Сваляне на кора на врата. Как ???

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
blaster
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 20 май 2005 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Сваляне на кора на врата. Как ???

Мнениеот blaster » Чет 09 юни 2005 10:06


Здравейте,
Някой свалял ли е кората на предна дясна врата на Полото си ??? Трябва да си сваля странично огледало а за да го направя трябва и кората да сваля :cry: Та започнах ама немога да махна дръжката за отварянето на вратата.Моля помагайте !!!!! Не искам силово да я махам за да не потроша нещо. Ако има из нета инструкцийка или нещо подобно за махане също ми върши работа(аз неможах да открия). Благодаря !!!




Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот minimiro » Чет 09 юни 2005 10:39


Изваждаш обръча които е около дръжката за отварянето и просто изхлузваш кората около нея, ако говориш за него дръжка.....
Ако говориш за дръжката за затварянето на самата врата, внимателно с отверка подпъхваш и откопчаваш лицевата и част, и отдолу са винтовете.....


Да добавя само, кората се държи на щипки - и по цялата си периферия и горе под уплатнението на джама, само отпред долу вляво пред джоба има един винт за кръстата отвертка, тои държи една хитра ключалка пластмасова отвътре, него гледай да не го счупиш..... но тъй или инак без напън няма как да откопчаеш щипките


Потребителски аватар
blaster
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 20 май 2005 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот blaster » Чет 09 юни 2005 13:18


Ейййй супер. !!!!
със съвета от minimiro се справих.
Много Благодаря !!!! Имаш ЧЕРПЕНЕ от мен !!!


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот minimiro » Чет 09 юни 2005 14:09


:D
Тоз пък, немаш проблеми, важното е, че туториъла ти е свършил работа :wink:

П.С. После да не забравиш да подлепиш добре найлона защитния, преди да закопчаеш отново кората ей...... :shock:


Потребителски аватар
blaster
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 20 май 2005 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот blaster » Чет 09 юни 2005 14:54


незнам за какъв найлон говориш но аз никаде не видях нещо подобно на найлон


Потребителски аватар
sub-zero
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 16 апр 2005 11:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот sub-zero » Чет 09 юни 2005 19:38


btw, интересно защо ли и на моето поло няма найлони под корите. Беше ми направило впечатление веднаж ..... хммм нещо е ставало с тая кола преди да ми попадне в ръчичките някой друг си е играл. :lol:


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот minimiro » Чет 09 юни 2005 22:32


blaster написа:незнам за какъв найлон говориш но аз никаде не видях нещо подобно на найлон


ми като смъкнеш кората/тапицерията първото което виждаш на самата врата е че има залепен един наилон с формата на вратата.... Ако си обърнал внимание, като погледнеш вратата в отворено състояние, има едни прорези в долния край като решетка... направени са с цел ако/като ти проникне вода през уплътненията на джамовете от там да се изпари
Найлона е сложен пък с цел да не ти подгизне/се надуе мукавата на тапицерията

Щом го нямаш, сещаш се че не е твърде сложно от по-дебеличък найлон да си резнеш парче по вратата и с малко силиконец или двойнолепящо от монтажното примерно да си го затвориш


Потребителски аватар
kimbaten
Мнения: 339
Регистриран на: Съб 17 сеп 2005 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kimbaten » Чет 06 окт 2005 14:51


Абе както си говорим за сваляне на кори - от къде да си взема щипки че моите са изпочупени някои и корите попритракват и прискърцват тук-там - дали в моргите има? трябва ми и пепелник - щото моя е счупен - как мислите - ще има ли и колко би трябвало да струват тия нещица ?


Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Чет 06 окт 2005 15:13


kimbaten написа:Абе както си говорим за сваляне на кори - от къде да си взема щипки че моите са изпочупени някои и корите попритракват и прискърцват тук-там - дали в моргите има? трябва ми и пепелник - щото моя е счупен - как мислите - ще има ли и колко би трябвало да струват тия нещица ?


Щипки имат Юнитрейд, Ем комплект 33 както и на Симеон :wink:
По моргите може и да нема здрави :D


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Мнениеот stil » Чет 06 окт 2005 16:12


За Polo няма да намериш (може би в Unitrade...). В ЕМК33 има за Golf 3, които са малко по-различни (с по-малка периферия и по-високи), но също пасват. Каталожният номер е 11458 и струват 0.60 лв/бр.


Потребителски аватар
kimbaten
Мнения: 339
Регистриран на: Съб 17 сеп 2005 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kimbaten » Пон 10 окт 2005 8:47


stil написа:За Polo няма да намериш (може би в Unitrade...). В ЕМК33 има за Golf 3, които са малко по-различни (с по-малка периферия и по-високи), но също пасват. Каталожният номер е 11458 и струват 0.60 лв/бр.


мерси за ИНФО-то - ще проверя - къде се намира?


Потребителски аватар
POLOver
Мнения: 228
Регистриран на: Чет 25 авг 2005 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот POLOver » Пон 10 окт 2005 13:53


За щипките - аз си купих от Стриит Мания... или нещо подобно се казваше магазина - намира се на Вапцаров (като идваш от ТВ кула по посока София Ленд) след кръстовището на Семинарията. Та там са по 80 ст. абсолютно еднакви с оригиналните. Даже имат и знак ФВ/Ауди. Аз си взех само две за проба, ама скоро ще свалям корите и ще намина за още щипоци ;)


Потребителски аватар
kimbaten
Мнения: 339
Регистриран на: Съб 17 сеп 2005 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kimbaten » Вто 11 окт 2005 15:10


POLOver написа:За щипките - аз си купих от Стриит Мания... или нещо подобно се казваше магазина - намира се на Вапцаров (като идваш от ТВ кула по посока София Ленд) след кръстовището на Семинарията. Та там са по 80 ст. абсолютно еднакви с оригиналните. Даже имат и знак ФВ/Ауди. Аз си взех само две за проба, ама скоро ще свалям корите и ще намина за още щипоци ;)


оффф абе знам гоооо магазина бееее - хехехе - супер - там е много добро място...

и аз трябва да си сваля корите за да занеса в магазина една мостра да видят каква е - пък и аз да видя колко ми трябват :wink:



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта