появи се едно чукане...

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Hristov838
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 01 май 2008 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Бяла Слатина

Re: появи се едно чукане...

Мнениеот Hristov838 » Сря 04 юли 2012 21:54


Прав си колега... няма смисъл да гадаем. Проблема явно е сериозен и изисква професионална намеса. Като отворят мотора ще пиша какво е положението. Но определено случаят е интересен.




VW_Polo
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 12 фев 2008 20:59
Автомобил:
Двигател:

Re: появи се едно чукане...

Мнениеот VW_Polo » Нед 02 сеп 2012 8:34


Колега, мисля че имам същия проблем и същите симптоми!! Оказа се скоростна кутия. При натискане на съединител чукането отшумява след 1-2 секунди(докато умре инерцията). Прави го само в най-ниските обороти, именно на загрял двигател. Докато загрее двигателя, той качва стотина оборота(работи на около 1000 оборота), които са достатъчни чукането от скоростната да замлъкне! При съвсем леко подаване на газ, също замлъква. Друг симптом който аз имах е трудното вкарване на 1-ва в спряло положение. Не знам дали и при теб е така? При мен скоро след появата на чукането спряха да влизат 1,2 и задна. На 3 я закарах на майстор и точно докато я нагласим на канала нещо изхрущя зверски, кутията на самата скоростна се сцепи, всичкото масло от нея изтече и с 2 думи...нова скоростна! ОБЪРНИ ВНИМАНИЕ НА ВРЕМЕ!!! Аз лично се убих да търся по моргите и няма и няма.... Точно този модел скоростни кутии са много редки, много чупливи и под 300 лв е абсурд да намериш на старо!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: появи се едно чукане...

Мнениеот stefan4o » Нед 02 сеп 2012 9:20


Не го плаши чак толкоз. Нищо рядко няма в тези кутии, същите са като при Голф 2 1.3, Голф 3 1.4 и 1.6 моно, всяко второ поло е с такъв мотор и кутия, визирам 6Н. Пък 300 лева за такава :screwy


Потребителски аватар
ivo Bocev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rousse

Re: появи се едно чукане...

Мнениеот ivo Bocev » Нед 02 сеп 2012 21:10


Аз имах същото тракане почнах да сменям повдигачи накрая смених двигателя.Проблема при мен се оказа в двигателя износени цилиндри един задрал и други проблеми.


VW_Polo
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 12 фев 2008 20:59
Автомобил:
Двигател:

Re: появи се едно чукане...

Мнениеот VW_Polo » Вто 04 сеп 2012 16:57


Аз не съм казал, че проблемът му е същия като моя, просто споделям "опит"... Дано наистина не е това, но ако е, повярвай ми ще се уплаши! А и да, прав си, 300 лв се оказаха малко, към 450 вървят.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: появи се едно чукане...

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 04 сеп 2012 17:22


Един майстор ми каза, че чукането може да е от "чашките" така ги нарече, ако се сменят се оправя чукането, защото били пробити! Колко е вярно незнам :beer



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта