Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Сря 30 яну 2008 14:27


dpetrov написа:Мерси колеги... то и мене ми трябва нещо такова... Значи, засега не чух лоша дума за Lavor... някой да има Bosch Aquatak? Да каже някоя дума и за нея?
Преди час си купих Bosch Aquatak 100 plus. Мисля да я пробвам тия дни че сега е студено и ще кажа как е.... Имаше и Lavor но заложих на боша-бош нема лош!




dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Сря 30 яну 2008 14:29


Последен шанс някой да каже хубава дума за Bosch... преди да се хвърля на Lavora :)


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Сря 30 яну 2008 14:35


Имай в предвид че боша който купих е чайна, а лавора е made in itali, но все пак БОШ!


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Чет 31 яну 2008 13:55


Днес пробвах боша, малко съм разочарован- налягането не е кой знае какво по документи му дават 100 бара, а на лавора който е с 25 лв. по евтин мисля че беше 120., С две думи става но не сваля калта така както очаквах, не тръкнеш ли с гъбата.......Почти по същия начин си я миех с маркуча!


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Мнениеот nasko1978 » Чет 31 яну 2008 14:14


Колега кажи цена и на двете,че май и аз ще купувам тези дни защото ми писна от смотани автомивки!Никой не може да ми измие колата както аз искам!Поне там дето аз ходя!


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Чет 31 яну 2008 14:33


В Бриколаж бош акватек плюс-239лв. лавор-215лв. Може би трябваше да взема втората.....


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Чет 31 яну 2008 15:07


VALKOV написа:....Може би трябваше да взема втората.....


;) Laovor в момета работи за името си, след като стане известно колкото Бош цената му няма да е същата :!:


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Чет 31 яну 2008 15:58


Гледах няква немска класация за такива водоструйки.... и Lavor имаше 3 минус... но пък само хубави думи говорите ;)
Някой ще каже ли за какъв модел говорим?
Стана ясно, че: Bosch Aquatak 100 Plus е 239лв.
Мощност, W: 1500
Максимално налягане, bar: 100
Максимален дебит, l/h: 350
Тегло, kg: 6
Гаранция: 2 години
Произход: ЕС

Някой да даде модела за Lavor и някво друго инфо ако има за нея...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Чет 31 яну 2008 23:23


На мен ми се струва че за тези пари по-добре да се инвестира в качествена автокозметика и да се ползва обикновен маркуч че тия водоструйки са пълен ташак !


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пет 01 фев 2008 19:13


Ами факт е че само струята не сваля мръсотията, ама те и по автомивките не мият само със струя.

P.S. Ако някой от новозакупилите водоструйки иска мога да му сипя 50-100 грама препарат за безконтактно миене (тъй като си купих 10 литра). Препарата е Super Car Cleaner на Ma-Fra (Всъщност е на Fra-Ber, ама тея шашкъни в Авиятранс са му сложили друг етикет върху оригиналния (ще ги пецкат Урук-Хаи-те)). Разрежда се 1:50 до 1:80. Не знам дали е добър или не, ама там имаше толкова много видове че се наложи да се доверя на консултанта. Та така - може да имате по-голям успех от мене.


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Съб 02 фев 2008 18:21


Мен предложението ме интересува. Имам бош акватек пробвах я един път , но без препарат за безконтактно. Сега тъкмо си търсих но не съм наясно какво да взема.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Съб 02 фев 2008 22:07


Ами проблема е че май си от Плевен. Иначе аз живея точно до резиденция Бояна в София.

Значи за тоя препарат - засега съм го ползвал само веднъж, като не успях да го нанеса като хората и освен това не смеех да го оставя много да седи на колата. Обаче забелязах че си сваля мръсотията, пък и сега намерих описание от официалния сайт на производителя и съм по-спокоен за употребата му.

Като пробвах препарата в крайна сметка от нямане на къде използвах един пулверизатор за прозорци - крайно малоумно решение. Мисля да дам последен шанс на апликатора на акватак-чето като му сипя директно концентрат, но не тая надежда да стане като хората. Ако някой има идеи да казва. Иначе мисля да си взема един пулверизатор за цветя - те се напомпват и качват някакво налягане. Не е 100 бара, ама пак е нещо. Друга идея е да смуча с маркуча на водоструйката от разредения препарат, но не знам дали е препоръчително за помпата да минава през нея. На тея Karcher дето ги продават в Метро има тръбичка за препарат, но не знам дали се включва преди или след помпата.


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Съб 02 фев 2008 22:55


Нямаш ли специално шише с накрайник което се връзва към пистолета и с него да се пръска/това ли имаш в предвид под апликатор/ А колкото до течноста- имам приятел с автомивка и обеща да ми сипе малко, не знам точно марката. Май не се продават малки расфасовки..?


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Нед 03 фев 2008 9:54


Имам специално шише - за него говорим че е пълна смешка. Малки разфасофки наистина не се продават, но не са толкова скъпи големите - това което купих е 10 литра концентрат за 45 лева. Множко е, ама се ядва.

Проблема с шишето е че няма дюза накрая, която да разпръсква течността. Абе не знам - може на мен нещо да ми куца, така че ще се радвам и ти да споделиш опит. В общи линии мога да обобщя че това шише вместо да разпръсква/разпенява просто плюе течността. Това му е проблема.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Нед 03 фев 2008 11:08


Ами колеги, те на автомивките масово сам виждал препарата да го пръскат с пръскачка (градинска) или такова което се боядисва с него(не му знам името)...
а пръскачките са от тези старите Изображение
Технологията е минава се веднъж около цялата кола, чака се минута-две и се почва от там където първо е минато.... поне така правят по автомивките... след някоя седмица ще взема бош-а и ще ви кажа мойто мнение :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта