Какъв гайковерт да избера

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот nikmar » Пет 05 ное 2021 11:14


Възможно е и да е менте, но ми писна и реших да рискувам, освен това не е от ОЛХ-а. Аз между другото проучих малко тази немска фирма (има си централа в Германия), която най-вероятно има производство в Китай, за да е толкова евтино, но може и да имам късмет. За мен е важно да имам гайковерт с батерии и не ми трябва професионален, тъй като ще го ползвам най-много 10-ина пъти в годината. Утре ще слагам зимните на втората кола, че да видим как ще се представи...




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот 777 » Пет 05 ное 2021 11:17


Масова измама е надпис Германия или някакъв адрес/град в Германия. Не видиш ли Made in Germany точно и дословно значи някой те лъже с китайска стока. Трябва да измислят някакво противодействие на тая шашма.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот nikmar » Пет 05 ное 2021 11:22


Аз мисля, че ясно написах за каква цел ми е нужен гайковерт и съвсем не правя реклама, а само споделям. Иначе не ми се дават пари за ДеВалт, Милуоки, Метабо, Бош и други "гъдели"...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот 777 » Пет 05 ное 2021 11:24


Коментирам "проучих малко тази немска фирма". Коя е фирмата и какво пише по гайковерта?


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот nikmar » Пет 05 ное 2021 11:46


Дано някой не го тълкува като реклама. Фирмата е Крафт и има регистрация в Нюрнберг. Явно е от фирмите с афтермаркет производство, които се опитват да правят онлайн търговия. Но продават продукцията си и чрез сериозни вериги като Конрад, ОБИ и други. Имат доста голямо предлагане в различни сфери, общо взето пенкилер, но това го има на свободния пазар и който иска да оцелее, трябва да предложи все пак някакво качество. Дори мислех директно да поръчам, но от тук все пак имам мисля 3 години гаранция...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот 777 » Пет 05 ное 2021 11:57


Хубаво, че е Крафт. Дай снимка на инструмента - да не се окаже KRAF като на линка по-напред.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот Stivi » Пет 05 ное 2021 14:27


Kraft Германия е точно като First Австрия...бесен китаец :mhihi


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот nikmar » Пет 05 ное 2021 14:58


Стига ме мъчи бе, човек. Аз вече написах, че вероятно е произведено в Китай, за да има такава цена. Те БОШ направиха фабрика в Китай (и в Турция), а ти искаш малките фирми да произвеждат на пъпа на Мюнхен. Утре ще монтирам пак гуми и ще го снимам...

IMG_20211106_115458.jpg


Ето го на снимката. Взех го защото е на "max" 24 V, но при зареждане се спря на 20,5 V. Това "max" показва, че машинката все едно работи на 18 V. А рекламираните 850 Nm са неизпълними и в най-добрия случай са наполовината. Болтове, стегнати със 100-120 NM, не можаха да бъдат развити, иска разхлабване на ръка. Единственото положително нещо е, че има 3 скорости на затягане, като и трите не можаха да направят повече от 100 Nm, което не позволява пренатягане, поне докато е нова машинката... :biggrin


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот kukata_pasat » Чет 02 фев 2023 12:44


Така колеги да се оплача и аз.Преди година и три месеца си купих електрически гайковерт пПарксайд (на втора страница писах за него) с надеждата че ще ми върши работа,но уви няма такъв неземен боклук,да съм го ползвал 15-20 пъти и то за развиване на болтове на джанти и нищо по тежко и главата му с зъбните колела направо е пред разпад зъбния венец е пръснат на четири части пластмасовата му обвивка сцепена има едни три зъбни колелца в главата му,на едното от колелцето два зъба са уронени абе шок и ужас общо взето.За жалост съм загубил гаранцията и вече няма гайковерт,търсих резервна глава но за таково животно в интернет не намирам.С две думи пълен Китайски боклук.

Последна промяна от kukata_pasat на Чет 02 фев 2023 17:27, променено общо 1 път.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот zdravkop64 » Чет 02 фев 2023 14:52


Градски, аз си взех ето такъв Rapter от Практикер: https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-v ... 0/p/487456
Още не съм го пробвал, но според мои приятели ще върши добра работа. Имам две коли и всяка пролет и есен да отвивам и завивам 40 болта на ръка ми идва вече в повече. Не исках с батерия, щото им нямам вяра. Предпочитам 220 волта.


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот kukata_pasat » Чет 02 фев 2023 17:32


Все пак малко положителното развитие по въпроса с счупения гайковерт Парксайд, звънях в сервиза и в София и ми казаха че не е нужна гаранцията а само да им продиктувам един сериен номер написан на корпуса на гайковерта и днес им го изпратих в сервиза,дано всичко да е наред и ми го оправят или подменят.Ще пиша по въпроса.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот kris11 » Чет 02 фев 2023 17:41


zdravkop64 написа:Градски, аз си взех ето такъв Rapter от Практикер: https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-v ... 0/p/487456
Още не съм го пробвал, но според мои приятели ще върши добра работа. Имам две коли и всяка пролет и есен да отвивам и завивам 40 болта на ръка ми идва вече в повече. Не исках с батерия, щото им нямам вяра. Предпочитам 220 волта.

Още един боклук. Като имаш излишни пари ОК.
Пълен боклук е и това.
За гайковерт само пневматичен и зaхранван от голям компресор - виж какви използват гумаджиитe. Даже и те не тръгват да развиват всеки път от раз.

Пробвал съм различни такива ел.на 220 В и акумулаторни пълен ташаХ ама много хубаво тракат обаче - почти като истински :Mr Green Fun На Халумин джанти , никой от изпробваните не постигна успех с развиване на поне 1 болт . Болтовете са стегнати с 170 Nm.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Чет 02 фев 2023 18:18


Добър вечер. Не съм писал отдавна но чета когато имам време.Бях предубеден към гайковерт на батерия, но шефа ни купи милуоки с три четвърти квадрат .Няма такава сила и досега не му се е опирало нищо. Говорим за трактори комбайни и аз го ползвам за коли и бусове.Цената е около 1000 лв. Хубавото струва пари но върши и работа.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот zdravkop64 » Чет 02 фев 2023 20:09


kris11 написа:Още един боклук. Като имаш излишни пари ОК.
Пълен боклук е и това.
За гайковерт само пневматичен и зaхранван от голям компресор - виж какви използват гумаджиитe. Даже и те не тръгват да развиват всеки път от раз.

Нямам излишни пари, пък и не съм се сетил да те питам за съвет като известен капацитет. Както казах, не съм го пробвал още, така че дали е боклук или не ще се разбере. Напролет като почна да работя с него ще напиша резултата.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Какъв гайковерт да избера

Мнениеот zdravkop64 » Чет 02 фев 2023 20:10


pa4o_ivanov61 написа:Добър вечер. Не съм писал отдавна но чета когато имам време.Бях предубеден към гайковерт на батерия, но шефа ни купи милуоки с три четвърти квадрат .Няма такава сила и досега не му се е опирало нищо. Говорим за трактори комбайни и аз го ползвам за коли и бусове.Цената е около 1000 лв. Хубавото струва пари но върши и работа.

Като почнем да си купуваме комбайни, а не коли, ще си купим и такъв гайковерт. Тук говорим за автомобили, а не за селскотопанска техника.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта