Поло 1.4 дох 16 V

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Нед 26 сеп 2010 20:02


" Нов внос от АВСТРИЯ. Мн. добро тех. състояние. мотора работи отлично здрава ходова част и запазен салон. колата има лек шум при връщане на скорост в дефенциала ." Та някой можели да ми обясни какво му е и колко пари ще струвя поправка при евентуална покупка на полото ? :?




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 26 сеп 2010 20:04


Без да се отвори неможе да се каже къде точно е проблема! Все пак става въпрос за деферинциала, без да се отвори и види никой неможе да предположи, освен някой колега да е имал като твоя проблем! Ако колата не си я купил вече, бягай от нея, но ако си я закупил са те метнали :banana


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Нед 26 сеп 2010 20:05


Гледах обявата в мобилето и си търся половер, хвана ми окото и реших да питам за това. Не съм я гледал на живо, все още не съм се опаричил, но ще е скоро.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Koksan » Нед 26 сеп 2010 20:56


Стандартен проблем с кутията! :deal Поразчети се със всички теми по върпоса за скоростните кутии в раздела! Ако все още включва скорости ... има надежда с ремонтче да я спасиш! :))


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Нед 26 сеп 2010 21:01


Мерси колега :beer Ще попрочета :)


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот hooligans » Пон 27 сеп 2010 14:00


то ако можеше и виртуално да се оправят :lol:


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Пон 27 сеп 2010 15:02


Като на Need For Speed ??? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Vextor
Мнения: 1221
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с.Нови хан ,обл.Софийска

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Vextor » Чет 30 сеп 2010 9:25


Koksan написа:Стандартен проблем с кутията! :deal Поразчети се със всички теми по върпоса за скоростните кутии в раздела! Ако все още включва скорости ... има надежда с ремонтче да я спасиш! :))

Кутия на поло тръгне ли няма спасение :? знам от доста опити. Нова или друга ,това е решението .


п.с. Шума е от лагер на оста


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Чет 30 сеп 2010 15:37


Мерси колега !


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Koksan » Чет 30 сеп 2010 15:58


Vextor написа:
Koksan написа:Стандартен проблем с кутията! :deal Поразчети се със всички теми по върпоса за скоростните кутии в раздела! Ако все още включва скорости ... има надежда с ремонтче да я спасиш! :))

Кутия на поло тръгне ли няма спасение :? знам от доста опити. Нова или друга ,това е решението .


п.с. Шума е от лагер на оста


Има има ... ако не я чакаш до края! Ако докато почне да шуми се смени ... се оправя! Обаче счупи ли се веднъж ..... после наистина ... няма смисъл! :)


Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Gecatawe » Съб 02 окт 2010 19:18


Koksan написа:
Vextor написа:
Koksan написа:Стандартен проблем с кутията! :deal Поразчети се със всички теми по върпоса за скоростните кутии в раздела! Ако все още включва скорости ... има надежда с ремонтче да я спасиш! :))

Кутия на поло тръгне ли няма спасение :? знам от доста опити. Нова или друга ,това е решението .


п.с. Шума е от лагер на оста


Има има ... ако не я чакаш до края! Ако докато почне да шуми се смени ... се оправя! Обаче счупи ли се веднъж ..... после наистина ... няма смисъл! :)

Подкрепям мнението на колегата Коксан, и да хванеш ли я на време има спасение.По добре да си оправиш твоята ако има смисъл вече, от колкото да купиш 2-ра ръка да правиш нея и да речем че и тя е изтървана и неможе да се отремонтира, се вкарваш в голяма авантрюра и нерви.


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Съб 02 окт 2010 19:27


Прави сте :shock


Потребителски аватар
Vextor
Мнения: 1221
Регистриран на: Нед 04 мар 2007 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с.Нови хан ,обл.Софийска

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Vextor » Пон 04 окт 2010 18:45


Gecatawe написа:
Koksan написа:
Vextor написа:
Koksan написа:Стандартен проблем с кутията! :deal Поразчети се със всички теми по върпоса за скоростните кутии в раздела! Ако все още включва скорости ... има надежда с ремонтче да я спасиш! :))

Кутия на поло тръгне ли няма спасение :? знам от доста опити. Нова или друга ,това е решението .


п.с. Шума е от лагер на оста


Има има ... ако не я чакаш до края! Ако докато почне да шуми се смени ... се оправя! Обаче счупи ли се веднъж ..... после наистина ... няма смисъл! :)

Подкрепям мнението на колегата Коксан, и да хванеш ли я на време има спасение.По добре да си оправиш твоята ако има смисъл вече, от колкото да купиш 2-ра ръка да правиш нея и да речем че и тя е изтървана и неможе да се отремонтира, се вкарваш в голяма авантрюра и нерви.
Пич правил съм ремонт на 4 кутий (само едната беше с 2 проблема - циментацията на диференциала и лагери ,всичко друго само лагери )... Започва да вие леко -в сервиза - сваля се- и причината все една (лагер на оста ) , отивам в магазин за лагери и взимам най скъпите(купувам всички лагери + 2 медни шайби дето се слагат май на полуоските . Тотал цената за части е 350-тина лева . Сглобявам качвам я кара се така около 5 до 10-хиляди след което същия щум или направо тотална щета , а причината е СКАПАНИТЕ лагери на нашия пазар .....
На петият път рискувах и взех втора употреба за 600 лева и вече я карам 25000 без проблем за сега .... ( само за сравнение -ремонта струва 350-тина за части , 100-тина за отваряне на кутията и 50 да се свали и качи ) ...


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Arr0w » Пон 04 окт 2010 19:32


Извода е да не се зимат лагери от тук :? А тези лагери втора употреба, от къде си ги взел :?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Поло 1.4 дох 16 V

Мнениеот Koksan » Вто 05 окт 2010 9:44


Arr0w написа:Извода е да не се зимат лагери от тук :? А тези лагери втора употреба, от къде си ги взел :?

Взел е кутия втора употреба, не лагери! :)))

Иначе "Vextor"-e ... напълно те разбирам човек, ама ако си ги правил всеки път в един и същ сервиз, според мен проблема е там! При сглобяването на кутията под външните гривни на лагерите има едни шайби, които се регулират(избират се по дебелина), защото те определят натегнатостта на лагерите на валовете! Само за пример ще ти дам, като си правих моята: Стягам я на 10Nm болтовете които затварят двете половини на кожуха и валовете се въртят супер, с две пръстчета въртя двата вала, обаче тези болтове трябва да се стегнат на 15Nm, стягам на 15 Nm ... от което не знам дали се прибира и с милиметър кутията и вече едвам ги въртях със зъбното колело на 5та скорост! Искам да кажа, че ако се пренатегнат лагерите, дори и малко, това води до тяхното светкавично износване - конусните лагери са много капризни в това отношение! та при мен трябваше да извадя едната външна гривна на единия със счупване(нямаше как другояче) и бракувах един чисто нов лагер та въпросната шайба от 1,25мм я направих на 0,94мм въпреки че сложих оригинални лагери! Та ако е някой майстор, предполагам няма да си извади от джоба 50лв и да ти купи нов лагер ми ще я затвори така и ще каже .. готова е .... а после се чуди защо заминават за 5000км!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта