Уреди Миле (Miele) - измама

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Пет 08 юли 2022 14:44


plamikcho написа: Ако Миле България се окажат чисти - с радост ще напиша, че марката е ок и всичко е просто лошо стечение на обстоятелствата.


правото не работи така.
доказва се вина, а не невиност.
ако днес кажеш, че миеле са измамници без да имаш доказателства, миеле могат да те изплющят с дело за уронване на престижа и клевета.
и те за разлика от теб, най-вероятно ще го спечелят.




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 08 юли 2022 15:01


Поправих си израза - Миле България не са измамници, тъй като нямам доказателства за такива действия от тяхна страна. Но злоупотребата с марката, която те представляват - че даже са и собственост на фирмата - майка, е факт. Марката Miele е замесена в измама и това не е уронване на престиж - не съм си купил уредите от ЕТ Иван Москов - Миле, а от брандиран магазин Miele. Също така, нямам вина, че Миле България са сключили договор за дистрибуция с МЦМ. Не бих се учудил, ако получа и някоя заплаха - предвид намеците, които се правят в коментарите. Няма да се учудя и ако започнат да ме съдят, както и ако успеят. Все пак сме в България - тук убиват хора по пътищата и после се измъкват с “връзки”… пък за някакви си уреди - на кого му пука?


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Petrolhead » Пет 08 юли 2022 15:06


едва ли има кой да се занимава с теб, просто много правни положения са ти неясни и внимавай някой да не се възползва от незнанието ти.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пет 08 юли 2022 15:11


plamikcho написа:не съм си купил уредите от ЕТ Иван Москов - Миле, а от брандиран магазин Miele.

Стига с тоя брандиран магазин. Всички гумаджийници са олепени с имената на всевъзможни марки гуми. Като те прецака някой после оплакваш ли се, че Good Year са измамници?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 08 юли 2022 15:38


Брей, в тази страна имаш право само да плащаш и за всичко друго трябва да “внимаваш”. Благодаря за предупрежденията - явно наистина трябва да внимавам какво говоря и пиша, за да не се възползва някой. По-тревожното е, че винаги има някой готов да се възползва. И останалите 289 ощетени клиента ли трябва да внимават? Някои от тях дадоха интервю пред Господари…


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Пет 08 юли 2022 15:40


Едно време през 1990-те бая хора вкараха пари в пирамидите със самоуспокоения от типа: Няма как да ни измамят всичките. Много сме. Някой нещо ще направи. Държавата няма да позволи.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Пет 08 юли 2022 16:32


Помня много добре пирамидите през 90-те години. Тази случка сега ме върна 30 години назад. Помня и рекетьорите, които идваха с бухалките. Мислех си, че сме преминали вече този период като общество - обаче, не сме.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот joro_kem » Съб 09 юли 2022 7:10


колега, предложението за компенсация, което са ти направили (ако все още е валидно, де), звучи абсолютно приемливо в конкретния случай и при изложената фактология, която приемаме за вярна. защо по точно такъв механизъм са решили да те компенсират, не е предмет на твоя преценка. можеш да приемеш или да отхвърлиш предложението. и да, ако продължаваш да търсиш пълна компенсация, наеми компетентен адвокат и се въоръжи с търпение - ще ти трябва. пиша това напълно добронамерено.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Съб 09 юли 2022 9:47


Така е - предложението е приемливо. Особено за хората, които са платили по 10000 лв - има и такива. Повечето от тези хора с големите суми са решили да приемат - и напълно ги разбирам. Към момента във Фейсбук групата 89% от хората са гласували тя да стане публична - да се разгласи случката на колкото се може повече хора. От общо 15 човека от групата, които са получили предложения от МБ, 12 са решили да ги откажат - и аз в това число, а 3-ма - да приемат. Около половината хора в групата - 70 човека, са готови да се включат в бъдещи организирани действия в защита на нашите права. Доста шарани сме се събрали :biggrin


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот Vlad777 » Съб 09 юли 2022 10:34


plamikcho написа:Марката Miele е замесена в измама
То и ти си също замесен в измама, нали се сещаш?

Аз лично ще следя този Бай Ганьо филм с интерес! :c010


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот group® » Съб 09 юли 2022 10:50


group® написа:Според мен все още има шанс да получите предложение за някакъв вид компенсация.


Наивно е било, ако сте очаквали кеш, уреди и пълно компенсиране на всяка претенция и неудобство (като тази, че вече сте купили други уреди).

В крайна сметка си получавате цялата сума, макар и с ваучер. Не вярвам да постигнете повече, а и това предложение ми се струва, че изчерпва отговорността на Миле България.

п.с. не гледай във фейсбук лаенето и пъченето. В крайна сметка повечето ще се възползват от тази оферта.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот plamikcho » Съб 09 юли 2022 11:35


Колега Vlad, Бай Ганьо е част от всички нас, българите. Аз не се смятам за изключение. Да - замесен съм в измама в ролята на измамения.
Съгласен съм, че е наивно да се очаква нещо повече от предложеното в момента. Много добре знам, че нямам ресурси (а дори и да имам, не си струва) да се боря срещу голяма компания с милиарди оборот. Парите отдавна съм ги преглътнал. Интересно, не виждам някой да се замисля колко е лесно да се откраднат едни пари без никакви последствия за извършителя? А, забравих - това се случва само на такива шарани като мен.
Във връзка с Бай Ганьо филма едно стихче от Радой Ралин:

Срещнали се на полянка,

прабългарин и славянка.

Цуни-гуни, вади-тури,

Народили чукундури.

Хем ебливи, хем крадливи,

но най-вече завистливи.“




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 05 юли 2023 7:17


KЗK глoби c 1,6 милиoнa лeвa бългapcĸи тъpгoвeц нa eлeĸтpoypeдитe Міеlе зapaди ycтaнoвeни нapyшeния
https://money.bg/business/kzk-globi-s-1 ... gn=sidebar


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот thanis » Сря 05 юли 2023 8:07


Може да се обжалва това решение, но пак евала, че има някаква развръзка от държавата.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Уреди Миле (Miele) - измама

Мнениеот 777 » Сря 05 юли 2023 10:13


И какво излиза - Макс Груп прецаква клиентите, а накрая КЗК глобява Miele България, защото ония били ощетени. Нещо куца работата.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта