Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Кайзен » Пон 27 юни 2022 13:46


Обикновено лизинга влиза в сила едва след получаване на стоката. До подписване на приемно-предавателен протокол на мен не ми е известно да има основание за плащане на вноски.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пон 27 юни 2022 14:08


Съмнява ме, че тоя търговец доста отрано е имал едно наум как ще финализира бизнеса си. Щом отдавна взема 100% предплата с чакане на стоката. Отделно тоя "заем" (явно фиктивен) от собственика към фирмата му е направен с цел да има основание да изтегли пари от фирмата като му дойде времето. Преди 5-6г в Русия имаше някаква измама с iPhone. Една фирма продавала продукти на Епъл с доста по-ниски цени с условие, че след плащане се чака 1-2 седмици до получаване на стоката. Няколко модела минали с успешни покупки от клиентите. Накрая при поредния нов модел събрали няколко милиона и изчезнали. Оказало се, че правили зарибяване преди това - със собствени пари покривали ниската цена за да създадат доверие, т.е. продавали са на загуба. И при събиране на добра сума за поредния нов модел са задействали капана.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 27 юни 2022 14:26


Напълно възможно е събирането на тази сума от 1.6 милиона лв да е планирано. Причините може да са много - МЦМ да е знаел, че ще му спрат бизнеса и собствениците да са решили да откраднат парите. Може и да е друго - ако не са очаквали, че ще им спрат правата и доставките, да са решили да си отмъстят на Miele България за това, че са им взели бизнеса, като завлекат клиентите и лепнат петно върху марката със скандала, който последва. За съжаление, собственика на МЦМ добре се е постарал да парира всякакви опити за законови действия срещу него - прехвърлил е фирмата на случаен човек, преместил е централата в Бургас и се е вписал като кредитор със сума около 1 милион лв. За да го съдя, трябва да платя 5 % от сумата на уредите, което е 85 лв. И когато го осъдя, няма да получа дори и таксата, която съм платил, за да го съдя... Затова колеги - не бъдете шарани като мен, проучвайте си търговеца предварително, не плащайте авансово, ако може, ползвайте кредитни карти и следете да не минат 120 дни - за да можете да оспорите транзакцията.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пон 27 юни 2022 15:31


На предишните покупки от МЦМ пак ли по 120 дни се чакаше докато дойде стоката?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 27 юни 2022 16:04


Предната ми поръчка дойде бързо - не повече от седмица. Тези 120 дни сега се случиха, защото на мен не ми трябваха уредите за веднага. Имаше изгодна промоция - 2 или 3 уреда с голяма отстъпка в цената. Служителката ми каза, че няма проблем да се поръча за по-далечна дата, като те ще държат уредите на склад без такса. Но за да се възползвам от промоцията, трябва да платя уредите веднага. Ето така изпуснах тези 120 дни, защото промоцията беше по времето на черните петъци в края на ноември миналата година, а доставката беше за март-април.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пон 27 юни 2022 16:15


plamikcho написа:...за да се възползвам от промоцията, трябва да платя уредите веднага.

Промоция "Карибски острови".

Тия месеци бавене пак ли си ги обясняваш с големия асортимент и невъзможността да имат всичко на склад? Да е 1-2 седмици как да е, ама от ноември за април... направо са се приготвили за удар и са си осигурили няколко месеца за натрупване на повече поръчки и спокойно оттегляне. Колко процента беше "промоцията"?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Пон 27 юни 2022 16:32


Ами доста е трудно да се предположи, че лъскавият магазин на Miele в мола ще се окаже някаква пирамида, която пуска промоция, за да събере колкото се може повече оборот, който да изчезне...

Аз например съм поръчвал бебешка количка от Германия на промоция за около 1200 евро (при цени от около 1750 евро тук) и платих на момента с банков превод, а количката я пратиха след 2-3 месеца. При това поръчката беше от онлайн магазин, а не от производителя, който беше явно направил промоционална кампания, защото същата количка беше на промоция и в други сайтове.

Там схемата беше - пускат промоцията за 10-ина дни в различни онлайн магазини и каквото се поръча го изработват в следващите 2-3 месеца и го пращат, защото определено ги нямаха налични (което си беше и упоменато в сайта). Това установих след разговори и мейли с тях, които се наложиха защото плащам от България, а поръчвам доставка в Германия.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 27 юни 2022 18:00


777 написа:...
Тия месеци бавене пак ли си ги обясняваш с големия асортимент и невъзможността да имат всичко на склад? Да е 1-2 седмици как да е, ама от ноември за април... направо са се приготвили за удар и са си осигурили няколко месеца за натрупване на повече поръчки и спокойно оттегляне. Колко процента беше "промоцията"?

Отстъпката беше около 350 лв на уред, общо около 700. Тази промоция я имаше и в другите магазини - например Техномикс. Аз избрах да купя от магазина Miele в Сердика Център, защото мислех, че магазина е официален представител на Miele...


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 12:56


Продължавам с новини по случая с измамата. След почти 2 месеца мислене, Miele България измисли да предложи оферта на всеки един от ощетените клиенти на МЦМ. Офертата е да си закупим отново вече платените уреди за 70 % от цената им - за мен офертата е при платени 1700 лв за 2 уреда, да платя 1300 лв на Miele България и те ще ми доставят уредите. След като платя и ми доставят уредите, ще получа ваучер на стойност заплатената сума към тях - 1300 лв, с който мога да си купя от техен магазин или представител уреди за тази сума. Ето и текста на предложението:
1. Съгласно Споразумение за селективна дистрибуция от 01.05.2020 г. между Миле България ЕООД и Миле Център Макс Груп ЕООД (прекратено на 18.04.2022 г.) фирма Миле Център Макс Груп е била длъжна да поддържа адекватни складови наличности, които да гарантират неговите средномесечни продажби. Вашият документ за покупка е с дата 17.11.2021 г и е следвало да бъде изпълнена от Миле Център Макс Груп ЕООД, защото дружеството е било задължено да поддържа тази складова наличност.

2. Независимо от горното, справката по приложените от Вас доказателства и наличните данни в счетоводството на Миле България показват, че Вашата поименна поръчка нито е заявявана от Миле Център Макс Груп към Миле България, нито по нея е постъпило плащане към Миле България, вкл. и частично такова. Поради това не е съществувало задължение и основание уредите да бъдат доставени на Миле Център Макс Груп от страна на Миле България.

3. За Миле България ЕООД отношението към крайните клиенти на марка Miele е фундаментален принцип на корпоративната ни политика. Затова, без да има каквито и да било договорни или законови задължения за това, Миле България създаде организация, така че да бъдат изпълнени договорите между Миле Център Макс Груп и крайни клиенти, по които има предплатени и недоставени от Миле Център Макс Груп продукти с марката Miele. Миле България ЕООД предложи с нарочен документ от 18.04.2022 г. да продаде тези продукти на Миле Център Макс Груп ЕООД по преференциални цени, за да изпълни Миле Център Макс Груп договорните си задължение към крайните клиенти. Миле Център Макс Груп не отговори на това предложение.

4. Отношенията между Миле Център Макс Груп ЕООД и крайните клиенти са самостоятелни икономически и правни отношения и Миле България ЕООД не е страна по тях. Всяко неизпълнение на договор с клиент или нелоялна търговска практика са за сметка и на отговорността на Миле Център Макс Груп. Между Миле България и Вас не съществуват, каквито и да било договорни отношения. Не са налице, каквито и да било основания за юридическа отговорност на Миле България във връзка с неизпълнението на задълженията на Миле Център Макс Груп към неговите клиенти.

5. Независимо от изложеното до тук, екипът на Миле България ЕООД иска да подкрепи ощетените от Миле Център Макс Груп клиенти на марката Miele. Решението за механизма на подкрепа е взето след детайлен финансов, данъчен и правен анализ на допустимото от българското законодателство. Решението е напълно доброволно и без наличието на договорно или законово задължение за Миле България ЕООД. Предлаганите мерки в никакъв случай не могат да бъдат представяни като признание за някакво задължение на Миле България ЕООД към Вас във връзка с договора Ви с Миле Център Макс Груп ЕООД.

Нашето предложение включва:

1. Сключване на договор между Миле България ЕООД и Вас с детайлно описание на основанието, на което Миле България се съгласява да подходи към такъв договор.

2. По силата на този договор Миле България ЕООД се съгласява да Ви продаде уредите, индивидуализирани във Вашия документ за покупка от Миле Център Макс Груп ЕООД с дата 17.11.2021 г на преференциална цена от 1300,00 лв.

3. В допълнение, за да защитим репутацията на марката Miele, Миле България е готово да Ви предостави ваучери на стойност 1300,00 лв, равна на стойността на вече заплатената към Миле България цена за закупуване на уредите (1300,00 лв ), индивидуализирани във Вашият документ за покупка с дата 17.11.2021 г от Миле Център Макс Груп ЕООД. Ваучерите можете да използвате при покупка на уреди с марка Miele в магазините на Миле България ЕООД, както и в магазини на всички оторизирани дистрибутори на Миле България ЕООД до края на 2025 г. Ваучерите не важат за онлайн магазини.

Очакваме Вашето потвърждение на направеното предложение в рамките на десет работни дни, за да подготвим необходимите документи. Ако не получим отговор от Вас ще считаме, че не приемате нашето предложение.

В случай че сте съгласни с нашето предложение, следва да предоставите документите за направената от Вас поръчка и плащане към Миле Център Макс Груп ЕООД, както следва:

1. Договор за поръчка / Формуляр за поръчка, в който се съдържа информацията за идентифициращи данни на доставчика и на клиента, вида и броя на поръчаните продукти, размера на авансовото плащане и срока за доставка

2. Документ за направеното плащане:

a. За плащане, извършено в брой – касов бон от фискално устройство

b. За плащане, извършено по банка – заверено от банката копие от платежния документ

3. Фактура за авансовото плащане (не е задължително при клиенти физически лица)

4. Последваща писмена кореспонденция с доставчика, ако има такава.



Нашето предложение е валидно само при наличието на документи, доказващи по безспорен начин правото Ви да получите поръчаното от Вас оборудване от Миле Център Макс Груп ЕООД. Отсъствието на валиден платежен документ е основание за оттегляне на нашето предложение.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Сря 06 юли 2022 13:43


Според мен това е адекватно предложение на добра воля, особено предвид:
2. Независимо от горното, справката по приложените от Вас доказателства и наличните данни в счетоводството на Миле България показват, че Вашата поименна поръчка нито е заявявана от Миле Център Макс Груп към Миле България, нито по нея е постъпило плащане към Миле България, вкл. и частично такова. Поради това не е съществувало задължение и основание уредите да бъдат доставени на Миле Център Макс Груп от страна на Миле България.
В крайна сметка плащаш 1300 лв, получаваш си уредите и ваучер за тези пари, а след това намираш начин или да си купиш още нещо с тях или да продадеш този ваучер на някой, който иска да си купи нещо. Като цяло финансовата тежест ще падне не върху потребителя, а върху Миле България.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Сря 06 юли 2022 13:56


И какво стана, още ли са измамници или?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 14:05


Реално тежестта е разделена между клиента и Миле България, не е поета изцяло от тях. В предложението има много неизвестни - какви са условията, които трябва да приемем? Другото нещо, което е съмнително е това, че искат първо да се плати сума Х и после дават ваучер за същата сума Х. Защо просто не дадат ваучер за сума Х и всеки да купи каквото може - това е обезщетение, макар и частично?


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Сря 06 юли 2022 14:24


Изцяло да поемат тежестта? Да, правилно. Успех.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Сря 06 юли 2022 15:00


Този път съм си научил урока - не смятам да давам повече пари на фирма, замесена с името си в измама. Все пак, признавам, че предложението е много добре подбрано предвид психологията на българина - да не остане без нищо и да не се мине. Моят избор е да си търся правата в съда и ще претендирам за истинско обезщетение - за материални и нематериални щети. Дори и да не успея, за мен това е правилното - защото да приема това предложение означава, че съм ок с настоящата ситуация - а аз не съм. От другите ощетени клиенти, които са във Фейсбук групата, около 80 % смятат да постъпят като мен - да откажат и да търсим правата си в съда. Също така, смятаме да разгласим тази история в медиите - ако решат да излъчат подобен репортаж. Засега е ангажиран разследващ журналист от Господари на ефира. Беше насрочена и среща с Миле България - която те отказаха в последния момент. Явно, имат някакви опасения от неудобни въпроси.

https://gospodari.com/embed-2?id=136207

Последна промяна от plamikcho на Сря 06 юли 2022 19:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Сря 06 юли 2022 15:09


plamikcho написа:Реално тежестта е разделена между клиента и Миле България, не е поета изцяло от тях. В предложението има много неизвестни - какви са условията, които трябва да приемем? Другото нещо, което е съмнително е това, че искат първо да се плати сума Х и после дават ваучер за същата сума Х. Защо просто не дадат ваучер за сума Х и всеки да купи каквото може - това е обезщетение, макар и частично?
Значи Миле България ще ти доставят уредите за 1700 лв безплатно (от тяхна гледна точка, защото няма да получат пари за тях), срещу ангажимента да похарчиш при тях 1300 лв. Не да им дадеш 1300 лв, а да си купиш неща за 1300 лв. Какво повече очакваш да се направи?!? Каква е тежестта за тебе, освен изгубеното време?! Започва да става комично.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта