Шумоизолация за таван.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Шумоизолация за таван.

Мнениеот hooligans » Нед 30 май 2021 15:02


Здравейте, имам проблем със шумни съседи и ми е необходима препоръка за надеждна шумоизолация за таван. Шумът е предимно от тичане и скачане върху паркет, който най-вероятно не е пипан последните 30 години. Бях се спрял на каменна вата и гипсокартон, но четох, че не помагат много за шумоизолиране. Та всички препоръки ще са ми от полза.

ПП: С разговор не става, те имали килими... :screwy




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот group® » Нед 30 май 2021 17:26




Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот summer_smile_ » Нед 30 май 2021 18:26


group® написа:Тези видя ли ги?
https://acousticforce.bg/materials/shum ... rdEALw_wcB

На всички тези в описанието е споменато, че са подходящи за въздушен шум - говорене и телевизор. За шум от скачане, тичане, изпускане на предмети и т.н, изолацията трябва да е на пода, в случая - в съседите.
За мен е мисията невъзможна...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот group® » Нед 30 май 2021 19:02


Всичко зависи колко са високи таваните и колко може да си позволи да загуби. От тези системи най-подходяща ми се струва ELASTIC CONTROL, но мисля ще е нужно доста загуба на височина.

Не съм специалист, но имах проблеми с едни шумове от друг характер и виках специалист. Доста неща се оказаха не както съм си ги мислил. Та и в случая като нищо ще се окаже, че отдолу може да се постигне повече, отколкото горе. Тази система - еластик е точно за ниски честоти, резонанс и ударни шумове.
Най-добрият начин е да се поиска консултация. Ако не тези, други специалисти. Така само с вата няма да стане, според мен.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 30 май 2021 19:06


Колегата е прав, в Германия шумоизолацията е под замазката. Имаме обекти, където след измерване на шума се налага подмяна на избраната шумоизолация, последно в един хотел в Мюнхен.

Аз лично нямам опит в шумоизолация на тавани, само да спомена, че има каменна вата за топлоизолация и за шумоизолация. Тази с индекс DEO е за топлоизолация, правилната е с индекс DES.

А решението с линка на колегата ще е доста скъпо, погледнах схемите, една камара материали!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот VWGT » Нед 30 май 2021 19:31


Колко годишни са лапетата? Против шум съм чувал за разни устройства, който произвеждат бял шум, т.е. би трябвало да "гасят" звуковите вълни. Колко работят не знам, но при тропане/блъскане май няма да са полезни.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот Svetlix » Нед 30 май 2021 22:31


Жокер може да даде човек, който е работил в звукозаписно студио.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот hooligans » Нед 30 май 2021 22:46


VWGT написа:Колко годишни са лапетата? Против шум съм чувал за разни устройства, който произвеждат бял шум, т.е. би трябвало да "гасят" звуковите вълни. Колко работят не знам, но при тропане/блъскане май няма да са полезни.

Хлапето е на 2 години, но скача като за 10 годишно. Проблема е, че идва при баба си в петък и седи до понеделник. Скача и тича от 7 сутринта до 22ч-23ч. вечерта... Имало е случаи, в които дъщеря ми на 18 месеца си пропуска спането през деня, защото не може да заспи от скачане и тичане. Отделно буди цялата къща в 7, 7:30ч. всеки уикенд. :scare3


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот heimdal » Нед 13 юни 2021 18:54


Има разлика между шум от говор и ударен шум.
Звукозаписните студия изолират от повторения (ехо) и странични шумове. Капсуловат една стая с кори от яйца ...не помага срещу невъзпитани деца,
на които им се позволява да дивеят без да е осигурено да не нарушава качеството на живот на съседите.

Аз имам същия проблем, кофти сграда, кофти настилки, кофти възпитание, "ш си правя квот си искам", и това - 2 етажа нагоре - СМЯТАЙ.
Като почне да скача лигавото чаве котарака застава срещу стената по която се предава шума и започва жално да мяука с едни разширени очи от ужас - не може да идентифицира "заплахата". Веднъж за малко не обърна ТВ ..
Наказание си е ...има някакви недоклатени наредби в които се споменава обществен ред, по етажната - вътрешен ред, но няма никъде определение за шум породен от "обичайни дейности" и скачането на дете-идиотче към кое спада ?
Баба му не мое го заведе некъде да тича и да играе да си изхаби енергията и резултата е върху главата ти.

А в същото време ти се съобразяваш и полагаш грижи да не пречиш на другите - както не искаш и на теб да ти пречат.
Лоши времена ....


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Шумоизолация за таван.

Мнениеот heimdal » Нед 13 юни 2021 18:59


icon_idea
Вариант 3:
в петък като видиш че пристига, събираш багажи и жени деца и пускаш нещо такова:

https://noisebgone.com/product-category ... -vibrator/
https://noisebgone.com/produkt/stinger- ... 9ft-range/

:Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта