Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Чет 07 юли 2022 8:20


Изпратиха ми договора - но бил конфиденциален и затова няма да споделя съдържанието му. Така или иначе, моето решение не се променя.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Чет 07 юли 2022 9:45


Много ми е интересно като ги съдиш какви точно претенции ще имаш и ако са за неимуществени вреди каква ще е сумата и с какви мотиви. Пак казвам - крайният резултат ще е изгубване на делото, плащане на адвоката и увеличаване на общата загуба. Отделно тук ще има тема 12 страници "адвокати - измамници".


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Чет 07 юли 2022 15:29


Колега, ако нямаш юридическо образование или наскоро да си участвал в подобно дело - не виждам какъв съвет можеш да ми дадеш. Преди да се включа в такова дело ще се посъветвам с адвокат - семеен приятел, който да ми обясни нещата и да ми каже какви са шансовете. Аз не мисля, че са големи. Все пак отсрещната страна не е случайна - представител на скъпа марка уреди в България не се става срещу хубави очи, добро образование или мили думи. Ясно е на всички как става.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Чет 07 юли 2022 15:44


plamikcho написа:Преди да се включа в такова дело ще се посъветвам с адвокат - семеен приятел, който да ми обясни нещата и да ми каже какви са шансовете.

Тая тема е от 2-3 седмици. Не знам досега защо не си се посъветвал със семейния приятел, а правиш изявления във форума.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Чет 07 юли 2022 21:58


Чудя се - защо някои хора са толкова негативно настроени към темата, след като информацията в нея би могла да бъде полезна за избягване на проблеми като описания? Както вече написах, целта ми е случката да достигне до повече хора, за да се знае какво се случва в милата ни родина. За мен коментарите на повечето колеги бяха полезни, дори и негативните. Също така, споделих как може да се защити човек при измама от търговец - ползване на кредитна карта и срока от 120 дни, в който може да се оспори транзакция. Щях да пусна тема дори ако бях успял да оспоря транцакцията и да си върна парите - защото въпроса не е в моите изгубени 1700 лв, а в това, че в нашата родина ние самите толерираме измамата.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Пет 08 юли 2022 8:22


Към темата не, напротив. Но начинът, по който се заявява всички са измамници и точка... Разбираемо е, станал сте жертва на измама, но трябва да гледате обективно на нещата.
Има две отделни фирми. Има проблем и между тях. По всяка вероятност едната фирма е измамила другата, за да се стигне до този разрив. В крайна сметка са Ви предложили обезщетение, което сам си преценявате дали е изгодно.
Има и друг вариант за покупка, поръчвате по телефон или електронна поща, доставят продукта и плащате на място. Така си купих продукт от Миле и нямаше никакъв проблем.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Пет 08 юли 2022 9:19


Тоест нямa да съдите измамникът, който ви е откраднал парите, а ще съдите компанията, която ви предлага да понесе финансови загуби, за да защити доброто си име? И всъщност причината да я съдите е, че е направила подобно предложение, вместо да си трае? Има логика! :bowdown

Направих проучване: Миле България ЕООД е собственост на Imanto AG Швейцария, което пък от своя страна се притежава от Miele Beteiligungs-GmbH Германия, което пък е главното дружество (шапката) на Miele Group за бизнес извън Германия.

Т.е. представителството в България, а именно Миле България е 100% собственост на немската марка уреди. Това обяснява и желанието на фирмата да понесе финансови загуби като достави уреди, за които няма да получи и не е получило пари.

Нямам нито един уред Miele вкъщи, но предвид развитието на ситуацията, бих си купил в бъдеще!

П.П. Гледам на сайта на МИЛЕ ЦЕНТЪР МАКС ГРУП постанли заведена жалба в КЗК за злоупотреба с монополно или господстващо положение. :mhihi Чудно каква част от пазара на домакински електроуреди държи Миле България ЕООД и дали наистина има монопол или господстващо положение... Не е нужно да си юрист, за да разбереш, че това е прах в очите на Бай Ганя :mhihi


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Пет 08 юли 2022 10:10


предполагам, че колегата иска да съди фирмата, която си вдига телефоните.

с другата котакт няма, съответно няма как да я съди


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 08 юли 2022 10:47


Не съм писал, че няма да съдя измамника. Написах, че измамника се е постарал добре, за да направи съдебните действия безсмислени. Ако има някакъв начин бившия управител Иван Москов да бъде подведен под отговорност, ще подам иск или ще се включа в групов такъв. В началото написах, че съм говорил с адвокат - който ми обясни, че осъждането на МЦМ не е проблем, плаща се някаква такса, по спомен около 85 лв и се подава жалба за измама. Съдът ще отсъди вина на търговеца, тъй като има неоспорими доказателства. Но, след това нищо няма да се случи, тъй като парите са несъбираеми. Бившият собственик се е вписал като кредитор със сума около 1 мил лв. Дългът се разпределя пропорционално, съответно дори някакви пари да бъдат събрани, ще получа няколко лв, а измамникът ще получи по-голямата част. Имам интерес и да разбера ролята на Миле България в тази история - както и защо са допуснали да се стигне до тази кражба на голяма сума пари. Ако Миле България се окажат чисти - с радост ще напиша, че марката е ок и всичко е просто лошо стечение на обстоятелствата. Теорията за планирани действия и отнемане на магазините на МЦМ беше частично потвърдена - макар и не в прав текст, тъй като доказателства за това към момента няма. Уредите Miele според мен са качествени и нямам нищо против тях - който иска да си купи, може да го направи и вероятно ще остане доволен. Отново благодаря на всички, които писаха в темата - за мен беше полезно.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пет 08 юли 2022 11:33


plamikcho написа:В началото написах, че съм говорил с адвокат - който ми обясни, че осъждането на МЦМ не е проблем, плаща се някаква такса, по спомен около 85 лв и се подава жалба за измама. Съдът ще отсъди вина на търговеца, тъй като има неоспорими доказателства.

Аз не съм юрист, но със скромните си познания мисля, че не става въпрос за измама (поне формално). Фирмата няма пари, прехвърлена е на някакъв фиктивен собственик. Просто не са изпълнени задълженията и не могат да бъдат изпълнени, защото фирмата е неплатежоспособна. Доколко реален е заемът на собственика, чрез който е изтеглил парите е друг въпрос, но там трябва да се занимава Икономическа полиция или НАП, а не частно лице като теб. И твърдението "осъждането на МЦМ не е проблем" не е съвсем вярно - не е проблем да заведеш някакво дело, но дали ще го спечелиш е друг въпрос. С други думи казано: внимавай с какви адвокати говориш.

Последна промяна от 777 на Пет 08 юли 2022 11:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Пет 08 юли 2022 11:35


plamikcho написа:Съдът ще отсъди вина на търговеца, тъй като има неоспорими доказателства.
....
Имам интерес и да разбера ролята на Миле България в тази история - както и защо са допуснали да се стигне до тази кражба на голяма сума пари.
....
Теорията за планирани действия и отнемане на магазините на МЦМ беше частично потвърдена - макар и не в прав текст, тъй като доказателства за това към момента няма.

Тоест МЦМ са доказано измамници с "неоспорими доказателства", но Миле България са били длъжни да продължават им доставят уреди?!?

Нека изясним нещо - моля напиши на коя дата сключи договор с МЦМ и направи поръчка, която никога не е стигнала до Миле България? Към тази дата, измамата вече е била в ход. icon_idea Естествено към онзи момент е било невъзможно както за Миле България, така и за клиентите да подозират, че фирмата, която е от 22 години на пазара ще направи подобна бомба.

Но явно все пак са се усетили от Миле България, че МЦМ се набълбуква и ще прави бомба и нормално са им спрели доставките. В противен случай щяха да станат съучастници в пирамида.

А след като основният ти дистрибутор в България явно е решил да открадне парите на клиентите - какво правиш? Или търсиш друг или изграждаш собствена мрежа.

За да се докаже, че има такъв план за отнемане на магазините, трябва той да е бил в действие преди МЦМ да за започнали да събират пари, без да правят поръчки за реална доставка на техниката. Тоест от преди да си поръчл уредите. Та хубаво е да стане ясно кога се е случило това?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 08 юли 2022 11:55


Датата на моята поръчка е 17.11.2021 - имаше я и в тяхното предложение.
Така - а сега да споделя каква интересна информация достигна до мен. Човек от ощетените клиенти на МЦМ, който е заплатил на 100% уреди, е получил единия си уред от МЦМ, а другият - не. В предложението, пратено към него от Миле България, има същия текст като в моето - че няма поръчка за неговите уреди и никакво плащане. Грешка??? Е нали 2 месеца обработват информацията за тези поръчки. Как да вярвам на това, което предлагат на мен?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Пет 08 юли 2022 12:06


Това, че някой си е получил един уред нищо не значи - може просто в МЦМ да са го имали наличен и да са му го дали, но това не означава, че неговата поръчка реално е стигнала до МБ.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 08 юли 2022 12:24


А откъде може МЦМ да вземе уред Miele, след като Миле България са единствения представител за страната? Или Миле България доставя уреди без поръчка? И защо е този индивидуален подход, криене на информация и отказ за интервю пред журналист? Какво значи имали наличен - нали е поръчан и доставен пак от Миле България?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пет 08 юли 2022 13:50


plamikcho написа:А откъде може МЦМ да вземе уред Miele, след като Миле България са единствения представител за страната? Или Миле България доставя уреди без поръчка?

Струва ми се, че ако си намислил да мамиш клиенти като МЦМ не би трябвало да съобщаваш какви поръчки имаш на МБ, нали? Между другото това за единствените (изключителни) представители отпадна (го забраниха) от доста години.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта