Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Нед 03 фев 2008 11:26


Е чак с такова на гърба няма да се размятам. Мислех си по-скоро за нещо такова:
Изображение




dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Нед 03 фев 2008 13:59


Ами ако върши работа... :) Трябва да се разтърся да видя... то не трябва ли да има налягане вътре?


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Нед 03 фев 2008 15:33


XpacTa написа:Имам специално шише - за него говорим че е пълна смешка. Малки разфасофки наистина не се продават, но не са толкова скъпи големите - това което купих е 10 литра концентрат за 45 лева. Множко е, ама се ядва.

Проблема с шишето е че няма дюза накрая, която да разпръсква течността. Абе не знам - може на мен нещо да ми куца, така че ще се радвам и ти да споделиш опит. В общи линии мога да обобщя че това шише вместо да разпръсква/разпенява просто плюе течността. Това му е проблема.
Твоята бош акватек ли е? моето шише има дюза, но като пробвам ще кажа как е!


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пон 04 фев 2008 11:39


Да - моята е Aquatak 10 - най-малкия модел. 150 лева, има само бутилка и един накрайник, който пръска като метла и не може да се променя. Довечера ще снимам бутилката за да видим дали има разлики между моделите.

edit: Ето снимките. Пак да уточня че това е бутилката на Aquatak 10 - на по-големите модели може и да е различна:

Изображение

Изображение

Изображение


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Пон 04 фев 2008 22:26


Прилича, утре ще я погледня май захвата е по голям/акватек 100 плюс/ Ти спираш ли водата когато пръскаш?


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Вто 05 фев 2008 10:08


Ъъъъ? Ми не - то водоструйката не е компресор - ако няма вода да минава през помпата мисля че ще се скапе бързичко. Ся ме вкара в размисли - довечера ще чета пак книжката, въпреки че съм убеден че нищо не пише.


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Сря 06 фев 2008 16:22


Вчера ми наляха от течноста за безконтактно миене, питах като пръскат дали спират водата-не. Налягането от нея изкарвало течноста и я рареждало, много е студено пък и безмислено в тая киша иначе да съм пробвал. Също така трябва да се регулира струята отпред от разпръсквача. Иначе шишето е същото.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Сря 06 фев 2008 16:47


Къде се продават сега Акватек 100 плюс?.. В мусю Бриколаж ли ги има?
Мене последните дни ми се струват доста топли... или поне ако не топли, то не и студени... и ще се хвърлям на една.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Сря 06 фев 2008 22:12


Какво регулиране на струя - то няма такова - ако имаше нямаше да си пишем. За разреждането - искаш да кажеш че сипваш неразредена ли? Аз от немайкъде пробвах и така - пак просто си плюеше, пяна не се получи. След това побързах да я измия, защото грам идея нямам в какво съотношение се е разредила, а на тубата си има ГОООЛЕМ надпис Corrosive. Пробвай, но не очаквай много. Аз мисля един вариант - това отпред на бутилката може да се разглабя и се чудя дали да не натикам някакво мънисто да служи като дюза. Само да не послужи и като снаряд.

P.S. @dpetrov - ми мисля че от Киров си е най-добре да я купиш - аз така направих - звънах в магазина който ми беше удобен. Имате ли? Имаме. И отидох и си я взех. Ако случайно ходиш - може ли да питаш дали продават отделно някакви аксесоари и ако да какви и на какви цени. Да знам за в бъдеще какви възможности за ъпгрейд имам.


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Съб 09 фев 2008 13:54


Тъй - днес се хванах и разглобих бутилката на части:
Изображение

Значи идеята ми е да натикам нещо в струйника, което да ограничава струята и да служи като дюза:
Изображение
Изображение

Мислех за някакво голямо мънисто, но се оказа че в къщи няма такива неща, а и сега е доста студено за експерименти, така че отлагам с поне една седмица. Ако можете да дадете някаква идея - дали е достатъчно просто да се стеснява пътя на водата или трябва и накрая да има конусовидно разширение. Някой който разбира от подобни работи да каже.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Пон 11 фев 2008 10:44


Колега, а отпред ако се набучи нещо като биберон или нещо подобно... което да ограничава струята? (Може и да е тъпа идея - Незнам от налягането кво ще стане...) Аз тази Събота/Неделя ще взема мойта... според мене трябва да се тества на сухо, преид да се върже всичко :)


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Пон 11 фев 2008 14:16


И :dontknow: как моля ще я тестваш на сухо? Ще гледаш как излиза въздуха ли?


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пон 11 фев 2008 15:22


Ами аз точно това ще направя - ще набуча отпред. Само че тъй като не искам дупки от шрапнел по колата ще го набуча изотвътре, за да не може да излезе (или ако излезе да има достатъчно скорост че да мине през цялата кола ?!?). И понеже не съм убеден колко опита ще имам ( може още първото да запецне и да не може да се извади или пък да се скапе бутилката ) питам някой дали има предложение. Иначе слагам мънисто и толкоз.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dpetrov » Пон 11 фев 2008 18:18


Е... биберона е гумен... и да изкочи и удари колата, няма абсолютно нищо да стане... под пробване на сухо имах предвид, отначало да се просто не на колата. Манисто ми звучи добро решение.... ама ако се разшири отпред отвора и изкочи манистото е кофти....


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пон 03 мар 2008 12:06


Тъййй. Значи да кажа резИлтатите. С мънистото нищо не излезе - оказа се че моята представа за мънисто доста се разминава с представата на кинкалериите - всичките имат огромни дупки. Накрая намерих едно със сравнително прилична - бучнах го, наложи се и да го залепя, защото бутилката отвътре явно има много сложни изчислявани на компютър повърхности, които вместо да завихрят сместа пречат на мънистото да се заклещи. Както и да е. Въпроса е че просто се получи малко по различно разпръскване, като отгоре на всичко се откри още едно гениално иженерно решение на бош - отстрани на бутилката има една дупка, от която пръска, ако се запуши предния отвор. Нейсе - отказах се от тая бутилка и си купих от метро такава пръскачка каквато бях показал по-горе за 10 лева (Einhell с метална дюза - марковите са по-скъпи и са с пластмасова дюза). С нея за съжаление пак не се получи идеална пяна. Получава се почти същото като с пулверизатор за стъкла, но не се налага да помпаш с ръка постоянно, което си е достатъчна екстра. Почнах да се замислям дали самия препарат не е недостатъчно пенящ се, но все пак и така върши някаква работа. Колата си се изми идеално - даже лъснаха твърде много скрити преди това дефекти. Като цяло засега май автомивките все още водят, но мен и това положение ме устройва. За малката кола - Fiat Punto отидоха някъде два, два и половина литра разреден разтвор. Малко множко ми се струва, но не знам. Това е положението - аз засега си оставам на това дередже, само ще помоля ако има колега с водоструйка, която смуче препарат с маркуч (евтините Karcher, Budget, Fairlane) да пробва - пак казвам че мога да му сипя от моя препарат - просто ме интересува има ли начин да се получи ефекта на автомивките.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Каспър и 53 госта