Има ли компютърджии

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 16 юли 2005 23:25


Jerom написа:Що спамите темата на човека??? Data.bg е място за тези спорове :wink:

Аз много се радвам на това защото по принцип ми е интересно и нали знаете че в спора се ражда истината, така че приемам всякъкви препоръки. Винаги съм бил почитател на Интел, просто още от първия си комп. съм гледал само интел да взимам.




Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Съб 16 юли 2005 23:30


niksi написа:
Jerom написа:Що спамите темата на човека??? Data.bg е място за тези спорове :wink:

Аз много се радвам на това защото по принцип ми е интересно и нали знаете че в спора се ражда истината, така че приемам всякъкви препоръки. Винаги съм бил почитател на Интел, просто още от първия си комп. съм гледал само интел да взимам.
И аз гледах само интел ама май се прецаках :oops: (сега съм с Cel 2400 Box) върши работа от година и нещо съм с него + дъно Asus P4P8X обаче ми се струва,че AMD наистина прават по-добри CPU-та :roll: (лични наблюдения)


Потребителски аватар
Subject
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Mapc

Мнениеот Subject » Нед 17 юли 2005 11:05


И така май пак ще трябва да си защитавам мнението :D.И така мусура мерси все пак, че си ми обяснил така добре как рабори процесора с колко ядра е и че два работят по-добре от 1.Това обаче ме провокира да ти кажа,че от процесори не се интересувам от миналата година когато си взех това PC.Обаче производителността на едно CPU не зависи само от GHZ.CPU-то има и други памети наречени Cache, FSB и т.н.Та има процесори работещи на 2.8 с P520, нo има и дрyги на 2.8 работещи на Р620 например.Мисля че се досещаш кой е по-бързия :wink: .Затова искам да те попитам кой е водещия производител с най-голяма памет като изключим GHZ??????????? :lol:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Нед 17 юли 2005 14:14


Абе, и аз съм почитател на интел и съжалявам, че си взех атлон... мога да си пека яйца на очи или бъркани... при постоянно включен вентилатор нормалната му температура е 50-60 градуса... зимата не пускам парно вече :) А на моменти стига и до 80 градуса...


Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Flatmo » Нед 17 юли 2005 14:50


Subject разликата между 520 и 620 е че 620 има EMT64 демек това е 64-битов процесор. Нищо че 620 има 1МВ кеш от второ ниво в повече. Пак не е много по-бърз.

Кеша също не е 100% определящ за производителността. Едва ли си се интересувал но когато интел пуснаха Prescott ядрото което е с 1МВ кеш и новите му ревизии сега се използват във всички процесори s.775 масово се правеха сравнения със старото ядро Northwood което е с 512КВ кеш. Знаеш ли каква беше ползата от 2-пъти повече кеш памет? - от 10 до 15градуса по-висока температура която трудно се овладяваше от нормалните охладители.


Потребителски аватар
Subject
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Mapc

Мнениеот Subject » Нед 17 юли 2005 14:55


Flamto а какво означава тогава барзина за теб ???И мерси знаех за двата модела и за разликите им за съжаление обаче сам със стария :cry:


Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Flatmo » Нед 17 юли 2005 15:03


Бързината се вижда като пуснеш на една система няколко теста. На хартия всичко е супер.
И още нещо сега се сетих това за което говорим е Level 2 Cache има и т.нар. Level 1 кеш който пък при AMD 64 e 128КВ а при интел 28КВ.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 17 юли 2005 15:44


@Subject
Всичко е доста относително, в случая е ясно, че при еднаква цена за процесор, AMD ще бъде по-бърз, затова и се продават повече в БГ, защото примерно Celeron 2.4 - струва 80$, a Sempron 2400+ струва 60$.

AMD Athlon64 3000+/s939 - около 140$ - за тези пари ще си купиш точно P4 2.4GHz/FSB533/512k. Как мислиш, кой от тези двата е по-бърз, по-високо технологичен и т.н.?


Потребителски аватар
Subject
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Mapc

Мнениеот Subject » Нед 17 юли 2005 18:20


Musura нямам мисъл :D .Знам само,че преди година и 4 месеца си взех интел 2.8 Гхз,но по-стария за 230$ и сам много много доволен


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 17 юли 2005 20:20


Subject написа:Musura нямам мисъл :D .Знам само,че преди година и 4 месеца си взех интел 2.8 Гхз,но по-стария за 230$ и сам много много доволен


Важното е да си доволен :)
Спорове от този вид са безсмислени. Важното е, клиентите да са доволни :)


П.П. Наистина преди година и полвина Интел в този клас нямаха конкуренция :)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Да уточним нещата малко...

Мнениеот myrshavija » Пон 18 юли 2005 6:25


Както каза musura - важното е да сме доволни, макар че не разбирам как може да си доволен от процесор за $230 - миналата седмица купих цял компот за #300 и даже за повечето игри става.
За съжаление трябва малко да опровергая Flatmo, нищо че защитаваме една позиция: по-малкото кеш от първо ниво на Интел определено не е минус, просто защото начинът на използване на кеша при двете фирми е ужасно различен. Да не говорим, че има и кеш от трето ниво. Но от самото сравняване на числа няма полза, нужни са тестове. Може и просто да се провери пазара - в средния и ниския клас Интел губи почва вече няколко години, а напоследък и във високия нещата не са много розови.
И понеже Subject засегна и FSB шината: не ти ли се струва странно да сравняваш процесори 333-400 МХц шини(АМД) и такива по 800-1066(Интел) и пак да не е много ясно кои са по-хубави?
Последен пример: в офиса има 8 компота и нито един от тях не е с Интел.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта