Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 16:09


Изгубеното време за мен, ако го смятам в пари, е колкото загубената сума. Нервите и разправиите са отделно. Затова не смятам да увеличавам щетата и да спонсорирам фирма, която е замесена в измама и не се знае какъв принос има за това. В предния пост пуснах линк към репортажа на господарите - всеки да си преценява ще купува ли от тази марка или не. Аз определено няма да купя нищо от тях. Неадекватната реакция на централата в Германия окончателно потвърди мнението ми за марката - :thumb_down




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 16:19


Разбира се, че аз съм виновен - никой не ме е карал да си купувам тази марка и то от магазина на МЦМ. Спор няма - вината е моя. Ситуацията, в която е попаднал официалния представител, е предизвикана от самия него:
1. Съгласно Споразумение за селективна дистрибуция от 01.05.2020 г. между Миле България ЕООД и Миле Център Макс Груп ЕООД (прекратено на 18.04.2022 г.) фирма Миле Център Макс Груп е била длъжна да поддържа адекватни складови наличности, които да гарантират неговите средномесечни продажби.

Това споразумение за селективна диструбуция, както и правото да сложиш бранда на магазина си, не съм го дал аз - а го е дал официалния представител. Интересно, какво се очаква да направи дистрибутора, заподозрян в измама, когато му прекратиш договора? Да тръгне да подарява пари на хората? От измамник е естествено да се очаква следваща измама, което и се случи.

Интересно, къде се загуби поста на колегата, на когото отговорих? Пропуснах да цитирам.

Последна промяна от plamikcho на Сря 06 юли 2022 22:21, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Сря 06 юли 2022 16:30


Въртят си страшни схеми Миле България според мен.
Кажи им,че ще се възползваш от офертата им и по точно само от точката в която ти дават ваучер за 1300лв. и че вместо да ти го дават директно да ти доставят уредите.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 16:38


Не може, в предложението им изрично е указано, че първо трябва да платя, и после ще ми дадат ваучер на стойността, която съм платил. Те играят на сигурно - първо вземат парите и се подсигуряват с договор (съдържанието на който е неизвестно), а после доставят уредите и дават ваучер. И аз си зададох същия въпрос - защо не дадат само ваучер? Това е истинско обезщетение, поемане на отговорност и защитаване на репутацията на марката. А към щетите ще добавя и това, че се наложи да си купя други уреди, защото имах започната поръчка за изработка на кухня, която иначе трябваше да спра и да чакам с месеци за решението на Миле България. Тоест, на мен уреди вече не ми трябват. Очаквам някаква компенсация - парична, ваучер, подарък - каквото и да е, с което да изчистят това петно от името си. За момента те не го правят.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Сря 06 юли 2022 16:47


Аз мисля, че предвид заглавието и многократното повтаряне, че наистина Miele са измамници, а не МЦ, би трябвало да не приемаш условието и да си останеш с чистата загуба.

Иначе предложението ми изглежда не като плащане на 70% от уредите, а около 43%. Защото срещу 70% ще получиш уреди с обща цена 3000лв. Освен ако напоследък не са вдигнали цените с 50%+ за да понесат тия подаръци.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 17:33


Цените на уредите вече са по-високи - затова е 70 %, а не 50. Но нали именно заради покачването на цените сме ги купили по-рано - иначе можех да ги купя и март месец. Не, че щеше да ме спаси дори и това - прекратяването на договора се случи на 18.04, а работата по моята кухня беше стартирана март месец, трябваше да съм купил уредите, за да се знаят размерите за изработката.
Иначе, доказаният измамник е Миле Център Макс Груп. Всички техни действия са абсолютно подсъдими - кражба на голяма сума пари по схема пирамида. Миле България са отговорни за ситуацията, защото те са оторизирали с договор за селективна диструбуция МЦМ да им носи бранда - и така да завлече хората с парите. Защото ако на магазините на МЦМ пишеше "ЕТ Иван Москов - Миле", а не Miele, нямаше да се случи всичко това.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Сря 06 юли 2022 18:57


Миле България няма как да не са в схемата, то е ясно.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 20:12


Именно намесата на Miele България направи цялата ситуация да замирише яко - и това е основната причина да пусна тази тема. Ако беше само измамата на МЦМ - там работата е ясна, търговец-измамник, откраднал пари, стока не доставил - има си компетентни органи за това. Изникнаха много въпроси, на които няма отговор:
- Защо е взето именно това решение - да бъде прекратен договора с МЦМ, след като обвиненията към тях са за неподдържане на складови наличности и вземане на суми от клиенти, без да бъдат направени съответните поръчки за уреди? Какви са били очакванията на Miele България - МЦМ да почне да връща парите на клиентите, да спре заплатите на служителите си и да звънне на всеки клиент, за да се извини за забавянето?
Според мен: Miele България са видяли удобен момент, за да вземат магазините на МЦМ, които са брандирани - даже няма нужда да сменят реклами, обзавеждане и т.н. - готови са за ползване. Ковид пандемията създаде проблеми на много бизнеси, особено на магазините в големите търговски центрове - мерките по затваряне на моловете доведе до фалит или свиване на много от тези магазини. Опитвайки се да оцелее, МЦМ е започнал да работи по схема пирамида - да взема пари, с които вместо да поръчва и съхранява уредите, да си плаща разходите - за наеми, заплати и т.н.
- Защо се стигна до ситуация с измамени 290 клиента за сума над 1,6 милиона лв?
Според мен: Miele България са подценили размера на "пирамидата" и не са очаквали толкова голям брой клиенти и уреди, били са подготвени за по-малък брой - вероятно 30-50 клиента, което са предвидили като приемлива цена, след като получават магазини, които генерират милиони печалба на година. Защо мисля така - в началото, преди да съберат информация за всички неполучени уреди, ме уверяваха, че ще си получа уредите без да плащам нищо. Няколко седмици по-късно, след като събраха всички поръчки и установиха голямата сума, изведнъж дадоха заден ход и се започна шикалкавене - правим всичко възможно, организираме, дрън дрън. И накрая получихме оферта да си купим уредите втори път на дилърска цена - де факто, да покрием дълга на МЦМ, след което да ни компенсират с ваучер.
- Защо МЦМ с бивш собственик Иван Москов, реши да открадне парите и да се покрие, влизайки в категорията "престъпник"?
Според мен: Виждайки тази схема и предстоящото отнемане на магазините, срещу което бившият собственик не е можел да направи нищо, единственото, което му е дошло като идея, е да компрометира и очерни марката, като открадне парите от клиентите и си покрие следите. По-късно, вече разбрал грешката си, бившият собственик на МЦМ е направил опит да си изчисти името - макар и доста закъснял. Доставил е други уреди на някои от клиентите на същата стойност като заплатените, но каквото е имал като останали наличности в магазините. Един от членовете на Фейсбук групата е получил уреди от МЦМ по този начин - без никакви пари, срещу подписан протокол, че приема замяната.
- Защо Miele България е отказало интервю с Господари? Би трябвало даже те да поемат инициатива за интервю, след като се грижат за репутацията на марката и правят всичко възможно, за да компенсират ощетените клиенти? Ако всичко това беше вярно, не виждам причина да откажат интервю - така ще имат възможност да изложат и своята версия на нещата и да обяснят защо и как се е стигнало до тази неприятна ситуация.

290189262_1594756097592517_4916636806308864764_n.jpeg


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Сря 06 юли 2022 20:36


fur1ous написа:Миле България няма как да не са в схемата, то е ясно.

Защо да са в схемата? МЦ започват да прибират плащания за след 5 месеца и не предават нищо на МБ - нито пари, нито информация за поръчки. Това са 2 различни юридически лица и даването на права от МБ не значи, че имат достъп до банковите сметки на МЦ или до документите им. Не разбрах тази "промоция" дали е съществувала на централно ниво или е инициатива на МЦ? Ако е само от МЦ, тогава МБ лека полека са започнали да подозират накъде отиват нещата и може да са пуснали някой таен клиент да тества какво става.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 20:48


Промоцията на уреди е легална - на същата цена бяха и в Техномикс.
И още въпроси, които изникват:
- Защо не е имало проблем с доставките, преди официален представител да стане МБ? МБ стават официален представител на марката преди около 5-6 години, а МЦМ имат магазини в моловете от около 15 години, а продават уреди с марка Miele от 22 години? Проблемите с доставките започват преди 2 години - 2020, което съвпада с началото на пандемията и ковид мерките. Както се вижда от информацията, предоставена от самите МБ, договора за селективна дистрибуция е с дата 2020 - преди това как са продавали МЦМ?
- Защо бившият собственик Иван Москов ще затрие семейния си бизнес, който поддържа 22 години и му носи милиони левове, срещу 1.6 мил. лв и това да се превърне в престъпник? Освен, ако не е принуден, не виждам никаква логична причина да си навреди сам по този начин.

Отговорих на мейла с офертата и поисках да ми пратят съдържанието на договора с условията, при които ще получа уреди + ваучер. Дано условията на този договор да внесат малко яснота в картинката - ако изобщо ми го пратят.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Сря 06 юли 2022 22:06


777 написа:
fur1ous написа:Миле България няма как да не са в схемата, то е ясно.

Защо да са в схемата? МЦ започват да прибират плащания за след 5 месеца и не предават нищо на МБ - нито пари, нито информация за поръчки. Това са 2 различни юридически лица и даването на права от МБ не значи, че имат достъп до банковите сметки на МЦ или до документите им. Не разбрах тази "промоция" дали е съществувала на централно ниво или е инициатива на МЦ? Ако е само от МЦ, тогава МБ лека полека са започнали да подозират накъде отиват нещата и може да са пуснали някой таен клиент да тества какво става.


Защо всички магазини на МЦ вече са на МБ?
Няма нищо случайно повярвай ми.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Сря 06 юли 2022 22:41


Защо да не са? Всички ги знаят като Miele - коя фирма ги държи са подробности. Получават изградена мрежа и утре може да ги прехвърлят на друг дистрибутор.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Сря 06 юли 2022 23:04


Ако искаш да си запазиш името не взимаш магазините на фирмата която прецаква стотици хора с общо 1.6м лв.
Всичко е с цел и според мен всичко е измислено от МБ много отдавна просто МЦ са се хванали на въдицата или и те са били в схемата, няма как да разберем, но МБ със сигурност не им е чиста работата, а дори да е с постъпките си го правят да изглежда че не е, цялата тая работа мирише от много далече.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Чет 07 юли 2022 6:48


plamikcho написа:Този път съм си научил урока ... Моят избор е да си търся правата в съда и ще претендирам за истинско обезщетение - за материални и нематериални щети... Засега е ангажиран разследващ журналист от Господари на ефира...

https://gospodari.com/embed-2?id=136207


Супер, наистина така трябва, в съда и до дупка да гониш фирмата, от която си купил уредите. Естествено, това не е Миле България, ама ще го осъзнаете след някакво време.
За разследващия журналист, дано да не е като онова, което скачаше пред вратата на един склад за храни, че ще ви се смеят хората после.
За мен това вече е пълна подигравка, фирма, която няма общо, ви дава обезщетение, което искахте, а сега се бучи за съд и не ви харесвало.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Чет 07 юли 2022 8:09


fur1ous написа:Ако искаш да си запазиш името не взимаш магазините на фирмата която прецаква стотици хора с общо 1.6м лв.

Значи трябва да платиш част от откраднатите пари, но ще си пазиш името? Какво име ще пазиш - нали всеки от измамените много добре е разбрал кой какъв е и кой му плаща собствената наивност. Това да вземат обектите е някаква минимална компенсация за МБ. Освен това хиляди хора така и няма да са чули за случая.

А по въпроса със съда - сега освен 1700лв за МЦ ще отидат още толкова и за някой адвокат, който 1 година ще твърди, че делото е ясно и ще го спечели. Все пак има да се учат много уроци.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ognqn и 164 госта