гаснене заради падане на обороти

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
styllo
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

гаснене заради падане на обороти

Мнениеот styllo » Вто 20 окт 2009 19:33


аз не знам дали моя проблем е сжарзан с оборотите но моето направо си умира. понякога като сменям скоростите или по то4но когато натисна саединителя оборотите падат толкова много 4е гасне.даите някои савет от какво е :roll:




Потребителски аватар
pavlov85
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай/Стара Загора

Re: гаснене заради радане на обороти

Мнениеот pavlov85 » Вто 20 окт 2009 22:29


Здравей колега, имах подобен проблем с моето поло 1.4 АЕХ мотор. Проблема ми беше от бедна гориво-въздушната смес. Имам метанова уредба на колата и забелязах, че индикацията на ламбда контрола е за постоянна бедна смес. Оказа се, че при смяна на въздушния филтър, при сглобяването не съм поставил правилно гумения уплътнител между дроселовата клапа и пластмасовия кожух на въздушния филтър, и той се е сгънал и от там колата си дърпа колкото си иска въздух. Имаше и още няколко пробойни по кожуха откъдето дърпаше още допълнително въздух. След като оправих гумения уплътнител и намазах всички пробойни с червен силикон, всичко си дойде на мястото и оборотите се нормализираха. Преди това на празен ход ги броеше като дизелово тракторче. Провери си все пак дали ти е чист дросела и евентуално как е стъпковото моторче. Ако не се оправи от това, ще е добре другия път да напишеш поне какъв ти е кода на мотора поне, за да не опитваме да гадаем.
Поздрави!


Потребителски аватар
kickcho
Мнения: 320
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: гаснене заради радане на обороти

Мнениеот kickcho » Вто 20 окт 2009 23:06


И аз имам същия проблем на Поло 1.4 АЕХ . По мои наблдения това става в повечето случай когато взема да намалям на скорост и изключа от предавка . До преди ми го правеше тоя номер само на климатик , а сега взе и без климатик да го прави и понякога е много кофти (огасвала ми е в движение на Т-образно крастовище ,добре че нямаше коли). Ако някой знае откакво е проблема да пише :beer


Потребителски аватар
maslinkov
Мнения: 1700
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 7:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: гаснене заради радане на обороти

Мнениеот maslinkov » Сря 21 окт 2009 7:57




Потребителски аватар
pavlov85
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай/Стара Загора

Re: гаснене заради радане на обороти

Мнениеот pavlov85 » Чет 22 окт 2009 7:10


Маслинков, и аз съм на същото мнение. Най-верояно е от дросела. Аз моя си го почиствам поне 2 пъти в годината/на около всеки 50000км/ и до сега не ми е правила такъв проблем. След почистване, задължително обучение на дросела с ваг-ком или самоубочение по стандартния начин :)
Успех!


styllo
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: гаснене заради радане на обороти

Мнениеот styllo » Нед 25 окт 2009 18:29


колеги :D от дроселовата клапа си е .след едно почистване си работи перфектно.


Потребителски аватар
pavlov85
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Първомай/Стара Загора

Re: гаснене заради радане на обороти

Мнениеот pavlov85 » Пет 30 окт 2009 15:29


Няма страшно колега, като му дойде времето да ти се спука маркуча за картерните газове, ще спре да ти се цапа толкова често дросела :) Само дето ако караш на бензин е възможно да ти се увеличи малко разхода на количката :012:



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта