Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 15 юни 2022 20:37


Пускам темата като предупреждение към всички, които имат интерес от покупка на уреди с марка Миле (Miele). Тази марка се слави със здравина, качество и висока цена. Нямам нищо против уредите, но техните представителства и дистрибутори в България са ИЗМАМНИЦИ! Фирмата, която имаше магазини в моловете в София се казва Миле Център Макс Груп. Същата тази фирма е продала уреди на около 300 човека (и аз в това число), но не ги достави. При опит за контакт с тях си блокираха телефоните и качиха съобщение на сайта си, че не са виновни те, а официалния дистрибутор на марката за България - Миле България. В момента ситуацията е следната - двете фирми се съдят и обвиняват една друга, но нито една от двете не преприема действия в интерес на клиента, а именно - да върнат парите или да доставят уредите.
Ето ги въпросните фирми:
- https://mielecenter-max.bg/ - Миле Център Макс Груп
- https://shop.miele.bg/content/uvedomlen ... ariya.html - Миле България (официален вносител за България)

За мен и двете фирми са виновни и са ИЗМАМНИЦИ - първата, защото не е доставила уредите и не е възстановила сумите на клиентите, а втората - защото целенасочено е спряла доставката на уреди от 18.04.2022, може би за да ги изхвърли от пазара.
Има фейсбук група за измамени клиенти от Миле Център - но за съжаление в групата има тролове, които пишат глупости и объркват хората. Имах някакви надежди, че компанията майка, която е немска, ще се намеси по някакъв начин, но това не се случва (писали сме и на тях, не отговориха или препратиха към българския си представител).
Собствениците на двете компании не са случайни хора и е малко вероятно някой от тях да бъде осъден - все пак сме в България.

За мен тази марка повече не съществува - повече няма да купя такъв уред и се надявам с помощта на социални медии и т.н. да стигне до повече хора, за да си получат заслуженото.
Моля, споделете на колкото се може повече хора!




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Сря 15 юни 2022 20:58


Добре де, щом си дал парите на Макс Груп, защо очакваш другата фирма да ти ги върне или да ти достави уреда?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот tdi fen » Сря 15 юни 2022 21:15


в договора с тази фирма няма ли срок в който трябва да доставят уредите ? след изтичинето му парите трябва да бъдат върнати


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот powerade » Сря 15 юни 2022 23:03


Явно нещата тотално са се заебали в Миле център Москов. То и преди кризи и прочее първо клиентите си плащаха уредите и тепърва ги заявяваше от склада на Миле България, имаше някаква смешна наличност от прахосмукачки и промоционални перални и сушилни, от най евтините. Офиса е на жълтите павета над шоурума, там стоят Москов и Москова. Та така. Иначе ако искате да купувате нещо, купувайте от Миле България или от техномикс, но само ако са в наличност нещата. От Миле България винаги се пазарете, правят отстъпки


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Чет 16 юни 2022 9:49


777 написа:Добре де, щом си дал парите на Макс Груп, защо очакваш другата фирма да ти ги върне или да ти достави уреда?

Защото Миле България - официалния представител на марката за България едностранно е прекратил правата за диструбуция на Миле Център Макс от 18:04.2022. И самите Миле България бяха публикували в сайта си, че създават организация за доставка на уредите, които са платени, но не са получени. Но както виждаме след почти 2 месеца, нито уреди има, нито пари.

tdi fen написа:в договора с тази фирма няма ли срок в който трябва да доставят уредите ? след изтичинето му парите трябва да бъдат върнати

Има срок. Но въпреки това, парите не бяха върнати. Миле Център Макс затвори магазините си малко след като блокира телефоните и написа, че Миле България са им спрели доставките и да си търсим уредите от тях. Ходих в магазините преди да ги затворят, дори попаднах на същата продавачка, която ми продаде уредите - скандали, разправии и нищо. Просто никакви варианти за цивилизовано решение на проблема нямаше... Помислих си да взема 2 робота прахосмукачки и да им ги върна, когато ми върнат парите - но вероятно щяха да повикат охраната. Сега съжалявам, че не го направих.

powerade написа:... Иначе ако искате да купувате нещо, купувайте от Миле България или от техномикс, но само ако са в наличност нещата. От Миле България винаги се пазарете, правят отстъпки

Преди да купите уред Miele, знайте, че наливате пари в джоба на измамници!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Чет 16 юни 2022 10:18


plamikcho написа:
777 написа:Добре де, щом си дал парите на Макс Груп, защо очакваш другата фирма да ти ги върне или да ти достави уреда?

Защото Миле България - официалния представител на марката за България едностранно е прекратил правата за диструбуция на Миле Център Макс от 18:04.2022. И самите Миле България бяха публикували в сайта си, че създават организация за доставка на уредите, които са платени, но не са получени. Но както виждаме след почти 2 месеца, нито уреди има, нито пари.

Имаш ли доказателства, че парите да прехвърлени от Макс Груп към Миле България? Защото подозирам, че си висят при измамниците или по-точно отдавна са изтеглени и прехвърлени на сигурно място. Едва ли има какво да се запорира, иначе един запор на сметки/друго ще им подейства много отрезвяващо. PS: Нямаше ли наложен платеж?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Чет 16 юни 2022 12:33


Нямам доказателство, всяка фирма твърди обратното на другата - Миле България казват, че нищо не им е платено, а Миле Център - че са платили на Миле България, но онези отказват да доставят уредите. Иначе парите са загубени - това е ясно, защото Миле Център се покри - премести си централата в Бургас и прехвърли фирмата на някакъв случаен човек - това, за да забави и затрудни съдебно преследване и т.н. Аз затова написах, че и двете фирми за измамници - техните игри за преразпределяне на пазар и т.н. са за сметка на клиентите и на марката.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Чет 16 юни 2022 13:32


Щом си платил на Център си търсиш парите/стоката от тях. Като ги осъдиш, имат право да съдят другите, ако наистина вината е там. Само че като гледам как са се развили нещата, изглежда Център губят правата и решават да приберат малко пари преди да приключат дейността. Не разбрах обърна ли се към КЗП, НАП или подобни? Заглавието на темата определено не е наред.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот tomata » Чет 16 юни 2022 13:53


Записвам се за темата, имам 2 уреда Миеле и сега мислех да си купувам хладилник, ще изчакам малко. Пералнята ми е точно от мола, явно остава без гаранция :mhihi . Благодаря за инфото


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Чет 16 юни 2022 13:56


Не знам какъв е случая с измамата ама тези уреди са крайно прехвалени, скъпи са и ако преди 20 и повече години са били най добрите сега не са по добри например от висок клас AEG който е по евтин.
И Miele имам и AEG и Bosch, разлика ако преди е имало сега няма, нито в сушилни нито в перални. от трите мен лично AEG най ми допадат.

Да не говорим, че примерно прахосмукачката им робот е под сяква критика сравнено с много други които са в пъти по евтини.

Последна промяна от fur1ous на Чет 16 юни 2022 13:58, променено общо 1 път.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот powerade » Чет 16 юни 2022 13:58


Колега Томата, АБСОЛЮТНО БЕЗМИСЛЕНО Е да си купуваш хладилник на МИЛЕ. Хладилниците са РЕБРАНДИРАН ЛИБХЕР, даже тия по-евтините са ПЛОВДИВСКИ. Изобщо никой да НЕ СЕ ЛЪЖЕ да си взима на Миле нещо различно от ПЕРАЛНЯ, СУШИЛНЯ и ПРАХОСМУКАЧКА. Само тези неща си заслужават до голяма степен.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Чет 16 юни 2022 14:17


С гаранцията не би трябвало да има проблем - Миле България си я поддържат. Естествено, не съм я ползвал, за да знам доколко е качествена.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Съб 18 юни 2022 17:38


Гаранциите трябваше да бъдат обявени в срок пред Миле България. Имаха съобщение на сайта и в страницата във Фейсбук, ако не бъракам. Явно някой е решил да не плаща за уредите и са му спрели доставките, а от там си е прибрал парите.
Директно жалба в полицията или прокуратурата.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Съб 18 юни 2022 18:39


Колега, дали от 300 човека никой не е пробвал полиция, прокуратура, адвокати, КЗП и т.н.? Преди 2 дни имаше и среща с Господарите. Колкото и тъжно и песимистично да звучи, живеем в България и тук правилата не са това, което трябва да са. Хората си обичат "връзките" и да мине номера. Институциите са тромави и неефективни, фирмите измамници са много ходове напред. Опитите за организирани действия чрез Фейсбук групи и чатове са компрометирани от тролове - представители и на двете фирми. На моменти ми става смешно, как може хората толкова лесно да се връзват, да приемат наредени сложни фрази за чиста монета и да се оставят да ги водят за носа. Общо взето, надеждата ми за резултат от тези организации изчезна. Да наема сам адвокат и да заведа дело - не си струва, защото сумата, която съм дал е под 2000 лв и ще загубя още повече - време, нерви и повече пари от тези, които са ми откраднали. Затова единственото смислено действие, което мога да предприема, е да предупредя колкото се може повече хора.
НЕ ПАРАЗУВАЙТЕ ОТ ФИРМИТЕ - ИЗМАМНИЦИ МИЛЕ (Miele) и всички представители на марката в България (защото МЦМ е вече история, а всяка нова фирма може да е пак на същите хора).


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Нед 19 юни 2022 14:02


Колега... Що Миле България да са измамници, като нямате отношения с тях? Хайде малко да помислите и да не плюете фирма, която няма отношение към Вашия проблем, щото тва принципно не е много законно, като си говорим за спазване на правила и закони.
И да, това е единственият вариант - прокуратура и полиция.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта