това са си 20-30 и повече вата топлина, която ако не се изнася настрани, причинява много бързо повишаване на температурата, дори вентилатора да работи. За лаптопите пък има и друго, много бързо се запушват радиаторче и вентилатор с прах, власинки и косми...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Съб 02 яну 2021 20:59


Компа не е изключван от седмица и си работи добре. Проблем се появява ако го изключа, примерно за 5 часа и се опитам да го включа отново. Действително ли се опитвате да ме убедите, че процесорът е прегрял за тези 5 часа, при изключен комп?
Какво продължава да работи при изключен комп?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот milmar » Нед 03 яну 2021 2:55


ktamen написа:.... Действително ли се опитвате да ме убедите, че процесорът е прегрял за тези 5 часа, при изключен комп?....

Естествено, че не. Честно казано, аз помислих, че не съм разбрал правилно :smile .
Макар, че всичко написано за пастата си остава.
Един възможен в случая вариант: харда да е на път да сдаде багажа. Някой сектор в областта, която се зарежда при стартиране.... Ако успее да буутне и зареди RAM, после бачка и няма проблем.

Последна промяна от milmar на Пон 04 яну 2021 1:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Нед 03 яну 2021 3:04


Оправя се като го изключа от контакта за 5 минути. Поне за мен, това означава, че все пак нещо прегрява, докато е "изключен" компа и като го изключа от контакта изстива и после всичко е точно. Или бъркам :gruebel
Въпросът е какво е това нещо, дето прегрява при изключен комп?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот stefan4o » Нед 03 яну 2021 7:10


Гледал ли си му кондензаторите?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот milmar » Пон 04 яну 2021 1:01


Да, и това може. Електролитите, както в захранването, така и на дънната платка, особенно тези около процесора. На дънната платка се виждат лесно. Ако е захранването, пробва се с друго, това е "диагностиката".


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Пон 04 яну 2021 13:33


Лятото, като го отварях не забелязах да са надути, ама може да не съм гледал внимателно, сега ме мързи да го отварям. Ще изключа след около 1 час и после ще го включа отново в началото на лятото като си дойда отново в България. Тогава ще го проверя и ще пиша.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Лаптоп Тошиба не се свързва с интернет

Мнениеот ktamen » Вто 18 май 2021 20:52


stefan4o написа:Разгледай БИОС-а. .

Вчера го включих отново и си тръгна съвсем нормално, после си заспа, ама на сутринта започна да писука като допълнение към бесния вентилатор и не се включи. Заведох го на доктор и го оставих, след час си го прибрах. Проблемът е бил в БИОСа. Нещо не бил преинсталиран както трябва или е получил твърде много токови удари. Според мен токовите удари са по-вероятни. Поне 100 пъти се е случвало сутрин около 10 часа да примигнат ламбите и компа да се рестартира. Значи съветът ти е бил в правилната посока, ама за гледане на БИОС са ми нужни 36 диоптъра очила.
Иначе си мислех, че компа е безнадеждно остарял боклук, ама доктора каза, че бил отлична машина и щял да изкара още много години. Благодаря и на Одата, че ми е избрал добра машина преди 5 години.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта