Прогонване на кучета

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот cecoa1 » Съб 26 ное 2022 12:32


Най-практичното техническо средство, не е модерно вече... А то е - хубава, здрава тояга.
В случя, не е вариант. Кучегона също не вярвам много да помогне, щото има различни такива, а и различни кучета...да не стане като в оня лаф за глуха акула или свирка без топче...
Сложен е въпроса, и универсално решение няма. Именно затова, из цивилизования свят решението се поема от държавата, и практически бездомни кучета там няма(колкото и да е трудно за вярване). А за кучетата със стопани, се плаща данък и застраховка, почти колкото тук за средна ръка автомобил.
Идват местни избори...не е лошо да се обърне внимание на местната власт за тия проблеми, може да има по-добър ефект от всякакви лични предпазни средства.
Нямам нищо против животинките, ама мястото им не е без дом на улицата. И не става въпрос за унищожаване, а за събиране и приютяване, после евентуално раздаване на желаещи да бъдат стопани.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот Stivi » Съб 26 ное 2022 13:47


Какви данъци, какви застраховки, какви чипове, тук още сме далече от етапа стопаните да се научат да събират ла...та на кучетата си, какво остава за данъци ! Да ме извиняват собствениците на подобни породи, но закона трябва да се спазва, ако не искате да водите кучето си без намордник...ами няма да го изкарвате на улицата, качвате го в колата и в гората, там си го пускайте и без каишка ако искате !
https://nova.bg/news/view/2022/11/25/391621/питбул-нападна-и-уби-чихуахуа-в-софия/


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот simo7 » Съб 26 ное 2022 16:29


Тука нашето е жива анархия с тези кучета.Изкарват ги навънка и идват пред вкъщи примерно по тротоара и ги оставят да се изсерат .Излизам ,отварям вратата и ако е светло имам късмет иначе право в лайното.Комшията си оставя мастията в двора и то не спира да лае.И общината нищо не може да му направи.Предсавяте ли си в какъв абсурд живеем.Платил си данъка от 10лв и вика моя двор е каквото си искам това ще правя.А той се изнася в другата си къща.А кажете това какво е.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот 777 » Съб 26 ное 2022 16:35


cecoa1 написа:...Сложен е въпроса, и универсално решение няма. Именно затова, из цивилизования свят решението се поема от държавата, и практически бездомни кучета там няма(колкото и да е трудно за вярване)... И не става въпрос за унищожаване, а за събиране и приютяване, после евентуално раздаване на желаещи да бъдат стопани.

Там е работата, че точно за унищожаване става дума, ако целта е да няма бездомни кучета. В цивилизования свят това правят, а тук по незнайни причини много хора се правят на разсеяни и неразбрали. Какво става с бездомно куче в Германия, Франция, Англия след като го заловят? Отива в приют и след 1-2 седмици, ако не го потърси стопанинът му (в случай че е изгубено домашно) следва "приспиване". В България следва връщане в изходна позиция - че даже и на същото място го пускат, да не стане липса. За 20-30г как не пратиха една делегация в Германия, Австрия, Швейцария - да отидат и да говорят с местните кучкарници каква им е процедурата, че накрая няма бездомни кучета.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот Stivi » Съб 26 ное 2022 17:23


simo7 написа:Комшията си оставя мастията в двора и то не спира да лае.И общината нищо не може да му направи. Платил си данъка от 10лв и вика моя двор е каквото си искам това ще правя.А той се изнася в другата си къща.А кажете това какво е.


Ако бях на твое място, щях да пробвам различни "по-яки" кучегони, поръчваш от нета и пробваш дали ще усмири помияра, ако не върши работа...връщаш ! Винаги остава и решението "пържола с подправки" след която спира да лае завинаги, но това е много краен вариант, когато вече обмисляш дали да не се изселиш заради комшията-дебил ! Никой не е длъжен да търпи ежедневно, воят и истеричният лай на кучето на съседите си, независимо дали е в двора, или затворено в апартамент !
Съжалявам, че изместихме темата, но много ме дразнят такива кучкари, които си мислят, че гледането на куче е само кеф, без никакви отговорности и всички са длъжни да се съобразяват с тях :censored2


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот cecoa1 » Съб 26 ное 2022 17:35


Не съм сигурен, че ги унищожават, а то и няма толкова бройки там...
Не се сещам въобще да съм виждал бездомно куче в Германия за близо 7 години там.
От друга страна, комшията ми там, немец, пенсионер, си взе куче от нещо като приют... Докарвали ги от Източна Европа, никаква порода, явно улични. В приюта ги "стягат" здравословно, и се дават на желаещи в Германия. Като процедурата да вземеш куче от там, е почти като осиновяване - идват и гледат какви условия можеш да осигуриш на кучето, пък някакви документи, срокове... Неговото куче беше от Хърватска, младо, рижо, приличащо на лисица, и носещо името си още от родината - Рижко(може да си представите немците как го произнасяха). Като се сетя колко сме го гонили това опърничаво животно да помогнем на човека :Mr Green Fun ... Там се гледа доста с лошо око да си изпуснеш неконтролируемо кучето, а то беше и много енергично...
...
Иначе у нас, програми да справяне с тоя проблем има от над 20 години сигурно, все нещо уж ги кастрират, прибират, и все нищо... Усвояват едни пари, отчитат някаква дейност, и си пазят хранилките разни хора...


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 26 ное 2022 18:05


В Шумен преди години бяха цели глутници сега са доста по-малко и рядко се виждат .Има някакъв приют и ги прибират ,кастрация и им търсят стопани да ги осиновят .

За свирката не съм убеден ,че ще има ефект а може и да предизвика реакция у животното да стане агресивно но това е единствения вариант..За спрей съм категорично против в ръцете на дете ,ясно е какво може да се случи и какви ще са последствията .Да не говорим ,че тези спрейове за животни са доста по-силни и агресивни ако се използват случайно срещу хора .


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот kris11 » Съб 26 ное 2022 19:46


Petrolhead написа:.....Отделно, че бездомните кучета рядко са агресивни, освен ако не са глутница, което вече се среща рядко.

да бе точно есента няма глутници след като виладжиите си изхвърлят кучетата. Мога да дам пример за Варна, но да не раздухвам темата - глутница от 10-12 песа.

Оф моето дългоушо слънце почина на 16.04. На 1.11 осинових едър кокер изоставен пред вет. лечебница с нагръдник. Стоял и чакал до вратата. Едно момиче го е прибрала и от нея го взех. Страшно спокойно, възпитано и уравновесено куче. Стана така, че на 6.11 се сдобих с ново куче. /По съобщение със снимка отидох до 1 село м/у вилната зона и селото / да не би да е моето откраднато малко кокерче,/ но не беше то, а една малка кукла пълна с тръни ,с изпъкнали над кожата ребра и страшно стресирана. Сега ми Ок единия ми топли едния крак, момата другия. :Mr Green Fun Няма нужда от отопление - пълна
икономия :mrgreen

Последна промяна от kris11 на Нед 04 дек 2022 21:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот MamaMy » Съб 26 ное 2022 20:06


Намери ли се кучето? Аз пак не съм хванал края.
А иначе по темата и аз съм за кучегон. Да се види на някой от енергото какви са им купили.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот group® » Съб 26 ное 2022 20:14


Тези теми винаги довеждат до много спорове. Проверено с времето. Пишете кучегон в търсачката и четете едни и същи коментари в годините :icon_lol

В допълнение на думите на kris11, освен виладжии, много кучета се изхвърлят (дори буквално), след ковида.
Хора взеха палета покрай локдауните и от известно време се увеличиха изхвърлените :icon_sad
Всички приюти и организации са блокаж от количествата.
Голям проблем са и въпросните виладжии с невежествето си или нежеланието да кастрират дворните си 'любимци'.
Моя 50 килограмов ухански лабрадор е прибран от кофа за боклук. Беше 30дни, едва проглеждащо. Кастриран, чипиран и обичан вече 7 години. Няма място, където да го заведа и хората да не се обръщат след него и да му се възхищават. Красавец ми е.

Тъжни същества сме това хората! :icon_sad


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот 777 » Нед 04 дек 2022 16:34


Малко продължение. Взех един кучегон (LS-977). Пробван е на 7-8 кучета и може да се каже, че върши някаква работа. Казвам някаква, защото още не съм го пробвал на агресивно лаещо насреща ми куче, а на бездействащи или спокойно преминаващи. Както стои, при натискане на копчето веднага тръгва да се маха. На едно място стояха 2 кучета на метър едно от друго - след "сигнал" и двете скочиха и избягаха. Други лаещи зад дувар спряха да лаят, но все пак оградата е намалила ефекта. Едно ядеше и избяга при стопанина си. Иначе не се чува нищо. Очаквах, че ще има поне леко свистене, но явно честотата е твърде висока. Важното е, че става нещо, а не само светване на лампичка.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Прогонване на кучета

Мнениеот kris11 » Нед 04 дек 2022 21:42


group® написа:Тези теми винаги довеждат до много спорове. Проверено с времето. Пишете кучегон в търсачката и четете едни и същи коментари в годините :icon_lol

В допълнение на думите на kris11, освен виладжии, много кучета се изхвърлят (дори буквално), след ковида.
Хора взеха палета покрай локдауните и от известно време се увеличиха изхвърлените :icon_sad
Всички приюти и организации са блокаж от количествата.
Голям проблем са и въпросните виладжии с невежествето си или нежеланието да кастрират дворните си 'любимци'.
Моя 50 килограмов ухански лабрадор е прибран от кофа за боклук. Беше 30дни, едва проглеждащо. Кастриран, чипиран и обичан вече 7 години. Няма място, където да го заведа и хората да не се обръщат след него и да му се възхищават. Красавец ми е.

Тъжни същества сме това хората! :icon_sad

:th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: дити123 и 57 госта