Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 9:55


The Mall - София. Всичко върви по план, с изключение на 300-те човека, завлечени с общо над 1.5 милиона лв.
290189262_1594756097592517_4916636806308864764_n.jpeg




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Нед 26 юни 2022 15:04


Не разбрах защо се купуват уреди с предварително плащане? Някакви уникално дефицитни ли са или просто фирмата има такъв подход - голям търговец, но не му дават стока на отложено плащане или е удобно да се твърди така.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Нед 26 юни 2022 15:27


Най-вероятно дилъра е въртял някакви далавери и е надушил на къде вървят нещата и че ще му спрат доставките. Защо да не си покрие борчовете с парите на клиентите? Събира парите под някакъв си предлог, обещава че уредите ще ги достави по-късно, лови шараните, които се връзват на имиджа на марката и лъскавите сергии по моловете, прехвърля бизнеса на бушон и който от къде.
Сега немците ще разгребват тая каша и тъй като те са единствените, които си вдигат телефоните, значи те са виновни, защото клиента никога няма да си признае, че е шаран


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Нед 26 юни 2022 15:33


Това е въпросът - под някакъв предлог. Какъв? Криза с доставките - дайте парите, а тировете малко се бавят по границите. Иска се капаро в краен случай. Пълно предплащане на такова нещо си е съмнителна работа.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Нед 26 юни 2022 15:35


777 написа:Това е въпросът - под някакъв предлог. Какъв? Криза с доставките - дайте парите, а тировете малко се бавят по границите. Иска се капаро в краен случай. Пълно предплащане на такова нещо си е съмнителна работа.

Кой на каквото върже. Шарани колкото искаш


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот group® » Нед 26 юни 2022 16:54


Магазините си бяха Miele.
Лъскав магазин в мола има и на Мерцедес.
Иди си купи Мерц и като ти поискат предплата кажи, че не си шаран :c020

Да се твърди, че клиентите са виновни, защото липсва ефективно правосъдие у нас, е шаранско.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 17:05


Типично по български - виновен е клиента, а не търговеца или представителя. С този тип мислене, както и с "връзки", "познати", да мине номера и т.н. винаги ще сме на този хал - с корупция, кражби и измами. Като цяло не ми е навик да плащам авансово, особно големи суми - и го правя в редки случаи, когато търговеца е известна и утвърдена марка и е от много години на пазара. В случая, налице бяха всичките тези - Miele - една от най-скъпите марки домакински уреди, търговец от над 15 години на пазара, от когото съм пазарувал няколко пъти без проблеми, дори служителката, която ми продаде тези уреди, беше същата - работи от откриването на магазина. Новата променлива в уравнението се оказа официалният вносител - Мiele България, фирма, която е поела тази дейност преди около 6 години. Ковид пандемията, която доведе със себе си мерки като затваряне на големите търговски центрове, е логично да създаде проблеми за търговеца, чийто магазини за затворени - Miele Център Макс. Без нормалния си оборот, не виждам как магазин в мол ще оцелее 2 години - да плаща наеми и заплати, но да не може да продава заради мерките. Какво става - търговеца задлъжнява и започва да компенсира, като прибира авансово суми, плаща с тях заплати и наеми, бави поръчките, докато събере пари за тях, и така бизнеса се превръща в пирамида - последните клиенти плащат за поръчките на първите. Тази слабост явно е забелязана не само от мен, а и от официалния вносител, който е съзрял момента да вземе пазарната ниша на МЦМ - магазините в моловете, които генерират милиони лв оборот годишно. Изключително тъжното е, че ние умните българи, сме намерили начин да печелим от име и репутация на фирма, които са градени в продължение на 100 години. А още по-тъжното е, че има хора, които смятат, че официалният вносител е чист. В тази абсурдна и скандална история чисти няма. Ако тези уреди не носеха тази марка - Miele, едва ли щеше да се случи нещо подобно.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Нед 26 юни 2022 17:19


group® написа:Магазините си бяха Miele.
Лъскав магазин в мола има и на Мерцедес.
Иди си купи Мерц и като ти поискат предплата кажи, че не си шаран :c020

Между пералня и Мерцедес (кола) има дребна разлика. Не само като цена, а и тип продукт. Няма как да имат на паркинг коли с всички варианти на екстри, цветове и т.н. и като платиш да отидеш да палиш.
plamikcho написа:Без нормалния си оборот, не виждам как магазин в мол ще оцелее 2 години - да плаща наеми и заплати, но да не може да продава заради мерките. Какво става - търговеца задлъжнява и започва да компенсира, като прибира авансово суми, плаща с тях заплати и наеми, бави поръчките, докато събере пари за тях, и така бизнеса се превръща в пирамида

Това се казва фалит или неплатежоспособност. Като забелязваш че я има, не поемаш рискове да им предплащаш. Интересно преди 10-15 като си купува Miele пак ли даде парите и чака дни за стоката?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот group® » Нед 26 юни 2022 17:37


Радвам се, че правиш разлика между кола и пералня :biggrin
Назад в темата направих сравнение с Керхер и то не беше случайно. От техен дистрибутор съм купувал машини, за които съм предплащал. Ако отвориш продуктовия им каталог ще видиш огтомно разнообразие от продукти.
Няма как дилър да държи такова разнообразие.
Дори обувки съм си купувал с поръчка и предплата от специализиран магазин, дистрибутор на определени марки.
Та не е нещо нечувано.
Но разчиташ, че закони те пазят и те така.

Miele не е Веко, Бош, Самсунг и etc., каквито и мнения да има за сегашните им продукти. То и за Мерц твърдят, че не са същите...

За спора дали и доколко Миле България са измамници съм съгласен, че има нюанси.
Но да се твърди, че колегата е шаран (тоест носи вина за нещо), защото е измамен от фирма с репутация, не ми се струва колегиално, най-малкото!
Обществената нетърпимост трябва да е към измамниците, а не към измамените.
Но може аз да съм сбъркан нещо :confused


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Нед 26 юни 2022 17:45


Заглавието е "Уреди Miele - измама", т.е. Miele = измама. Както и да го гледам, смисълът е, че miele.de се занимава с измами, а авторът е напълно безупречен.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 18:09


777 написа:Това се казва фалит или неплатежоспособност. Като забелязваш че я има, не поемаш рискове да им предплащаш. Интересно преди 10-15 като си купува Miele пак ли даде парите и чака дни за стоката?

Преди 5 години си купих от МЦМ фурна за вграждане - платих я авансово и ми я докараха след няколко дни. Купувал съм от там прахосмукачки и консумативи - тях си ги взех от магазина, тъй като ги имаха налични.
Никъде не съм написал, че МЦМ са чисти - напротив, виновни са, и то много, тъй като те като търговец за взели пари за стока, която не са доставили и отказаха да възстановят заплатената сума. Вече дали някой е "помогнал" това да се случи - нямам доказателства, но това, което наблюдаваме в момента, подсказва, че най-вероятно е така. Моята грешка (ако може да се нарече така) е това, че не проучих предварително какъв е статуса на МЦМ преди покупката. Макар и оскъдно, имало е информация, че имат проблеми и бавят доставки. Но информация, че се готвят да откраднат милион и половина и да си закрият фирмата - това едва ли някой е можел да предвиди (имам предвид клиенти, тъй като официалният вносител очевидно е можел да предвиди такова развитие, след като е имал план да им спре доставките).
Да си мислиш, че си тарикат, защото не са те завлекли с пари - доста наивно мислене. Обществото ни е в такава степен на развитие, че един човешки живот не стига, за да си компетентен във всяка област. Много от нас са ощетени с неща, за които дори не подозираме. И още нещо - последните няколко месеца ми се наложи да давам големи суми пари за много услуги и стоки на малки фирми. Всички тези фирми и хора бяха абсолютно точни и коректни във всичко - срокове, качество на стоката или услугата. Дори имах случай, в който плащането ми не беше отразено в сметката на търговеца, но той въпреки това ми достави уреда. Обаче, има една голяма разлика между тези фирми и между Miele - Център и България. Тези малки фирми сами са изградили своя бизнес и са пробили на пазара, докато Miele търговците използват име и репутация, което те не са изградили.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 18:18


777 написа:Заглавието е "Уреди Miele - измама", т.е. Miele = измама. Както и да го гледам, смисълът е, че miele.de се занимава с измами, а авторът е напълно безупречен.

Да, заглавието е такова, защото точно това се случи - марката беше използвана за измама, и то в голям размер. Всички ние, ощетените клиенти на Miele, бяхме измамени от марката - защото уредите се продаваха в брандиран магазин Miele и никъде не беше упоменато какви са отношенията на магазина с марката Miele - ние бяхме сигурни, че купуваме от самото Miele. След това се оказа, че МЦМ нямал нищо общо с Miele, а официалният представител на марката бил Miele България - фирма, за която не знаех нищо преди това и нямаше и да узная, ако те самите не се бяха намесили с предложението си да обезщетят клиентите на МЦМ. Предложение, което те не спазиха. Не ги наричам измамници, а просто некоректна фирма - тъй като не спази ангажимент, даден към клиентите на марката от самата нея, без да е поискан от никого. Ако ситуацията остане така - тоест, от самата централа на Мiele в Германия няма реакция, това прави измамник и самата марка. Интересно, как може Тойота да изтегли от пазара и да компенсира хиляди хора за дефект в автомобили на стойност милиони долари, а Miele с оборот милиарди годишно се дърпа като ощипана госпожица от половин милион лв (приблизително толкова би трябвало да струват уредите на едро)?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот group® » Нед 26 юни 2022 18:23


777 написа:...а авторът е напълно безупречен.

Не знам какъв ти е проблема с авторът, но човекът е потърпевш, а ти го нападаш с упреци, че нещо той е виновен. Това не е яко!
Освен ако не си ти самия някакъв вид схемаджия, не се знае кога може на теб да се случи подобно нещо.

Заглавието за мен, като бивш модератор, е ок!
И обясних по-назад защо.

Miele.de е допуснала да се осъществи тази схема, заедно с официалния представител на марката в Бг.
Всяка самоуважаваща се фирма с дългогодишна репутация полага грижи за да я запази. Това включва контрол на диструбуцията, която в случая е използвала 100% от бранда на марката. Тоест с разрешение!

И ще те попитам, ако си предплатиш VW в Хаас 60 или Порше София Изток (забележи, че там е ясно кои са още от входа), и колата не дойде, защото има някакъв спор между тях и VW AG, кой ще е шарана? И към кого ще са ти претенциите, когато Хаас или ПСИ се окаже собственост на Хасан от Карнобат?

Компанията е отговорна за дистрибуторската си мрежа.
Така аз ги разбирам нещата.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Нед 26 юни 2022 18:37


Благодаря на всички колеги, които ме подкрепят! Важно е да се знае, че ние всички сме в една лодка - винаги сме клиенти на някого за нещо и винаги сме в нечии ръце - независимо от това дали е доктор, учител, шофьор, треньор или търговец. За съжаление, в законите и цялата правна система има недостатъци и много фирми се възползват от това и вършат безнаказано всякакви измами. Положителното в този случай е да ни напомни, че не можем винаги да сме "тарикатите", и да послужи като предупреждение - да се предпазим по-добре при други подобни ситуации.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот group® » Нед 26 юни 2022 19:19


Това чувство за вина в клиента е вменено от години безнаказаност за истинските виновници.
Така беше и с КТБ - не са виновни БНБ и отговорните за контрол институции, а клиентите, поискали по-високи лихви.
Така и аз станах виновен, че съм отишъл при измамника Дунев.
И в общи линии клиентът е винаги виновен.

Осъзнайте се!
Човекът да беше отишъл на битака да търси Miele на далавера, да каже човек, че си го е търсил.
Ама то в брандиран магазин на марката.

Между другото, това с наложения платеж при поръчка е наше си явление. В повечето бели държави - плащаш и тогава се приема поръчката. Апропо на miele.de си плащаш и чакаш доставка :wink
Май и на китаецУ в Алито първо плащате, а после чакате :icon_lol



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта