Поло 2F 1994 AAU седалка

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
porko
Мнения: 337
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 19:58
Автомобил: VW POLO
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Русе

Поло 2F 1994 AAU седалка

Мнениеот porko » Сря 22 фев 2012 20:56


Здравейте на всички.Скъса ми се жилото на облегалката откъм пасажерската седалка.Другото е здраво,но само с него не става,защото закопчалките са две.Временно съм я застопорил в отворено положение с тел,но искам да попитам дали има начин без да се съдира кожата да се смени това жило.Има възможност да се разшие отдолу,но зашиването после ще е голям зор.Мога и да я сменя с друга облегалка от моргите,но не ми се иска.Някой имал ли е този проблем и ако да-как го е разрешил?




boxaaa
Мнения: 38
Регистриран на: Чет 29 апр 2010 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 2F 1994 AAU седалка

Мнениеот boxaaa » Сря 22 фев 2012 21:29


еми колега и при мен така се получи преди и аз хванах долу едната кукичка с тел и в такова положение та да не се щраква долу на палчето и да не се вижда телта и като се натисне ръчката се вдига другата кукичка и седалката пада 1 год не е меръднало :)


azahariev
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 27 юни 2009 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 2F 1994 AAU седалка

Мнениеот azahariev » Сря 22 фев 2012 22:25


Колеги, не би трябвало да се налага разшиване. В подгъва отдолу на облегалката и отзад на седалката има метална тел и тя е закачена с телени скоби или няколко шипа към металната рамка. Шиповете са закривени затова леко се отварят. Въжето е с два запресовани метални накрайника които са с формата на половин пречупен кръст.Двете въжета са с различна дължина, единият край е закачен към ключалката другия към дръжката и преминават през едни пластмасови ушета.Обикновено или въжето е протрито някъде или запресовката на края изпуска. Успех.


Потребителски аватар
vladko1001
Мнения: 305
Регистриран на: Чет 03 май 2007 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Поло 2F 1994 AAU седалка

Мнениеот vladko1001 » Пет 24 фев 2012 19:34


99% се скъсва/разбрида стоманеното жило...продава се на метър във всеки магазин за велосипеди и следва разглобяване/сглобяване на цялата седалка/облегалка на земята :beer
добре е да се сложат в авт. пералня калъфите на седалката,стават като нови след прането...и се "надяват" все още влажни,иначе сухи нЕма слагане :Mr Green Fun



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта