Бензинова помпа за 2F

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот veselin111 » Вто 17 мар 2009 14:02


Да, сигурен съм че помпата се спира когато е на газ. Когато се опитвам да запаля напрежение на помпата идва обаче нищо не се чува. Странен ми е фактът, че не я чувах и преди когато си работеше на бензин. Карал съм доста видове леки автомобили и при почти всички бензинови когато се заслушам при подаване на контакт съм я чувал помпата, а при мойта нищо не се чува. Когато колата работи на газ съм мерил и отзад на помпата няма никакви напрежения. Може ли да ми кажете ако някой е свалял помпата как се сваля и има ли нещо в нея което да подлежи на смяна т.е. да се опитам да я поправя?
Прокарах едни кабели и пуснах директно 12 Волта(от един ТЕС) на помпата, но пак не се чу нищо :roll: :( .
Благодаря!!!




POLOvinchat
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот POLOvinchat » Сря 18 мар 2009 23:44


Колега, и аз брах ядове с моята помпа. Понеже карам 6Н с АЕА мотор, а не съм сигурен дали нещата са ни много сходни - дай снимка на помпата на положението, до което си стигнал.


Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот veselin111 » Чет 19 мар 2009 1:26


Тази вечер като се прибирах от работа, врътнах ключа на бензин и колата запали. На няколко пъти я изключвах и палих на ново и си работеше много добре. А предните три дена изобщо на бензин не искаше да пали. Може ли по някакъв начин да е имало нещо запушено или това е признак че помпата си заминава :roll:
Мога ли по някакъв начин да я отворя и почистя, та ако проблема е от някакви боклуци в бензина да ги отстраня?


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот minimiro » Чет 19 мар 2009 14:15


Подобен проблем ми се случи и на мене преди време.
Помпата си бучи но звука малко по различен....
Откачих, пуснах директно на акумолатор, помпи та се пушек вдига....
единственото логично обяснение остана че филтъра се натрясква с мизерии.... колата се кара основно на газ :)
Смених филтъра, и няма ядове...засега.....
Подобно ми се случи и след това, наведох се под задния калник на колата, играх една серия удари по филтъра и системата си тръгна... предполагам сичката мизерия трупана на дъното на резервоара в един момент се натъпква в филтъра и просто спира пропускливостта.... след един удар припалва и угасва, може би се разместват за кратко мизериите и отново потока ги натъпква....


Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот veselin111 » Чет 19 мар 2009 15:25


Къде се намира този филтър, преди или след помпата?


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот Marto_Polo » Чет 19 мар 2009 15:53


След помпата колега :)
Какво значи преди - тя не е ли потопяема или там както се води.


Потребителски аватар
veselin111
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бензинова помпа за 2F

Мнениеот veselin111 » Чет 19 мар 2009 17:45


Не съм я вадил досега. Като махна задната седалка и един капак с три винта се вижда едно цилиндрично тяло в което влиза един и излиза един маркуч, със съответните си стрелки там, едната входяща другата изходяща, и там виждам още два маркуча които минават над помпата. Предполагам едният е маркуча който е за изпаренията и отива до капачката за зареждане на бензин, а другият не го знам какъв е..
Незнам дали ми е потопяема помпата. Колата е Поло 6N 1043куб монинж. 1996-та година.
Сега вече помпата я чувам как работи като вдигна седалката а миналите дни не я чувах. Може ли помпата да е поела въздух и да се е получило нещо като въздушна възглавница и затова да не е можела да качва бензин.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта