Помощ за WEB (html) дизайн

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот pit » Съб 13 авг 2011 14:39


WDW написа:Темата все още ме интересува, въпреки че питането ми беше мноого отдавна.
Така, че моля не заключвайте!

И да допълня с едно питане:
Когато пуснах страницата преди година (.hit.bg) при търсене в Гооглето излизаше на първо място.
Сега вече не излиза, дори и да напиша съвсем точно ключовите думи.
Страницата си се отваря без проблеми.
Какво се е променило от тогава до сега ?? :roll:


hit.bg мисля бяха офлайн, сега са собственост на Мтел и отнова са на линия. сайтовете които са качени на хит.бг не се виждат извън България.

Гугъл непрекъснато променят алгоритъма си по който класират сайтовете. Това е с цел да показват по-точно и по-качествено съдържание съответстващо на конкретното търсене което правиш, а има и друго, някой уебмастър който вниква и проумява как работи търсачката,започва да използва това в своя полза, за да манипулира класирането. Когато Гугъл променят алгоритъма си, те задават нови и нови по-прецизни критерии за класиране, един от последните е гугъл плюс бутона за харесване.

За една година може да са излезли още 500 сайта на тематика като твоя и с по-добро и ново съдържание.

ако сайта ти е статичен и не се променя, падаш надолу в класацията.

Това не е точно така. Аз например имам един сайт който не е пипан от 3 години, онзи ден му добавих нов текст. Сайта ми излиза по словосъчетанието което искам на първите места(позицията варира).

Но ако някой направи подобен сайт, и покрие повече от мен от критериите за качество, аз ще изпадна, но докато не се появи конкурент, сайта ми ще седи там. Гугъл не свалят надолу ако няма с какво по-ново и по-качествено съдържание да заменят.

------
Ако си пускаш линкове по форуми, това помага, но рано или късно ще те изритат от там където спамиш mhihi

Също така, няма магии както каза колегата :beer , има математика, всичко е заложено като алгоритъм в търсачката.
Най-правилния път е да създадеш ново и интересно съдържание, гугъл ще го покаже с удоволствие, и потребителите сами ще те намерят.
Ако искаш ми прати адреса, и думите за които се бориш, ще ти върна репорт със конкурентите ти и с какво са по-добри от теб, ако направиш това което те са направили си увеличаваш шанса многократно за завръщане в челните места :banana :applause:

-------
АКо ще пращаш адреса, нека да е до неделя вечер, след това отивам на

Изображение

Видях в предните постове адреса, пращам ти на лично репорта с линк да го изтеглиш.




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Ivailo » Съб 13 авг 2011 18:59


МНОГО се отклонихте от темата, SEO няма нищо общо с html, само да ви кажа, че има такава длъжност по фирмите, да не говоря, че има фирми, които се занимават само с това.
Мисълта ми беше, че не е нещо, което да може да се обясни кратко и точно в една тема, еле па в автофорум.
За това са безсмислени тези запитвания.
И да, постоянно се променят критериите, особено с гугъл.

Няма вълшебно копче на клавиатурата, което като го натиснеш сайта ти ще излезе на първо място в гугъл. Най-малкото защото ако имаше всеки щеше да го натиска ;)


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Syncro » Съб 13 авг 2011 20:37


Има копче, но е скъпо :D


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Vlad777 » Пон 15 авг 2011 17:41


ISRalien написа:SEO няма нищо общо с html


Тук не си прав. Валиден код + правилна структура на html + добро съдържание са част от СЕО-то.


А по въпроса с CSS-a и линковете - css е отделен файл от html-а който се зарежда с линк в html-a - nапример:

Код: Избери всички

<link rel="stylesheet" href="./styles/vwclub/theme/stylesheet.css" type="text/css" />


В този файл например линковете са дефинирани по следния начин:

Код: Избери всички

/* Links ------------ */
a:link {
   color: #8F1212;
   text-decoration: none;
}

a:active,
a:visited {
   color: #8F1212;
   text-decoration: none;
}

a:hover {
   color: #8F1212;
   text-decoration: underline;
}

a.forumlink {
   color: #8F1212;
   font-weight: bold;
   font-size: 1.2em;
}

a.topictitle {
   margin: 1px 0;
   font-weight: bold;
   font-size: 1.2em;
}

a.topictitle:visited {
   color: #8F1212;
   text-decoration: none;
}

th a,
th a:visited {
   color: #8F1212!important;
   text-decoration: none;
}

th a:hover {
   text-decoration: underline;
}


След това в този файл се описват различни елементи от html-а като например <h1>, <h2>, линкове, текст, параграфи и на всеки елемент се задават свойства - например - линковете да са червени, текстът да е с фонт нещо си и т.н.

Най-общо това е CSS - уеб дизайна не е елементарна дейност и изисква специфични познания.

Ако ти се занимава наистина - започни с туториали:

http://www.youtube.com/watch?v=v4oN4DuR7YU и т.н.


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот bread1978 » Сря 17 авг 2011 15:02


ISRalien написа:МНОГО се отклонихте от темата, SEO няма нищо общо с html, само да ви кажа, че има такава длъжност по фирмите, да не говоря, че има фирми, които се занимават само с това.
;)


Ето това беше гениално :banghead:


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот maxpayne » Сря 17 авг 2011 16:48


Vlad777 написа:Тук не си прав. Валиден код + правилна структура на html + добро съдържание са част от СЕО-то.

ако под валиден имаш предвид w3c валидация - няма никакви факти, които да сочат, че това спомага за page rankings или каквото и да е. Точно обратното - преди около половин година един от ВП-тата на гугъл директно заяви в интервю, че не взимат под внимание дали страницата е валидирана или не. Тъй че...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Vlad777 » Пет 19 авг 2011 12:30


Директен резултат със сигурност няма. Имам предвид сайтът да е написан по стандарт с правилните тагове, добре структуриран, с лесна и достъпна навигация и линкове между страниците. Валидацията е начин да се върви в тази посока (малка част).

Един валидиран сайт, който изглежда по един и същ начин във всички браузъри и не се чупи печели повече точки за Readability/Usability, както и за User perceived value. По този начин косвено влияе върху резултатите в търсенето, защото самият сайт е по-привлекателен за потребителите.

SEOmoz, които са се превърнали в институция в областта на Google оптимизацията са извели тази статистика от своите изследвания (който се интересува от SEO може да я разгледа):

http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors


CRasheraBG2005
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 31 яну 2024 21:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот CRasheraBG2005 » Сря 31 яну 2024 22:03


Кой е тука през 2024? :flag_bulgaria :mhihi :gruebel


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Pichaga » Пет 02 фев 2024 19:16


Археолозите....



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mrsch66 и 210 госта