Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 20 юни 2022 8:41


Сигнали до КЗП сме подали почти всички измамени клиенти, и аз в това число. Консултирал съм се и с адвокат - който ми каза, че има основание Миле България да бъдат съдени. МЦМ са направили всичко възможно, за да затруднят съдебно преследване - фирмата е преместена в Бургас, прехвърлена на случаен човек и бившият собственик Москов се е вписал като кредитор с огромна сума. Това значи, че ако ги осъдя, за което трябва да платя процент от сумата като такса, ще взема стотинки, тъй като ще фигурирам с 1700 лв, а бившия собственик има да взема около милион. Тоест, следвайки законите, ще вляза в поредния абсурд - ще платя отново на същия човек, който ме е измамил веднъж…

Малко съм изненадан от реакцията на някои колеги - защитават фирма с милионен оборот (Миле България), която е замесена в измамна схема, и порицават ощетен клиент за "уронване на престиж". Колеги - ние сме в една лодка, и вие, и аз сме клиенти на различни търговци и всеки от нас може да попадне в такава схема. Затова пуснах и темата - за да има някакъв баланс между фирмата и крайните клиенти. Ние, крайните клиенти, нямаме финансовия и правния ресурс да се борим срещу представител на реномирана марка домакински уреди - както много пъти ми беше намеквано от различни хора, вероятно имащи отношение към Миле България. Ние, крайните клиенти, можем да бъдем информирани и това е нашето средство за борба срещу такъв тип измами.




powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот powerade » Пон 20 юни 2022 9:15


Колега, Баракудата може да работи в Миле БГ или да им е партньор... Иначе успех, дано ти върнат парите или да получиш уредите.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Пон 20 юни 2022 9:25


Може и да съм един от собствениците.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 20 юни 2022 9:26


И аз това си помислих, но реших да изчакам и някой друг да го забележи. Същото се случи и във фейсбук групата на измамените клиенти от МЦМ - влязоха представители и на двете фирми, като подчертано активни се оказаха тези на Миле България. Основният им подход е да внушават на хората, че Миле България не е страна в отношенията между клиент и МЦМ и не им дължи нищо, а напротив - на добра воля търси начини да поправи щетите от МЦМ и да достави уредите. На мен това още отначало ми заприлича на "гузен негонен бяга". За съжаление, тактиката засега работи - минаха 2 месеца в увъртане, празни обещания и молби за "търпение".


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 20 юни 2022 9:31


baracuda681 написа:Може и да съм един от собствениците.

Колега баракуда, аз напълно Ви разбирам - каквито и отношения да имате (или нямате) с Миле България, Вие имате някакъв мотив да ги защитавате. Дали той е просто принципи, дали е обикновена форумна "контра", или е нещо друго - можем само да гадаем. Това, което искам да обясня е, че ние всички сме в една лодка. Вие, както и аз, винаги сме клиенти на някого - на лекари, на търговци, на учители, возим се на самолети, автобуси, където се оставяме в ръцете на други хора. Един ще го измамят с пари, друг може да го вози пиян шофьор, трети да попадне на алчен лекар...Да не продължавам с примерите - не пожелавам на никого да му се случват такива неща.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот baracuda681 » Пон 20 юни 2022 9:47


Абсолютно. Само, че в яда си намесвате и друга фирма, която иска да оправи нещата единствено заради репутационните щети, които ще поеме заради създалата се ситуация. Иначе не вярвам въобще да се занимават, ще кажат да се оправяте и точка.
Затова казах - прокуратура и полиция. Това е измама.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пон 20 юни 2022 10:27


20-30 години не можаха да направят законови промени за да не става номера с прехвърлянето на фирма на "социално слаб". Най-малкото може да се вкара някакъв срок от 1 месец примерно, в който при наличие на жалби (от частни лица или данъчни) да се отменя сделката. Отделно че може да се изисква деклариране на финансово състояние и да не се допускат очевидно фиктивни сделки. Или може да се иска банкова гаранция в размер оборота за 2 години и ревизия на фирмата, пък нека вече е с нов собственик.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 20 юни 2022 10:46


baracuda681 написа:Абсолютно. Само, че в яда си намесвате и друга фирма, която иска да оправи нещата единствено заради репутационните щети, които ще поеме заради създалата се ситуация. Иначе не вярвам въобще да се занимават, ще кажат да се оправяте и точка.
Затова казах - прокуратура и полиция. Това е измама.


Колега, Миле България не е "друга фирма". Друга фирма е Техномаркет или Техномикс или ХоумМакс или Била. Миле България е официален представител на марката за България, оторизирал и брандирал МЦМ да продава уредите с марка Миле. Миле България като официален представител (единствен) носи отговорност за магазините и дистрибуторите, които носят неговия бранд. А МЦМ е точно такъв, за разлика от другите магазини за техника, които продават уреди и на други марки. Многократно вече обясних, че не аз съм намесил Миле България, а самата фирма Миле България се намеси - първо, прекрати договора и спря доставките към МЦМ, след това предложи да поеме доставките на заплатените, но неполучени уреди. Аз не бих си помислил да търся уредите си от фирма, от която не съм ги поръчал. Дори не знаех, че МЦМ не е Миле и че Миле България е единствен представител на марката.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пон 20 юни 2022 11:01


Според теб защо е прекратила договора на МЦМ? Вариантите са: 1) Защото МЦМ е започнала да прави проблеми и МБ решава да ги отреже като не си вършат работата; 2) Защото МБ иска да заграби бизнеса на МЦМ. Точка 2 не е изключена, но щом имат контрол можеха поначало да не дават права на МЦМ. Така че аз залагам на т.1. И стига вече с това (бай) Миле. Пиши Miele за да се разбира еднозначно за какво става дума.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 20 юни 2022 11:10


Защо е прекратила договора - няма как да знам, предоставената информация от двете фирми е противоположна и очевидно едната страна лъже. Възможно е да е по-сложно и всяка фирма да е преприела някакви некоректни действия. Дано да се разбере някой ден, иначе рискуваме да си живеем в 90-те години на миналия век още дълго време. Постарах се опиша ситуацията максимално точно от страна на крайния клиент и да предпазя други хора да попаднат в подобна такава. Ще ползвам латинското наименование в следващия постове.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пон 20 юни 2022 11:13


Пиши на германското Miele, доколкото е достъпно за такъв тип жалби. Да обърнат внимание на представителя си.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пон 20 юни 2022 11:47


Писах на немското Miele - отговориха ми от българското Miele... Други хора от ощетените са намерили профила на Markus Miele в linkedin: https://www.linkedin.com/in/markus-miele-519a8b110/ и имат идея да му пишат (може и да са писали, не знам със сигурност). И аз смятам за редно компанията-майка да бъде информирана, че с нейния бранд се е злоупотребило в България.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 24 юни 2022 14:08


Малко новини за развитието на ситуацията. От Миле Център Макс за обезщетили няколко техни клиента с други уреди на същата стойност - каквото са имали като останала наличност. На мен все още не са се обаждали. А официалният вносител вече е приготвил същите магазини да ги отвори отново - това на снимката е бившия магазин на МЦМ в мол Сердика, София, който съществува от откриването на мола. Септември месец вече ще бъде на Миле България. Така че хора - ето от кого ще купувате уреди Miele от тук нататък.
image_123923953.JPG


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот fur1ous » Пет 24 юни 2022 15:05


plamikcho написа: ето от кого ще купувате уреди Miele от тук нататък.


Изобщо няма да купувам тая прехвалена марка. Само името и е останало - нищо друго.
Дано се оправя нещата при теб и да ти върнат парите най добре за да си вземеш друга марка уреди.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 24 юни 2022 15:19


И аз няма да купя повече Miele - за мен марката е тотално компрометирана, и отговорност носи дори централата в Германия - защото е позволила да се забърка в такъв скандал. Една компания, която се бие в гърдите колко е коректна и как се грижи за клиентите си с най-доброто качество, услуги, дрън-дрън от този сорт, би реагирала по-бързо - чрез обезщетения или нещо, с което да компенсира ощетените клиенти. А развитието на ситуацията вече ясно показва какво се случва - официалния представител на марката Miele България изземва пазарната ниша, освободена от МЦМ - фирма, която е продавала над 15 години същата марка без проблеми.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта