Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот group® » Вто 29 дек 2020 19:21


tyhrh написа:Имай предвид, че на мен ми изпратиха пратка от Нидерландия,
в която,съдържанието е made in China т.е извън европейски съюз и съответно е задържаха за митническо оформяне.


Има два начина да се случи това:
- ултра мега некомпетентност
- транзит Холанди-България




tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот tyhrh » Вто 29 дек 2020 19:45


В грешка си колега и аз мислех така, но реалността е друга.Това е от сайта на Бг пощи.

Ако получавате или сте поръчали стоки извън Европейския съюз, трябва да сте готови, че може да се наложи да плащате ДДС и мито. Когато получавате пратка от ЕС, но стоките в пратката са с произход държава извън ЕС, също може да се наложи да плащате ДДС и мито. Имайте предвид, че не е важно от къде пристига пратката, като пощенска пратка, а стоките в нея с какъв произход са.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот group® » Вто 29 дек 2020 19:57


Всяка стока, която влиза в ЕС от трета страна, преминава митническа проверка.
Това се извършва в точката на влизане, където се поставя в склад под митнически надзор.
За да напусне стоката митнически склад или има оформен внос (платени митни сборове), или транзит - гарантирани митни сборове. Има и още няколко варианта, но те са специфични (временен внос).

Та за да стигне твоята стока изобщо до митница, вероятно е имало транзит, който е приключен в Бг с вносна декларация.

За всичко това продавачът е пределно наясно и ако не е изрично отбелязано, си е направо измама.


tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот tyhrh » Вто 29 дек 2020 20:25


Нямам представа дали е измама, мислех да поръчам led стопове от Китай, от склад в Полша, но се отказах, че ще ме натоварят и с мито и ддс.
Прикачени файлове
Screenshot_2020-12-29-20-20-35-368_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
IMG_20201229_194050.jpg


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот silent » Вто 29 дек 2020 21:28


Съмнявам се че точно това да е причината....веднъж влезла в страна в ЕС....е с платен данък ,мито,без значение каква е стоката...оттам насетне може да пътува в страни от ЕС без доп данъци мита и прочие....поне така мисля...ако греша да ме поправи някой...
Поръвах наскоро камера от Алиекспрес от склад в Полша....поръчвал съм и от складове във Франция,Испания и Белгия....не съм имал проблеми...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 29 дек 2020 22:48


group® написа:Всяка стока, която влиза в ЕС от трета страна, преминава митническа проверка.
Това се извършва в точката на влизане, където се поставя в склад под митнически надзор.
За да напусне стоката митнически склад или има оформен внос (платени митни сборове), или транзит - гарантирани митни сборове. Има и още няколко варианта, но те са специфични (временен внос).

Та за да стигне твоята стока изобщо до митница, вероятно е имало транзит, който е приключен в Бг с вносна декларация.

За всичко това продавачът е пределно наясно и ако не е изрично отбелязано, си е направо измама.

Точно така е.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот group® » Вто 29 дек 2020 23:19


tyhrh написа:Нямам представа дали е измама..

Затова са тези условия на доставка по incoterms.
Директно питаш китаеца, независимо в кой склад казва, че се намира стоката.
Това си е класическия китайски номер.
"Product come to you. You all set."
Ама после стоката на някое пристанище, някъде си и плащай една камара разходи. :icon_lol

Не поръчвам от алиекспрес и не следя сериозно развитието на нещата, но явно има някаква нова китайска схема с тези складове из европа. Уж от ЕС идва стоката и си мислиш, че всичко е ясно и точно, но се оказва именно транзит.
Не е точно измама. Не си питал. Но си е номер отвсякъде.
За някои стоки могат да се получат и сериозни фалове и разправии. Двойна употреба, защитени марки, промяна на стойност и т.н.

Затова питайте!


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот silent » Сря 30 дек 2020 10:36


Не видях куриера но ....като някаква доп .застраховка гледайте куриера...При пращане с DHL като че ли нещата са по чисти....поне с такова впечатление съм останал....от Европа няма проблем извън Европа задължително Митница...при другите куриери извън Европа е тото...може митница може да мине без митница....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Онлайн пзаруване от Щатите. ДДС, Митница !?

Мнениеот stefan4o » Сря 30 дек 2020 11:05


Не е задължително пратката да мине през митница !!!!
Ако НЕ е с DHL, някои пратки минават без митница. На случаен принцип ги задържат. Пример - пратиха ми два комплекта от Китай. Единият мина през митница, другият - НЕ. Абсолютно идентични неща имаше и в двата.
DHL-ските - задължително митница, ако е извън ЕС.
Съвсем скоро получих пратка от САЩ, пратена с USPS, не ми я задържаха, взех си я от пощенския клон. Преди години ми пратиха от САЩ едни лостчета за темпомат за голф Мк3, ама изпращачът беше ги застраховал на хубава сума, та така хубаво ми го втъкнаха, платих си като поп ДДС върху застрахованата сума (а той ми ги даде реално за половината от застр. сума)... Мазало направо :scare3 Задължително преди поръчка, на каквото и да е - контакт с продавача и уточняване на тези детайли.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта