Спряха да ми работят копчетата на ел.стъкла

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
vaskom
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 19:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vaskom » Сря 18 юни 2008 20:28


Изображение




Потребителски аватар
16V
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот 16V » Чет 19 юни 2008 15:50


купи си нови не са толкова скъпи по 30лв бройката в бившите юнитрейд-овча купел сега незнам как се казват вече!
и мойте спряха и така се реши проблема!


Потребителски аватар
vaskom
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 19:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vaskom » Чет 19 юни 2008 18:47


Ок ! Ако не се оправят ще трябва да си взема нови! Благодаря !


Потребителски аватар
ORKY
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 21:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Мнениеот ORKY » Чет 19 юни 2008 20:58


Виж аз имах проблем с изчезване на управлението на електрическите стъкла и огледала на Поло 2003 писал съм една тема по надолу можеш да я прочетеш. АКо став авъпрос за същите бутони като моето то те имат две положения в двете посоки всяко от бутончето.Едното за кратко преместване на стъклото и второ за затваряне до край.
Те не уравляват силова верига и не нагарят ( в смисъл не управляват директно двигателите ),а управляват комютърния модул кнфорт и той пуска двигателите защото има и други финкции . И доколкото ги мерих едното положение е на късо а другото има 150 ома съпвотивления компютъра си ги рапознава кое за какво е. Моето е с две управляеми предни стъкла и има два бутона с куплунг 4 извода.
До колкото видях те и светят така че с тия 4 пера се управлява и светлината им.Има обаче врътка за да се пусне да работи автоматичния режим ако си свалял акомулатора и си ресетнал компютъра.
Трябва да вкараш ключа в ключалката и да задържиж заключено за да разпознае ключа.
Тия копчета не се повреждат лесно освен ако някой майстор не ги оправи :)


Потребителски аватар
vaskom
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 19:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vaskom » Съб 21 юни 2008 9:14


Вчера вечерта свалих двете копчета и ги разкостих до край! Почистих въпросните пластинки с връхчето на макетно ножче защото са много малко и с шкурка не става! Почистих и контактните точки където те опират! Зглобих ги и си казах а дано да работят!След като ги сложих на место проработиха , но или се вдига стъклото до горе или се спуска до долу! С две думи сега работят на 50 % ! Много благодаря иначе за пояснението но в интерес на истината акумолатора не съм го свалял!


Потребителски аватар
ORKY
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 04 юни 2008 21:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Мнениеот ORKY » Нед 22 юни 2008 17:27


Стъклото има две възможности за управление при мене кратковременно докато е натиснат бутона и до край когато си натиснал второто положение.Всеки бутон за всяко стъкло има по 2 положения за всяка посока на придвижване и едно изключено

Тия две положения на копчето при мене едното което дава 150 ома и друготона късо са двете положения за кратковременно придвижване на стъклото ( докато е натиснато копчето) и второто когато е дадено на късо движение до край на отваряне или затваряне на стъклото или до ново натискане на копчето за обратно движение на стъклото когато спира. Опитай след като е тръгнало стъклото в дадена посока да подадеш обратна команда би трабвало да спре.
Ако не е същия модел, който е на снимката ми попитай колега които има такъв модел. Нещо ти се бърка компютъра на конфорт модула и може би трябва да го ресетнеш.Премери с омметър добре ли действат контактите. Само мое мнение ако преди си махал акомулатора и не е имало проблеми може да го направиш и сега.Ако обаче му са вкарвани данни за залъгване на някой от датчиците то най вероятно пак ще ги иска пак за да работи нормално и тогава ще имаш проблеми ако няма как да ги вкараш -затова ти решавай.


Потребителски аватар
ilkomotor
Мнения: 640
Регистриран на: Пет 14 юли 2006 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот ilkomotor » Пон 23 юни 2008 9:25


...имам разни втора у-ба, но дай модела да видя...и мога да помогна, по 10 лв се харчат колега! :wink:


Потребителски аватар
vaskom
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 19:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vaskom » Вто 24 юни 2008 20:09


Еми аз съм показал на снимката по горе какви са! Ако можеш да се ориентираш по нея! А ако можеш и да помогнеш суперррр! :D



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта