Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Нед 26 юни 2022 19:52


Ей много докачливи колеги имаме.
Не аз казвам, че клиента е шаран, тоя който му е взел парите така го е квалифицирал.
Съзнателно му е взел парите предварително, като е знаел, че има голям шанс да не получи стоката си.

Ясно е кой е взел парите, ясно е с кого има договорни отношения, защо вносителят трябва да плаща, това не ми е ясно. Имиджа му ще пострада, това е ясно. Ще загуби клиенти, ясно.
Ама пък 1.5 милиона са много пари




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 20:30


Ще обясня отново - натрупа се доста писано и може би не се прочита. Официалният вносител Миле България сам предложи да достави платените, но неполучени уреди от МЦМ. Аз не мога да търся парично обезщетение от него, защото не съм купил уредите от него. Но с планираните свои действия, а именно едностранно прекратяване на договора с МЦМ и спиране на доставките, официалният вносител е допринесъл за ситуацията в момента. Това последното беше потвърдено от адвокат, който също така каза, че има основание за съдебно дело срещу Миле България.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Нед 26 юни 2022 20:37


plamikcho написа:Ще обясня отново - натрупа се доста писано и може би не се прочита. Официалният вносител Миле България сам предложи да достави платените, но неполучени уреди от МЦМ. Аз не мога да търся парично обезщетение от него, защото не съм купил уредите от него. Но с планираните свои действия, а именно едностранно прекратяване на договора с МЦМ и спиране на доставките, официалният вносител е допринесъл за ситуацията в момента. Това последното беше потвърдено от адвокат, който също така каза, че има основание за съдебно дело срещу Миле България.


Недей да си говориш повече с този адвокат, че после ще имаме тема адвокат-измама


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот joro_kem » Нед 26 юни 2022 20:51


В този иначе спретнат автомобилен форум пребивават няколко експерта по всичкология със стремеж за мнение по всяка тема, при това. Спрете се, спамите!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот group® » Нед 26 юни 2022 20:53


И двамата казвате вносител.
Вносителят може да внася 10 марки и дори да не ги купува от производителя.


Screenshot_20220626-211812_Chrome.jpg

Screenshot_20220626-214829_Chrome.jpg


Трябва да се търси сметка от miele.de какви са отношенията им с едните и с другите. Как са допуснали да се стигне до тази ситуация.
Миле България се представят за самите Miele.
Другите, че са официален партньор от 22г на Miele.de.

При всички случаи за този батак са си виновни самите miele.de.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 21:15


Не очаквах толкова много адвокати на официалния представител, ако и не получавате пари за тази дейност, Миле България е на голяма далавера - репутацията му се пази строго в публичното пространство.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Нед 26 юни 2022 21:33


Разконспириран съм.
Миелето ми плаща дебело да ги вардя у Фолксваген форума. Обещали са ми прахосмукачка, пералня и хладилник втора употреба, само и само да не върнат парите на пламен


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Нед 26 юни 2022 21:35


group® написа:Между другото, това с наложения платеж при поръчка е наше си явление. В повечето бели държави - плащаш и тогава се приема поръчката.

Няма начин да не е така. Сигурно и пощенски записи нямат в белите държави.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Нед 26 юни 2022 23:35


group® написа:Между другото, това с наложения платеж при поръчка е наше си явление. В повечето бели държави - плащаш и тогава се приема поръчката.


Ми аз не съм много съгласен, плащаш 100% ако го имат налично за доставка от склад, ако е на поръчка плащаш от 20 до 50% зависи от фирмата, останалите като получаваш стоката или като е дошла вече в техен склад и е готова за доставка. Дори тук в България е така и ще дам пример със сериозните фирми които продават мебели, при поръчка ако нямат дадената стока на склад взимат едни пари, останалите като дойде стоката.
А и в чужбина предплащането не е проблем ако зад теб стой PayPal защото ако случката от темата беше платена през PayPal парите отдавна щяха да са върнати, затова може да се предплаща на 100% в чужбина през сигурен посредник като paypal например, ако нещо се обърка парите ти 100% ще бъдат върнати.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 27 юни 2022 9:36


Съгласен съм с колегата fur1ous - така се процедира обикновено. В настоящия случай с Miele има и такива поръчки - които са платени частично. Такава частично заплатена поръчка би трябвало да е по-лесна за обработка и доставяне, тъй като взетата от МЦМ сума е най-много половината. Защо тогава Miele България не приемат останалата част от сумата и да доставят уреда, като поемат част от финансовата тежест? За момента нямам информация да са доставили нито един уред на нито един от ощетените клиенти.
Иначе, относно плащането - при ползване на кредитна карта, има срок от 120 дни от датата на транзакцията, в който тя може да бъде оспорена. Попълва се молба в банката - картоиздател и след това има срок (45 работни дни по спомен), в който банката може да реши дали да отмени транзакцията и да накаже търговеца (chargeback). Попълвал съм 2 пъти такава молба - в единия случай беше скимирана кредитна карта от устройство извън територията на България, а другия случай беше голяма търговска верига на територията на София. И в двата случая сумите ми бяха възстановени от банката. Обаче третия път - Miele беше изтекъл срока от 120 дни.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Пон 27 юни 2022 11:21


plamikcho написа:Защо тогава Miele България не приемат останалата част от сумата и да доставят уреда, като поемат част от финансовата тежест?
Тук въпросът е дали има наистина законово основание това да се случи? Пожелателно е, би било добра търговска практика, но но не и задължително. Все пак това са две отделни юридически лица и няма как действията на едното лице (взимане на предплата от клиент) да носят задължения за другото лице, освен ако не е изрично уговорено в тристранен договор или пък едното лице не е упълномощено от другото да извършва действия в негова полза и за негова сметка. Ако беше така, щеше да пише в договора за покупка, че МЦМ като представител на МБ сключват договор и т.н., в който ясно е описано какви са задълженията и правата на МЦМ и на МБ и на клиента и какво следва в случай на неизпълнение на договора за всяка от страните.

В случая изглежда, че МЦМ са действали от свое име и за своя сметка, което означава, че работят като всяко търговско дружество - купуват стоки от доставчици и ги продават на клиенти. В случая доставчикът е отказал да им продаде стоката - какви са причините можем да гадаем. Както и ЧЕЗ ти спират тока ако не го платиш, независимо колко много ти трябва ток, дали си болен, с малки деца и т.н., така и всяко юридическо лице може да прецени какви сделки да осъществява, като естествено спазва законодателството. Ако на мен някой ми дължи пари и не ми ги връща и иска да му давам още и още - то и аз ще спра да му давам повече...

По-нагоре писах, че отношенията между юридическите лица се уреждат с търговския закон, както и с договори между тях с различни клаузи. Без да имаме достъп до договора между MCM и МБ, както и издадените протоколи, документи и фактури и плащания между тях, няма как да знаем какви точнои пари се дължат и какво наистина е платено. МБ правилно са съобщили, че всичко платено ще бъде доставено и така е редно, но тук според мен визират платеното от МЦМ към тях. Защото най-вероятно парите, които са ти взели МЦМ никога не са стигнали до МБ или пък са стигнали , за да покрият предишни неразплатени задължения за доставени уреди на предишни клиенти. Нещо като пирамида - събираш пари за нови поръчки, за да покриеш стари задължения и в един момент фалираш...

Аз не казвам, че колегата е шаран, нито защитавам някого, но да погледнем формално на нещата - едно дружество не може да бъде отговорно за действията на друго, освен ако не е изрично уговорено, за което към момента не виждам такива данни.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Пон 27 юни 2022 11:29


Vlad777 написа:
plamikcho написа:


сега и ти ще излезеш купен.

не знам колегата как все още не е разбрал, че от тая каша няма да го измъкне миеле и че трябва да си търси парите от този, който му ги е взел


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Кайзен » Пон 27 юни 2022 12:44


group® написа:Между другото, това с наложения платеж при поръчка е наше си явление. В повечето бели държави - плащаш и тогава се приема поръчката. Апропо на miele.de си плащаш и чакаш доставка :wink

На miele.de при плащане с PayPal има три възможности:
- плащане веднага
- плащане след 30дни
- плащане на вноски

Ако правилно съм разбрал, то колегата е купил уреда от търговски обект, а не он-лайн. При покупка в търговски обект в бяла държава на мен не ми е известна практика за заплащане на стока без тя да бъде получена веднага в търговския обект.

Също така мисля, че Miele България е твърде малък търговец и в Германия е под "крилото" на напр. Miele Източна Европа или нещо подобно и надали някой немец ще се заинтересува какво точно се случва в София.

Аз съчувствам на plamikcho и му пожелавам да намери благоприятен за него, и всички засегнати от тази ситуация, изход. За съжаление българските закони са лошо написани и не са в полза на потребителя. Което от своя страна води до наличието на много измамници, които се възползват от наличието на тези лоши закони.

П.П.: Наложения платеж е нещо полезно САМО при закупуване на стоки втора употреба. За съжаление черната търговия в България е отдавна в своя разцвет и масово всичко се купува с наложен платеж. На мен ми е невъзможно да направя подарък на приятел/роднина в България, защото на практика той трябва да си плати подаръка на куриера. Зимата купих една трилогия от онлайн книжарница и нямаше начин да платя на книжарницата директно, а те отсвоя страна да изпратят книгите на произволен адрес в България. Към този момент само Deichmann България ми е приел онлайн плащане с доствака до получател, различен от купувача (т.е. мен). В същото време все по-малко онлайн търговци от Германия изпращат пратки към България. Явно има "нещо гнило" в търговията в България и с българи.

Последна промяна от Кайзен на Пон 27 юни 2022 12:56, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Пон 27 юни 2022 12:48


А има ли такива които са взели на кредит тези уреди и какво се е случило с тях защото тогава взаимоотношенията са напълно юридически между 2 фирми, а ти си клиент на фирмата отпуснала кредита, а не на МЦМ ?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 27 юни 2022 13:38


Този казус с кредит/лизинг е доста интересен - зададох въпрос във Фейсбук групата. Ако уредите са взети на лизинг, купувача е клиент на лизинговото дружество и има договор за плащане, където трябва да е упоменато при какви условия се плаща. Ако стоката не е получена, то тогава лизинговият договор ще е невалиден??? Да плащаш вноски за стока, която не си получил - дали е възможно? При автомобилите лизинга е често използван начин за покупка - не съм чувал обаче за случай да си вземеш кола на лизинг, но да не ти я дадат...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта