Соларни LED лампи за двор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот Irnik » Сря 14 фев 2024 11:11


Предполагам , че към акумолатора /40Ач/ , колегата milmar е включил инвертор 12/220 , иначе как ще захранва 220В лед лампи с драйвер . Аз препоръчвам 24 волтов инвертор , ще трябват обаче още един акумолатор и вотоволтаик или по мощен дс-дс конвертор от12 на 24 волта , продават такива по 20ина лева . При мене също спира тока , ползвам 24/220 , 1000 вата инвертор . Свалям акумолатора от колата и още един имам вкъщи . Миналото лято , почти цял ден работиха бормашина 650 вата и флекс 500 вата , а по-новия акумолатор не се изтощи напълно /светеше си зелено и показваше 12.45волта / .




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Пет 16 фев 2024 17:48


Днес поръчах 2 бр от тези : https://2r-bg.com/product/led-solaren-u ... itel-falco
За първа поръчка има 5% ТО и идват на цената на тези от ЛИДЛ дето уж бяха на промоция, но без дистанционно.
Утре уж ги чакам .


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот Pichaga » Пет 16 фев 2024 23:45


kris11 написа:Утре уж ги чакам .


Гледах подобни, моля те сподели после как се справят


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот MamaMy » Съб 17 фев 2024 0:12


Kriss, защо не поръча от Алито от онези с отделен соларен панел? Щяха да излязат на същите цени, а са много по-удобни. Тези като ги сложиш да светят посока юг и цяла зима са все недозаредени. Ако пък има и известно засенчване почти не работят. Моят приятел ги сложи вече както трябва, но след като се мъчи две зими.
Прикачени файлове
Клипборд01.jpg


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 17 фев 2024 8:50


Как трябва да се позиционират , за да е правилно? Защо юг не е правилно?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Съб 17 фев 2024 10:15


MamaMy написа:Kriss, защо не поръча от Алито от онези с отделен соларен панел? Щяха да излязат на същите цени, а са много по-удобни. Тези като ги сложиш да светят посока юг и цяла зима са все недозаредени. Ако пък има и известно засенчване почти не работят. Моят приятел ги сложи вече както трябва, но след като се мъчи две зими.


1.Нямам време - разшетаха се гостите от Каменар в района. При мен само срязана мрежа, на съседи счупени прозорци и разбити врати.
2. на тези китайци им нямам много вяра - не дават никакви данни батерия, лумени .
3. Може да са китайско изпълнение на IP65 и не ми се занимава със силикониране.
4. Гаранция 2 г. срещу от Алито никаква.

По късно може да пробвам китайците


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Съб 17 фев 2024 11:39


Pichaga написа:
kris11 написа:Утре уж ги чакам .


Гледах подобни, моля те сподели после как се справят

Получих ги. Добре опаковани . Дистанционното е от по-големия модел - 2R RP Ø50.
В понеделник ще монтирам.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот MamaMy » Съб 17 фев 2024 16:45


Ами те и твоите са от Китай. Някъде ги срещах. При китайците гаранция има само върху това, че те винаги са на печалба. Дори когато си мислиш, че си на супер далавера, те пак са на печалба. Отдавна разбраха, че ориза е само гарнитура и си хапват доста мръвка. Гледам цените са доста нагоре. Увълчили са се вече.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Съб 17 фев 2024 18:40


MamaMy написа:Ами те и твоите са от Китай. Някъде ги срещах. При китайците гаранция има само върху това, че те винаги са на печалба. Дори когато си мислиш, че си на супер далавера, те пак са на печалба.

Знам , но тука мога да ги върна като са в гаранция за ремонт - 2г все пак е нещо, а не да ги колхозя.
Писах ,че ще ги пробвам и китайците ,че дворчето е малко, но ми трябваха бързо. Корс ата на съседа обикаля и при мен вечер през малка вратичка, денем си е у техния двор. Можв и да ги е постреснала резачите на мрежа. :screwy


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот MamaMy » Съб 17 фев 2024 20:22


Вече и доберман не ги плаши. За ротвайлер не съм сигурен, но като знам какви са сладури...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Сря 21 фев 2024 22:50


MamaMy написа:Вече и доберман не ги плаши. За ротвайлер не съм сигурен, но като знам какви са сладури...


@"Kriss, защо не поръча от Алито от онези с отделен соларен панел? Щяха да излязат на същите цени, а са много по-удобни. Тези като ги сложиш да светят посока юг и цяла зима са все недозаредени.""

Четох отзиви на недоволни купувачи. Буксата на кабела от соларния панел към ЛЕД "прожектора" не е защитена и корозира.
И вече са по 20 лв. Иначе с отделния солар са много удобни за ориентиране разделно солар и лампа пр. в различни посоки.
Моите ги монтирах на тръби ф50 мм нависоко, качен на предпоследното стъпало на алум. 4 секционна сгъваема стълба с по 4 стъпала всяка секция.
За закрепване към тръбите - U скоби с планка 2 1/2" за да мога да монтирам фланеца на лампата без да пречи на гайките на скобата / 2 отвора ф 5мм на скобата. С разхлабване на гайките може да се завърта цямата лампа около тръбата.
Колко ще осветяват - не знам - тези дни мъгливо и облачно.

Последна промяна от kris11 на Чет 22 фев 2024 18:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот MamaMy » Сря 21 фев 2024 23:11


Китаеца ги е измислил тези лампи съвсем на ръб. Ако ти трябва заряден ток 0,03А той ти е сложил соларна клетка 0,028А Първоначално батерията е заредена заводски до макс. Лампата може да свети 3-4 дена без никакъв заряд само с тази батерия, но от нея се иска да свети няколко месеца. Ако всяка вечер тя изразходва повече ток отколкото успява да зареди денем, идва един момент в който батерията свършва. И това при перфектни условия. Като има и няколко дена с облаци и времето на светене още повече се скъсява. Ако пък солара е обърнат на север тока на заряд пада още повече и финито. Лампата умряла за два месеца. Дори и малко отклонение на посоката на соларния панел от чистия север увеличава тока на заряд значително. Най-добре да сочи юг, но е невъзможно в тази комплектация и лампата и солара да сочат юг.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот joro_kem » Чет 22 фев 2024 10:00


MamaMy написа:...Лампата умряла за два месеца...

нали в това е смисъла да се купи от българска фирма с две години гаранция. аз също купих една като на Крис, ще я монтирам на стар бетонен стълб на височина около 4 м. ще пиша как се справя, като го направя.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 892
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот MamaMy » Чет 22 фев 2024 23:49


Имах предвид, че лампата спира да свети следствие от липсата на ток в акумулатора. Ток липсва защото слънчевия панел е насочен на север и не е хващал пряка слънчева светлина поради което и не е имало достатъчно ток за презареждане на акумулатора. В такъв случай, нито държавата, нито реномето на производителя би те спасило от тъмнината. Най-много да увеличат времето на светене с някоя седмица.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот joro_kem » Нед 25 фев 2024 19:14


Ето я мойта ламБа монтирана: Изображение



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 199 госта