отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
geleto_89
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот geleto_89 » Сря 28 яну 2009 21:14


Здравейте колеги, днес имах особено неприятен проблем. Имам Ибиза 1.0 98г. (няма газ), та днес сутринта си паля за да отида на работа и по пътя колата загасна и няма палене. А иначе преди това си работеше нормално, та успях да отида до един сервиз и там какво ли не барникаха,оказа се че липсвала една от масите, която внезапно си дойде сама, а майсторът също видя че капачката на делкото е спукана (липсваше около 5мм парче) и отидох да я купя. След като я монтирахме запали, но хич не ми хареса как работи, като карам и дам рязко газ колата забива яко и иска да загасне (имам чувството че целият мотор ще искочи от коша), а като подавам плавно газ си ускорява (кога прекъсне леко, кога не), но имам чувството (може и да си внушавам) че не върви както преди. Също и на празен ход оборотите не са и много равномерни. Бих ви помолил ако някой е имал подобен проблем или има някаква идея нека да сподели, защото просто незнам какво да правя, на диагностиката не излизат никакви грешки и уж всички датчици работели в нормите. Благодаря ви предварително на всички.




Потребителски аватар
ivaylodobrev
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 17:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот ivaylodobrev » Сря 28 яну 2009 22:12


Аз пък след големия дъжд оня ден, вчера сутринта не можах да запаля изобщо - само стартера се враткаше. И се оказа бобината с комутатора - 50лв от моргата :D И си мисля, че е от влагата... :D


geleto_89
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот geleto_89 » Сря 28 яну 2009 22:41


и аз така въртях, в сервиза свалиха бобината и измериха че има ток и на входа и на изхода, та казаха че не е от нея.


Потребителски аватар
Marto
Мнения: 355
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот Marto » Сря 28 яну 2009 22:42


Колега аз пък сменях някакъв датчик на делкото и от тогава колата е нещо подобно на твоята и си мисля че е за центровка


Потребителски аватар
valdesbg
Мнения: 138
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот valdesbg » Чет 29 яну 2009 17:20


Бобина / делко / кабел / температурен датчик


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот dkalfov » Вто 03 фев 2009 17:35


залагам на бубина,или комутатор.имах аналогичен проблем,смених я оправи се,но сега пак е така и пак ако е бубината ще я паля вече,но все пак иди на диагностика,най точно е


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: отвратителен проблем - дали е от проливният дъжд

Мнениеот Koksan » Чет 05 фев 2009 8:53


Залагам на Центровка ... старата ти дистрибуторна капачка е била счупена ... сменили са я ... може майстора да е завъртял новата просто ... да е разбутал предварението, а може би просто е заминал и някой кабел или палец!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта