Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
martinpetrov
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 23 фев 2005 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот martinpetrov » Сря 28 ное 2007 23:21


martinpetrov написа:
Цитат:
накрая да попитам нещо за това прекъсване защото и аз съм го изпитвал. Да усещате че колата се дави?Пада на 200-300 оборота ако подадеш по рязко газ особено при потегляне? Да се анулират приборите на таблото, като часовник и дневен километраж при това прекъсване или паленето сутрин?



Колега за сега приборите ми не са се нулирали никога но като спомена подаването на гас и задавенето при мен когато подам рязко гас не всеки път но понякога глъхне в първия момент все едно се задавя и после поема. но това е само когато рязко натисна пеедала на гаста.
В събота ще ходя да я разпарчедосваме и обезателно ще пиша ако стигнем до проблема.

А на газ ли я караш колата


На бензинец само :idea:




dimitars
Мнения: 282
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 20:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dimitars » Чет 29 ное 2007 19:44


Капачка на делко,палец.Кабелите за свещите дават друг белег-просто като подадеш газ се замисля и се запъва в началото...ако е само 1 кабел де.


Потребителски аватар
pavlov85
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай/Стара Загора

Re: Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Мнениеот pavlov85 » Пет 22 май 2009 16:56


Колеги, а възможно ли е това запъване в началото да е и от бобина? Защото на моето поло съм му сменил кабелите, свещи, палец и капачка на делкото и продължава да се запъва в началото като подадеш рязко газ, а на празен ход държи по ниски обороти от преди и мотора тресе. Предполагам можем да изключим дросела, защото го почиствам редовно и го обучавам с ваг-кома. полото е 1.4 аех. Вече се съмнявам в за проблема в бобина или датчик на хол.


Потребителски аватар
saa27
Мнения: 325
Регистриран на: Нед 08 яну 2006 20:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Мнениеот saa27 » Пет 22 май 2009 21:08


pavlov85 написа:Колеги, а възможно ли е това запъване в началото да е и от бобина? Защото на моето поло съм му сменил кабелите, свещи, палец и капачка на делкото и продължава да се запъва в началото като подадеш рязко газ, а на празен ход държи по ниски обороти от преди и мотора тресе. Предполагам можем да изключим дросела, защото го почиствам редовно и го обучавам с ваг-кома. полото е 1.4 аех. Вече се съмнявам в за проблема в бобина или датчик на хол.
А проблема може да е в бензиновата помпа. Имах го същия проблем , започна с игра на оборотите забиваше нос при риазко подаване на газ, след това почна да прекъсва и да пали трудно и ония ден незапали. Днес смених помпата и имам чуството че карам друга кола, двигателя утихна и замърка спря да се тресе и върви та се къса. :lol:


Потребителски аватар
jimy85
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Re: Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Мнениеот jimy85 » Съб 23 май 2009 1:49


и аз имам съшия проблем поло 1.4 16в .наскоро си смених свещите и проблема пак остана.съмнявам се в кабелите но незнам как да ги приверя.ако някой знае ще съм благодарен.


Потребителски аватар
ch2mod
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: извън София

Re: Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Мнениеот ch2mod » Съб 23 май 2009 3:03


jimy85 написа:и аз имам съшия проблем поло 1.4 16в .наскоро си смених свещите и проблема пак остана.съмнявам се в кабелите но незнам как да ги приверя.ако някой знае ще съм благодарен.


вечер като е тъмно запали и отвори капака и ако прехвъчат искри значи е от кабелите


Потребителски аватар
pavlov85
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай/Стара Загора

Re: Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Мнениеот pavlov85 » Пет 29 май 2009 10:19


Бензиновата помпа просто я отхвърлям като вариант, защото на бензин е перфектна количката, няма забелешка или поне не се осеща видимо. Проблема е като мина на метан и на празен ход си е направо тракторче. така се клати мотора, че имам чувството, че ще падне :D Смених свещите, няма промяна. Смених и кабелите, заедно с дистрибуторна капачка и палец и положението си е все същото. Вече остана да сменя само бубината и ако продължава проблема, ще търся проблема в адванс процесора или ламбда контрола. И без това забелязвам, че ламбда контрола ми дава индикация за много бедна смес. И на практика се явяват признаци за това. Долавят се леки детонации на празен ход, и след изфорсиране или при слизане по надолнище на високи обороти ауспуха припуква като на спортен автомобил. Най-вероятно освен бедната смес, оказва влияние и това, че ми е изтърбушен катализатора, но интересното е че тези неща и преди са били актуални, но колата си имаше много стабилни обороти на празен ход.
P.S. Аман от тези алтернативни горива! Ако не патувах по 150км до работа и обратно, отдавна да съм си взел едно дизелче и да сам си решил проблемите...


craghackBG
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Падат оборотите и гасне на празен ход и при влажно време

Мнениеот craghackBG » Пет 29 май 2009 13:06


jimy85 написа:и аз имам съшия проблем поло 1.4 16в .наскоро си смених свещите и проблема пак остана.съмнявам се в кабелите но незнам как да ги приверя.ако някой знае ще съм благодарен.


Отиди в сервиз, където да закачат колата на компютър и той си показва всичко. Ясно се вижда дали някой от кабелите е пробил. Не струва много компютърната диагностика.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта